Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik még az a "szokás",...

Létezik még az a "szokás", hogy táppénzen kimennek ellenőrizni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
létezik, de főleg akkor, ha esetleg külön kérik, például gyanakvó főnök.
2019. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Multinal tut nincs ilyen
2019. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A munkáltató jogosult a munkavállalója keresőképtelenségének felülvizsgálatát kezdeményezni. A felülvizsgálat elvégzéséért a munkáltató 15800 Ft igazgatási szolgáltatási díjat köteles fizetni. A keresőképtelenség és a keresőképesség elbírálását az ellenőrző főorvos ellenőrzi.

Az ellenőrző főorvos az ellenőrzés keretében jogosult a beteg vizsgálatára a kezelőorvos jelenlétében a beteg tartózkodási helyén is.


[link]

2019. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Kétlem hogy lenne erre kapacitás... 30 napnál rövidebb keresőképtelenséget kizártnak tartok hogy ellenőrizzenek,
2019. nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha képtelenség, ha nem, a dolog létezik.
2019. nov. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Faterom ultimat faker 2 hónapig nem ment dolgozni, mert szomjas volt és a munkahelyén bevezették, hogy nem csak reggel, de délben és ebéd után, de a munkaidő végén is szondáznak. A vén faksz 3 napig bírta, majd irány a doki...


Rá kiküldtek egy ellenőrt, de átment sőt javasolta neki, hogy maradjon a tervezettnél hosszabb időre. Az öregnek nagy mákja volt, 3 napig este is nyitva volt a kocsma 24/3-ban ott volt, haza csak pénzért meg kajáért jött és eléggé megviselte a szervezetét, 4-edik nap pihenőkúrát tartott, bekakilás, ágyba szarás, okádás óránként, megspékelve remegéssel, tehát csak a szokásos alkohol utáni pihenés.

Ilyen állapotban lelte az ellenőrzés, a munkahelyén még elnézést is kértek tőle!


Az ellenőrzés esetében azért lehetett, mert a cég teljes összegű kiegészítést fizet nekik betegség esetén, sőt a teljesítmény extrákat is megkapják, mintha minden nap 120%-ot dolgoztak volna, 260e helyett 360eFt a teljes hónapi betegszabinál.

(Az a szopás, hogy nekem meg betegen is dolgoznom kell, hogy ne 40eFt körül kapjak 1 hónapban, műtétem után 3 hónap pihenést írtak elő, ebből 1-et voltam itthon, de közel 4 hónapig szivárgott belőlem a vér, az éhség nagy úr!)

2019. nov. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Édesapja hol milyen munkát végzik?
2019. nov. 12. 13:59
 8/9 Hintalow ***** válasza:
56%
Semmit a srác már ki tudja mióta ìrogatja, hogy az apukája mást sem csinál csak elissza a pènzt ès mèg is nagyon jól keres, ő meg aprópènzèrt dolgozik az èhhalál szèlèn. Pár ève olvasom ezeket a válaszokat. "Mesedèlután, ugorjunk" tipusú user 😁
2019. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Faterom esztergályos, én pedig közalkalmazott vagyok és igen igazad van, tényleg keveset keresek tanszéki mérnökként.

Másrészről 46 szabadnapom és heti 1 kutatónapom van, így átlagban 3 napot dolgozom hetente. A szabadidőmben őstermelőként kertészkedek, állatokat tartok, terveztem a méhészkedést is, de mint kiderült feldagadok már 1 csípéstől is.


Gondolom te is tudod, hogy a felesek országa vagyunk, nagyon sok az alkoholista. Kedves válaszadó szerencsés helyzetben vagy és remélem maradsz is, hogy nem szembesülsz ezzel nap mint nap!

2019. nov. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!