Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 90 nap felmondási idővel mit...

90 nap felmondási idővel mit lehet kezdeni jogilag? Így nem vesznek fel sehova!

Figyelt kérdés

Multi, iroda, Budapest. 90 nap felmondási idő, nem engednek belőle! Súlyosan alulfizetett vagyok, mások ugyanebben a pozicióban, ennyi tapasztalattal 1,5x annyit keresnek mint én.

Voltam 6 helyen is állásinterjún, 4 céghez fel is vettek volna, de amint mondtam a 3 hónapot, visszaléptek azonnal!

Félek úgy felmondani hogy nincs fix helyem mert lakáshitelem van és az alacsony fizetés miatt félretett pénzem sincs. 6 éve versenyeztek a helyekért a cégeknél, örültem hogy kaptam határozatlan idejű szerződést, mindent aláírtam. Fizetésemelésem azóta sincs. Már annyit keresek mint aki szakmai tapasztalat nélkül a céghez jön.

Mit tennétek a helyemben?


2019. nov. 18. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Elintézed hogy fegyelmivel elküldjenek.
2019. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

HA több helyre is felvettek volna, akkor van esélyed késöbb is találni valamit.

Mondj fel és keress más helyet, vagy maradj, ahol vagy!

2019. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Álláskeresési járadék erre van
2019. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Peldaul nem irod ala, ha nem tetszik.

Onnantol, hogy alairtad ez egy mindkettotok szamara kotelezo elemeket tartalmazo szerzodes, ha barmelyikotok megszegi, perelheto. Multkor itt gyk-n osszaszemoltuk, 3 havi felmondasi ido megszegese eseten 7-8 havi karteritesre perelhetnek. Ha nem akarjak birosagra vinni, akkor csak 3-4 havit kell nekik fizetni. De ha kifejezett karuk szarmazik belole (pl. azert nem keszul el egy munka, mert te meglogtal), akkor a pert is megnyerik.

Tehat van 4 lehetoseged:

a) Maradsz a helyeden.

b) Addig keresgelsz, amig nem talalsz olyat helyet, ahol varnak 3 honapot. Ez azert inkabb csak a komolyabb kepzettseget kivano helyeken altalanos, ahol nehez megfelelo kollegat talalni.

c) Felmondasz elore, es keresgelsz mikozben porog a 3 honap. Ha a relative sok ajanlatod volt, akkor lehet, hogy mire lejar, megint lesz uj ajanlotad. Persze itt azert van kockazat, nincs garancia, hogy pont akkor is jon ajanlat, igy itt bukhatsz par havi fizut. Nyilvan pont ezert mondjak azt, hogy fel evi megelhetest biztosito vesztartaleknak lennie kell! Nalad ez nincs, sot, ahogy irod meg a lehetosegeden tul is el vagy adosodva.

d) Felrugod a 90 napos felmondasi idot. Ezzel egyreszt kapsz egy 3-8 havi brutto fizetesedre rugo karpotlast, masreszt ezzel a precedenssel sulyosan veszelyezteted a munkavallalasi lehetosegeidet, ugyanis siman fel sem vehetnek (vagy probaidon elkuldhetnek) barmilyen uj helyrol, mert semmelyik ceg nem akarja bevallalni, hogy majd veluk is ezt jatszd meg, hogyha menni akarsz, akkor felrugod a szerzodesedet.


A lehetosegeid alapjan az a-b johet szoba. Nyilvan az a-nal megprobalhatod, hogy kiharcolsz jobb fizetest. Finomabban (“Ugy erzem, hogy a jelenlegi tapasztalatommal a munkaeropiacon x forinttal tobbet tudnek keresni, de nem szeretnek emiatt valtasra kenyszerulni...”) vagy direktebben (“kaptam egy megkeresest, x forinttal tobbet, de en jobban szeretnek maradni, ha van ra lehetoseg”). Utobbinal akar ki is rughatnak, de akkor oket is koti a 3 honapis felmondasi ido, aminek fele alol fel kell menteniuk, plusz vegkielegitest is fizetniuk kell, igy neked ez nem is lenne olyan rossz.

2019. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

"Súlyosan alulfizetett vagyok, mások ugyanebben a pozícióban, ennyi tapasztalattal 1,5x annyit keresnek mint én."

Én szépen megírnám a felmondásomat 2 példányban, ezzel indokolnám, amit fent idéztem, és bejelentkeznék 5 percre a döntéshez kompetens vezetőhöz. Elmondanám neki szóban, hogy kérek 50% fizetés emelést, vagy felmondok. Ha megkapod az emelést, akkor maradsz. Ha hápog és tiltakozik, akkor átadod neki a felmondásodat, a másik példányt meg aláíratod vele, hogy átvette, és elteszed, és innentől kezdve nézed a jó hirdetéseket. Fel fognak venni szakmai tapasztalattal és szakirányú végzettséggel. De az is lehet, hogy a felmondási idő alatt megkörnyékez a mostani céged, hogy mennyiért maradnál. Tarts ki az 50% mellett!

2019. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Ugyanilyen helyzetben voltam, minden interjú végén megmondtam hogy 3 hónap a felmondás, és volt ahova ez így oké lett volna.

A 6 év fizetésemelés nélkül nagyon hosszú! Nem tudsz legalább az átmeneti időre kölcsönt kérni családodtól, hogy átvészeld?

2019. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
28%
Mondj fel. 90 nap nagyon sok ido. Ha a fele letelt, jelentkezel 10 ceghez. Legalabb az egyikhez fel fognak venni, de valoszinuleg tobbre is. Jobban fest ha azt mondod, hogy 5 het mulva jovok, mint a 3 honap. Ennyi kockazat bevalllalhato. Sot 3 honap alatt legalabb par heti megelhetesre felre tudsz tenni ha nincs tartalekod. Ezzel kitolhatod az allaskeresesed par hettel.
2019. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!