Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban nyelvtudással...

Németországban nyelvtudással jó munkát szerezni?

Figyelt kérdés
Kelet-németországban élek a párommal. Felsőfokú német államilag elismert nyelvvizsgám van, mellette angolul is beszélek. Kisvárosban élünk, nem messze lipcsétől. Jelenlegi munkahelyemen fizikai munkát végzek másfél éve. Egy idegen országban lenne lehetőség külföldiként előrébb jutni? A munkahelyemen (ahol rengeteg a külföldi) csak akkor szólnak ha fordítani kell.. De ezenkívül jobb pozíciót nem ajánl. Jeleztem korábban feléjük, hogy szeretnék fejlődni és előrébb lépni. A válasz az volt, hogy idő kell hozzá.. De nem vagyok túl optimista. Vagy csak türelmetlen vagyok? Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg milyen cégeknél próbálkoznátok?
2019. nov. 8. 01:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Kisvárosban nem annyira.

A nagyobbakban igen.

2019. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elfelejtetted megemlíteni, hogy milyen szakmával, képesítéssel rendelkezel. Mert ugye egy - betanított munkánál előkelőbb - álláshoz kell valami, amihez értesz.

Ha az összes, amit fel tudsz mutatni egy felsőfokú német nyelvvizsga, akkor ezt Németországon belül a lakosság igen jelentős része is fel tudja mutatni, kb. 8-10 éves korára. Ezzel tehát kitörölheted.

Nem az a baj, hogy külföldi vagy, hanem az, hogy nincs szakmád, nem értesz semmihez. Így pedig marad a betanított munka.

Persze csinálhatnál valamilyen ausbildungot is, de erre nyilván magadtól is rájöttél már - és mivel nem csinálod, arra kell következtetnem hogy elvetetted az ötletet.

2019. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!