Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségizett fiataloknak...

Érettségizett fiataloknak miért vannak irreális karrier elképzeléseik?

Figyelt kérdés

Tucatjával vannak betanított munkák, most már kifejezetten jó fizetésekkel, de csak finnyásan visszakérdeznek hogy nem volna e valami szellemi munka, irodában, mert ők több műszakban nem dolgoznak.


Mégis mit képzelnek?



2019. nov. 19. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Meghagyom azokat a munkákat azoknak, akik érettségi után képtelenek voltak továbblépni, vagy netán még odáig sem jutottak el :). Dolgozzon az olyan aprópénzért éjjel-nappal, én meg hadd keressek röhögve dupla-tripla annyit azzal, hogy egész nap ülve végezhetem a kényelmes munkám. Csak ezért tenni is kell.
2019. nov. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenki szeretne lélekölő robottal foglalkozni évtizedekig.

Dolgoztam egyetem alatt nyáron ilyen betanított munkákat, annyi ideig elment, meg legalább motivált a fejlődésre, de BIZTOS, hogy nem lennék hajlandó évekig úgy dolgozni. Nem embernek való.


És amúgy lehet is irodai munkát végezni érettségivel, esetleg pár továbbképzéssel, akkor miért ne akarnák inkább azt?

2019. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

12# szerintem aki megáll az érettséginél, az nem fogja magát továbbképezni...


Kedves Kérdező, szerintem Te HR-es vagy, nincs ezzel semmi baj. Úgy gondolom, túl a 18. éven, hogy a mostani fiatalok ebben az internet-face-influencer-stb. világban nem akarnak egész nap állni, egyfajta munkát végez, mozogni szeretnének. Holott, valóban többet fizet az operátori munka, mint az irodai aktatologatás. Ők irodai aktatologatást szeretnének operátori fizetésért. Háát, hajrá...

És, hogy a kérdésedre is válaszolja, mert elvarázsolja őket az internet-stb. világa.

2019. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

#13

Miért ne képezné? :D Szüleim mindketten így csinálják, lett anno érettségijük azóta meg az évek során egy csomó továbbképzést csináltak, de még több ismerősöm csinálja ezt.

CSAK érettségivel elég nehéz jó munkát találni.

2019. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Amíg a nép nem kér olyan fizetést, amiből meg lehet élni, a munkaadó addig nem fog olyat adni.
2019. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%

1-es. ha nem akarnak segédmunkások lenni akkor talán nem érettségivel kéne dolgozni hanem tanulni kellett volna és főiskolára egyetemre menni.


Egyébként a diplomásoknak is irreális elvárásaik vannak. Úgy akarnak karriert építeni hogy energiát nem akarnak belefektetni. Évente szeretnének előrelépni úgy hogy az adott folyamatot ugyan meg tudják csinálni, már aki, de nem értik. Ha bármi gubanc van már meg vannak lőve. Ezt nagyon jól mutatja az, hogy megnyílik egy új magasabb pozi és jön, hogy szeretné megpályázni, de nem azzal indokolja, hogy már ezt és ezt elérte ennyit fejlődött stb és kész az új lehetőségre. Hanem mert már egy éve itt van. De közben sokszor magától be sem tudja fejezni a folyamatot, csesztetni kell mindenért. Lejár a munkaidő és kiesik a kezéből a toll, úgy hogy közben reggel később kezdett és tovább ebédelt. Sokszor egy intern jobban dolgozik mert akar. Multiról van szó.

2019. nov. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#13-as válaszoló, aki szerint az "aktatologató irodisták" nem keresnek annyit mint az operátorok. Érettségi + középfokú német és angol nyelvtudással helyezkedtem el egy gyárban termelési adminisztrátorként, rugalmas munkaidőbeosztással, kényelmes irodában. Bruttó havi 500 ezret keresek, míg a három műszakban, zajos gépek és koszos, olajos környezetben egész nap álló meg rohangáló operátorok fizetése bruttó 380-400 ezer forint, területtől függően. És ők teljesen kötött munkarendben, hetente változó műszakban dolgoznak, van amikor reggel 5.45-re kell menniük, máskor reggel 6 órakor végeznek. A feladataik szemmel láthatóan kimerítőek, csupán a cigizőben meg az étkezőben tudnak leülni, és mind koszosan, izzadtan indulnak haza.

Ezzel szemben én rendszerint 8-10 óra között érek be az irodába kedvemtől függően, majd megreggelizem, készítek magamnak egy kávét, és elvonulok az íróasztalom mögé, majd délután 14-18 óra között lelépek. (Akkor jövök el előbb, amikor korábban túlóráztam, ezt lecsúsztathatom).

Amikor állást kerestem, miért is pályáztam volna meg az operátori pozit, amikor megvan a szellemi képességem, az adottságom, hogy ügyviteli munkát lássak el?

jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!