Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezen az oldalon miért igyekezn...

Ezen az oldalon miért igyekeznek "lehúzni" a fizetéseket?

Figyelt kérdés

Én mindig azt tanácsolom,még a kezdőknek is,hogy mondjanak minél magasabb bért.


A többségük egyébként magasat is mond, ezért van az,hogy a fiatalabbak gyakran többet keresnek, mint az idősebbek.

Ami még nagyon fontos, hogy jól kell eladnod magad, jó önéletrajzot kell írni.



Én mindig úgy szoktam csinálni, hogy 100 ezerrel többet mondok, mint ami a valós igényem.

Annyi sohasem lesz a végösszeg amennyit mondok, de a valós igényemet mindig megadják.


Budapesten, legalábbis működik a dolog.


2019. nov. 13. 19:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Azert, ez elegge munkakor es munkaltato fuggo.


Ha olyan helyre mesz, interju elott pl egy cegkivonatot erdemes megnezni.


Pl. penzugyi szektorban v nagy forgalmu cegnel 30-40%os "jelenlegi ber fole" pozicionalas realis is lehet.


De mondjuk egy eü. szektorban (kiv. magan eü intezmenyek) vagy koztisztviseloi, kozalkalmazotti melonal, ha ugyes vagy is, max. par ezres potlekokkal, kiegeszitesekkel kaphatsz tobbet a bertablak altal eloirtnal.


Ez a 100 ezerrel tobbet mondok pl. egy kozep-felsovezetoi munkanal, megfelelo tapasztalattal rendelkezo jeloltnel rendben van.


De mondjuk, egy palyakezdo, 1-2 eve dolgozo juniornal megmosolyogtato lehet.

2019. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
15%

Bár a következők már meglévő munkahelyre vonatkoznak, de megosztom itt is. Egy másik kérdésnél adott válaszomat bemásolom, ahol a kérdező azt vetette fel, hogy a nem túl színvonalas magyar vendéglátásban miért akarnak több pénzt a dolgozók.


"Annyit és úgy dolgozom, ahogy a bérem áll.


A főnököm is tudja. Amikor ünnepnap van, vagy bármilyen ok ami miatt magasabb a bérezés, akkor annyival többet, gyorsabban, jobban dolgozom. Az ünnepnap 200%-os. Így ünnepnapon a munkám minősége is kétszeres.


Amikor növel kicsit a béremen, akkor én is arányaiban annyit javítok a munkámon.


A következő összegek példák:


Teszem azt, tudok olyan jól, ha nem jobban dolgozni, mint osztrák társaink. Az én 100%-os munkavégzésemért világátlagban 500000 forintot kapnék.


Akkor ez az ára.


Ha itthon csak 250-et ad, akkor fele teljesítményen dolgozom.


Ad 25000 emelést? AKKOR én is emelek a teljesítményemen 55%-ra!


És így tovább...


A világon már be van árazva a max teljesítményem.


Attól függően hogy a főnök ahhoz képest mennyit fizet, annyival rosszabbul, vagy jobban fogok dolgozni.


Nem fogok olyan minőségben dolgozni amit nem fizet meg!"

2019. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez maximum jol kepzett, erosen keresett munkakoroknel jon be. Es nem mindegy, hogy netto 150-nel mond valaki egy szazassal tobbet, vagy netto 700-nal.

Akkor mar inkabb egy tol-ig-et erdemes az elejen, hozzateve, hogy a pontos feladatkor es az egyeb juttatasok egy feladatkorok fuggvenyeben valtozhat.

2019. nov. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges kezdőként magas bérigényt mondani. Mire? Fel sem tud mutatni semmit! Semmi előélete nincs, még ha szimpatikus, akkor sem tudnak róla semmit még csak elképzelni sem, hogy milyen munkaerő lenne a cégben, tudja e hozni a színvonalat.


A másik meg az, hogy mindenhol van egy bérkeret. Az van, és kész. Nem fizetnek többet, mert tudják, találnak rá embert annyiért, még akkor is, ha pár nagyarc nem vállalja ennyiért.

Legfeljebb ők itt sírnak hogy nincs munka.

2019. nov. 14. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

A kelet mo-i régióba átjönnek a kárpátaljai vagy ukrán munkaerő pótlásra, ne aggódj ezen. :-)


Felmehetsz Te Pestre kérhetsz többet,de lehet kiröhögnek vele, ha aránytalan az igény. Vagy mégsem és felvesznek, kereshetsz többet, de a kelet M.O-hoz képesti többlet költséggel, gyakorlatilag ott vagy ahol a part szakad.


Emellett nálunk pl. alapból ignorálják az 5 éves tapasztalatom van 8 munkahelyen típusú ugrálókat. Lojalitást, meg ugyanúgy honorálja a cég éves X00 euro emeléssel vagy magasabb pozícióba helyezéssel.


A tanácsodat követőket jól mutatja a balatoni vendéglátás esete is:


"Szakácsot kerestünk, és a hirdetésünkre 1,2 millió forintos bérigénnyel jelentkezett egy fiatal férfi. Szobát és étkezést biztosítottunk volna neki, de ő azt mondta, hogy konyhás lakrészt szeretne. Kérdeztem, hogy miért, mikor egész nap a konyhában lenne, mire mondta, hogy a barátnőjével szeretne ott főzni néha.


Amikor aztán végigmentek a menün a feleségemmel a próbafőzésnél, még a menü elején kiderült, hogy már az alapvető fogásokat sem tudja elkészíteni".


[link]

2019. nov. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

" Ha valaki 100ezerrel többet mond, azt be se hívják következő körre, mert fogalma sincs, hogy mennyi ér, vagy többet gondol magáról, mint amennyit valójában ér."



Azért nem mindegy, hogy milyen alap összegre nézed a 100 ezret! 600 helyett 700 ezer azért nem ugyanaz mint amikor a 100 helyett mondasz 200-at!

2019. nov. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%
Mert a cégek fizetni nem akarnak csak beszedni! Ilyen a világ. Mindig mondj kevesebbet ha kell a meló.
2019. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
48%

470k forint bruttóval kértem többet a mostani helyemen az előzőhöz képest, legalább 200k, de inkább 300k körül mozog ez a piaci átlag felett a pozimra. Simán megkaptam.

Pályakezdőként nem feltétlenül jó startégia, de a bérsávon belüli normális összeg ott is nyugodtan elvárható, nem kell 150 ezer forintért dolgozni.

2019. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
48%

Hat erre csak annyit mondok, hogy a versenykepes jovedelem mindket felre vonatkozik. Neked is ugyan ugy versenykepesnek kell lenned a berigennyel mint a munkaltatonak. Ha 100-al tobbet mondasz mint amiert masik 3 kollega elvallalna, kiestel a jatekbol. Nem kell ezt tulbonyolitani, csak sokan nem ismerik a racionalitast.

Hozzank is jelentkeztek egy brutto 450-600 kozotti bersavba 900 eft-os berigennyel, persze hogy nevetseges volt a szitu. Az mar csak hab a tortan, hogy az illeto 15 ev tapasztalattal egy palyakezdo szintjen allt szakmailag.

2019. nov. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
40%

" Lojalitást, meg ugyanúgy honorálja a cég éves X00 euro emeléssel vagy magasabb pozícióba helyezéssel."



2012 óta nem nyúltak a béremhez. Az én munkáltatóm mivel és hogyan díjazza a lojalitásomat?


Főleg annak fényében hogy aki 12bne itt volt az mára 19-re mind elment kb engem kivéve-tehát ha valaki én aztán lojális vagyok.

Az én esetemben hogyan mutatkozik meg a lojalitás hiánya?

2019. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!