Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 26 évesen van 4 millió...

Ha 26 évesen van 4 millió forint megtakarításom, az jónak számít?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom teljes állásban, előtte egyetemen tanultam.


26/N



2019. nov. 13. 09:09
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
#5 - A korosztályomhoz képest.
2019. nov. 13. 10:13
 12/33 anonim ***** válasza:
Igeb
2019. nov. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
42%

A két év munkaviszonyhoz képest Magyarországon pompás. Én nem tudnék otthon havi 200 ezernél többet keresni diplomával, igaz, vidéki vagyok.

Az oké, hogy a férjeddel külön megtakarításotok van, de külön akartok ingatlant is venni? Szerintem többek közt erre való a házasság, hogy ilyet ne kelljen.

Ha félsz, hogy elváltok, megmondom, én mit tennék a helyedben: együtt vesztek lakást pár év múlva, amikor lesz elég pénzetek (esetleg kisebb hitellel).

Ennek ellenére folytatnám tovább a pénzgyűjtést, akár bankban tartva, akár befektetve. És akkor ha osztozni is kell a házon végül, ott lesz mellé pluszban még néhány milliód a bankszámlán.

Perdze nem akarok ilyen sötét kilátásokat, de nyilván gondolni kell erre is.

2019. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

"Van férjem de a megtakarításaim külön vannak kezelve."


Tudtad, hogy a házasság vagyonközösség? Minden, amit a házasságotok ideje alatt szereztek, közösnek számít, kivéve amihez örökléssel, ajándékozással jutnál esetleg.

Ha a férjed holnap el akarna válni, teljes joggal tarthatna igényt a külön kezelt mgtakarításaid felére.

Persze én se kívánok ilyen sötét jövőt, a megtakarításod mértéke is teljesen rendben van, főleg, ha azért marad annyi, hogy élni is tudj mellette, ne csak vegetálni.

Mert pont a kuporgatás, a kényszerű lemondás mindenről is oka lehet a kapcsolatok megromlásának.

2019. nov. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
36%
#14 ezért köt normál esetben az ember házassági vagyonjogi szerződést, gyakorlatilag mindkét fél érdeke.
2019. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
48%
én 26 éves vagyok, 3 éve dolgozom és hát közel sincs ennyi megtakarításom.... Szóval hozzám képest jó vagy!
2019. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
Nekem másfél milla volt ennyi idősen úgy, hogy szülőkkel laktam, szóval szerintem király vagy.
2019. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló ideje dolgozom, mint te, jelenleg egyedül bérlek lakást. 4M+ megtaki +kb 2M lakástakarék a szüleimtől.

1 év múlva bele szeretnék karcolni a 10M-ba, így talán belátható időn belül lesz saját lakásom Bp-en. Legalábbis most ez a terv.

Egyébként versenyszférában az utóbbi időben egész jó fizukat lehetett elérni, relatíve gyorsan, így aki képes összehúzni magát pár évig, annak reális lehet 30 év alatt egy saját lakás (hitellel persze), akár 0ról indulva is. Párban meg még egyszerűbb.

Én nem érzem kiemelkedőnek ezt a "vagyont", mert olyan közegben mozgok leginkább, ahol mások is jól keresnek (nálam jobban is), de az tény, hogy a többségnek ilyen korban, főleg vidéken messze nincs ennyi megtakarítása.

2019. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
0%
Most azt várod, hogy itt dicsérgessünk milyen megfontolt és egyedi ember vagy jaj jaj... azt csinálsz amit akarsz a pénzeddel, nem érdekel senkit.
2019. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
6-os leirta a tutit
2019. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!