Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún miért olyan...

Állásinterjún miért olyan meglepő az, ha valaki felmondott és 2-3 hónapig nem is keresett állást?

Figyelt kérdés

Nyár elején elegem lett a munkahelyemből, így felmondtam. Mivel volt elég megtakarításom nyáron nem kerestem állást na meg volt lefoglalva előre nyaralás, illetve pár napos üdülések. Amellett, hogy a próbaidő alatt nem igen szeretik elengedni az embert szabadságra, időarányosan nem is lett volna annyi nap szabim az évre (összesen 21 napom van), így úgy döntöttem kicsit pihenek. Néha ránéztem az álláshirdetésekre, de nyár lévén eléggé holtidő volt. Szeptemberben kezdtem el állást keresni, igazából októberben kezdtek el hívogatni állásinterjúkra. Kaptam 1-2 helyről ajánlatot, de olyan helyen akarok dolgozni, ami tetszik és nem csak azért vállalom el, hogy legyen munkahelyem amíg nem találok jobbat. Semmi kedvem nincs munka mellett hazudozni és állásinterjúra járni.

Mikor ezt elmondom az állásinterjún, mindig hitetlenkedve néznek rám, hogy:

- akinek nincs új munkahelye hogy mer felmondani csak úgy a bizonytalanságba /talán abban is kételkednek hogy nem-e kirúgtak

- ha kaptam időközben állásajánlatot miért nem fogadtam el, hisz jobb mint a semmi még ha annyira nem is tetszik

- továbbá komolyabb magyarázatot várnak, hogy mi lehetett ennyire rossz a munkahelyemben, hogy megérte eldobni csak úgy


Igazából nem itthon unatkozom, mert mellette mesterképzésre járok, szóval legalább van időm tanulni, míg nem találok olyan állást ami tényleg szimpatikus. Persze örülnék, ha mielőbb lenne ilyen, de nem értem az interjúztatók hitetlenkedését.

Már azon is gondolkodom, hogy talán jobb lenne legközelebb valami hazugságot meglengetni: pl. valamelyik szülőm balesetet szenvedett és kénytelen voltam hazaköltözni ápolni néhány hónapra?


2019. nov. 8. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
En szulom baleseterol nem krealnak sztorikat. Es ha azt mondod, hogy a tanulasra akartal fokuszalni? Arra hasznaltad fel az idot, hogy fejleszd magadat?
2019. nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már volt ahol ezt próbáltam elmondani, de ebből az jött le, hogy az egyetem rengeteg időmet elveszi. Az önéletrajzomba direkt nem írom bele, mert míg benne volt a folyamatban lévő tanulmány be se hívtak sehova, gondolom ugyanezt feltételezve. Ebből olyan kérdések születtek mint például: mit csinálok akkor ha el kell mennem órára (hiába mondtam, hogy nem munkaidőben van), vagy ha sokat kell tanulnom egy vizsgára és közben határidős munka van ami eltart akár este 9-ig.
2019. nov. 8. 00:49
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Bármit akadékoskodnak, ennyit kell mondanod: "Mesterképzésre járok."

Minden más amit írtál csak rizsa.

2019. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Őszintén megmondanám, hogy mert marhára nem volt kedvem semmit csinálni, és nem vagyok rászorulva sem.
2019. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Hazudj, a cégek is hazudnak. Bejelentés nélkül dolgoztam egy maszeknak vagy külföldön dolgoztam és kész. Konkrét munkahelyet ne mondj, mert az kiderül , ha másból nem a TB nyilvántartásból.
2019. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Valószínűleg nem túl meggyőzően adod elő ezt a dolgot.

Mert neked sem egyértelmű, hogy nyaralgatni, tanulni, vagy a munkaundor miatt mondtál fel.


HR-es (az értelmesebb), azt próbálja ebből kihámozni, hogy mennyire vagy megbízható. Pályakezdőként anyagilag megengedheted, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnik a jövedelmed, vagy a legkisebb akadály esetén azonnal lelépsz, mennyire lehet veled tervezni hosszútávon stb.

2019. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!