Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha felvettek...

Mit tegyek, ha felvettek valahova, de 90%-ban biztos egy jobb lehetőség?

Figyelt kérdés

Elvállaltam egy tanulmányaimnak nem megfelelő munkát, a héten már kezdtem is.

Ugyanakkor közben szóltak, hogy hamarosan tudnék menni máshova (tanulmányaimnak megfeleően). Az totál reménytelennek tűnt korábban, ezért is vállaltam el emezt.


90%, hogy fel fogok majd mondani.

Pénzügyileg kibírnám ezt a pár napot és nem szeretném csak azért halogatni a felmondást, hogy elmondhassam magamról, hogy dolgozom.

Így is van más dolgom is, energiaitalon élek most pár napig. Van dolgom a kövi hellyel kapcsolatban is.


Ma dobbantsak vagy még várjak ki?



Igazáből ez a 10%, ami miatt kérdéses.


Ja és egy teszt is várható egy harmadik helyről.


2019. nov. 20. 08:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ja és szünetben tudom csak nyomkodni a telefont, mielőtt ebből is gond lenne... Betanulás van, most szünet.

Továbbiakban szerintem nálam se lehet majd.

2019. nov. 20. 13:24
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Biztosan megoldódott azóta, de felmondani akkor kell ha alàírtad a munkaszerződèst, mert kínos úgy munkanèlkülinek lenni, hogy a jobb ajànlat esetleg mègsem jön össze.

Règen vàlogattam èn is de màr tudom hogy a semminèl a szar munka is jobb (igen èn is akarok munkahelyet vàltani).

2019. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem jött be a 90%-os és olyan magánéleti dolgok következtek be, ami miatt fel kell adnom a tanulmányaimat.



Egyébként aki 30 napos felmondási idővel hagyja ott a régi helyét, az is tud szerződést aláírni?

30 nappal előbb?

2019. nov. 25. 10:28
 14/22 anonim ***** válasza:
Tud, de igazabol semmi ertelme, mivel a 3 honapos probaido ugyan ugy vonatkozik. Ez a nem szabad felmondani amig nincs alairt szerzodes a masik felnel egy hamis biztonsagerzet, ugyan ugy elkuldhetnek mielott elkezdenel, ha bele van irva a munkaszerzodesbe hogy a munkaviszony a munkaba lepes napjatol el, akkor gyakorlatilag nincs is szerzodes amig el nem kezdesz ott dolgozni.
2019. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha felmondási idő van akkor meg kell beszèlni a következő munkàltatóval a kezdèsed pontos idejét. Így a következő munkahelyeden hivatalosan a felmondàsi időd lejàrta utàn kezdesz (ellenőrizd, hogy a szerződésben ez jól van-e rögzítve). Erről nem szabad hazudni mert a munkàltató is azonnal felmondhat neked, a jelenlegi munkahelyen meg az új szerződés alàíràsa utàn azonnal fel kell mondani, hogy a lehető leghamarabb kezdődjön az 1 hónap.

Sajnàlom ami veled törtènt, remèlem jó lesz a következő munkahelyed és hamarosan folytathatod a tanulàst.

2019. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Programozni tanultam. Ezt nem lehet később folytatni.


Hála Istennek nem mondtam fel a munkahelyemen. Inkább felkötném magam, mintsem bemenjek, de legalább van

2019. nov. 25. 10:38
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hála Istennek, nem mondtam fel a munkahelyemen"


És Hála Istennek, hallgattál ránk, mivel többen mondtuk, hogy addig ne mondj fel, amíg a másik nem biztos.

2019. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Lehet folytatni a programozàst bàrmikor.
2019. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk 29 évesen, miután mindent elfelejtettem, amit 27 évesen tanultam?



Meg bolti eladó vagyok, napi 10 órát talpalok, foglalkozok vásárlókkal - inkább tanácsadó vagyok. Szerződéseket írok stb.


Mondjuk a gazdasági válság után esetleg találok jobbat, ami mellett ismét esténként, éjjel és hétvégente tanulhatom majd a programozást 29 meg 30 évesen, de minek.

2019. nov. 25. 10:56
 20/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésért, de programozókrnt vagy informatikusként, network operàtorkènt, mainframeskènt nem tudsz munkàt talàlni? Csak közelebb van a szakmàdhoz mint a bolti eladó, a megkezdett de fèlbehagyott tanulmànyaidat is beírhatod az önèletrajzodba. Lehet, hogy nem Budapesten laksz ami miatt nehéz, de itt van egy csomó mentoring meg gyakornoki lehetősèg, èrdemes lenne interjúznod.
2019. nov. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!