Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő fejlesztői fizetés...

Kezdő fejlesztői fizetés Magyarországon - mi lehet reális?

Figyelt kérdés

Van 2 év tapasztalatom, mint Level 2-es (remote) supportos, és további egy év tapasztalatom, mint programozó (főleg SQL és JavaScript nyelven).

Most fogok levizsgázni szoftverfejlesztésből. A C#-ot ismerem olyan szinten, hogy fejlesztettem vele egy komplett programot a vizsgámhoz, Java alapszintű ismerete megvan, JavaScript egész jól megy, HTML is. SQL-ben egészen pro vagyok. Alap Python tudás is van.


A jelenlegi cégemnél van elég fejlesztő (kicsi cég), nem hiszem, hogy szeretnének engem feljebb nyomni, bár ez holnap derül ki, a főnökkel fogok róla tárgyalni. A kérdésem, hogy ha elmennék, vagy akár ha holnap kérdeznének tőlem egy bérigényt, mi az a nettó fizetés, amit egy kezdő fejlesztő ilyen tapasztalattal elkérhet?


(Nem titok, jelenleg keresek 300 ezret, így ez lenne a minimum, de jó lenne feljebb lépni)


Köszi!



2019. nov. 21. 12:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudok a Hays-féle statisztikákról, persze, de sajnos egyáltalán nem valósak. Vicces például a 1st level service desk-re megadott 300+-os fizu, azt csak a legtapasztaltabbak kaphatják meg ebben a poziban, de azok is csak sok s*ggnyalást követően, a 400-ról meg ne is álmodjanak... ezek nyugati fizuk, és a legtöbb statisztika ezekkel számol. :)
2019. nov. 21. 13:15
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, és a keresetemet nettóban adtam meg.
2019. nov. 21. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 400 nettót kérhetnél bérigényként.
2019. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a bruttó 600 (nettó 399) teljesen reális. Én ennyit kapok (plusz cafi) de nem érzem úgy, hogy mindent tudnék amiket írtál.
2019. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valós a Hays, csak nem mindenkinek. Aki várja, hogy megadják harc nélkül, annak nem. Aki tesz érte, gyúr az interjúra és ki mer állni magáért, annak valós. Tudom, erre készítek fel IT-sokat, így mondom, amit mondok. 400 nettó alá nem is mennék a helyedben. És nem cégen belül, váltanék a helyedben, úgy könnyebben megkapod a többet, ha új helyen kéred.
2019. nov. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bruttó 5-6, inkább a sav teteje.
2019. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A döntés megszületett, új helyet választok. Itt is leokézták a 400 nettót, de nem alkalmaznám egyik releváns nyelvet sem, így nem játszik.

2019. nov. 22. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem harcoltam meg gyurtam, mégis felvettek bruttó 600-zal.


Szerintem kérdező te többet is mondhatsz, mondjuk 700 bruttó. A leírás alapján jobb vagy nálam.

2019. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki a jövőben ide tévedne:

Végül elmentem más céghez fejlesztőnek (ez is egy kisebb kft), 450 ezer nettó forintot keresek + havi 36k szép kártya számláira + céges autó.

2020. febr. 20. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ugye, hogy nem ir nagy hülyeséget a hays?


Gratulok egyébként!

2020. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!