Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multis gyakornokok sorsa?

Multis gyakornokok sorsa?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok és egy multinál dolgozom heti 3x egyetem mellett.

Szívem lelkem beleadom, igyekszem nagyon,miközben majd megszakadok a zhk-ra való készülés mellett stb.

Mégis állandóan kiabál velem a menedzser,semmi nem jó neki. Raktam kívül csak szüleim korosztálya dolgozik itt, mindenki kis hülyének néz ,mivel a legfiatalabb kollegával is 20 év köztünk a korkülönbség.

Egy idióta rabszolgának érzem magam,akinek mostanra 0 önbizalma lett hála a cégnek.

Voszont kell a pénz és a szakmai tapasztalat.

Más multis gyakornokkal is így bánnak,ez az átlag? Vagy csak én kerültem ilyen “jó” helyre?

20L


2019. nov. 23. 19:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen gyakornok van?

Multinál nincsenek huszonévesek és harmincasok?

Valami itt nem ok.

Egy multinál több százan, több ezren dolgoznak.


Nálunk központonként van 3-4 gyakornok, de rengeteg fiatal van a cégnél.

A gyakornokokat megbecsülik, mégiscsak mérnöknek tanulnak.

2019. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyetemista gyakornok vagyok az osztályon. 39 éves a legfiatalabb kollega.
2019. nov. 23. 19:57
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom a többi osztályon hogy van. Én arról az osztályról beszélek,ahol én vagyok.
2019. nov. 23. 19:58
 4/21 anonim ***** válasza:
#1-es egyetértek! De honnan veszed, hogy mérnök hallgató?
2019. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Gazdaságis vagyok.
2019. nov. 23. 20:02
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha van lehetőséged a városban keress másik helyet.

Nálunk egész más a munkahelyi légkör megbecsülik a gyakornokokat is. Abból indulnak ki, hogy diploma után már egy olyan leendő munkavállalóval tudnak leülni tárgyalni akinek ismerik a munkáját és ő is ismeri a céget. Ezzel kb. fél évet nyer a cég a betanításban.

Ne ragadj el egy helyen főleg ne ilyen fiatalon.

Pályázz érdeklődj és ha elsőre nem sikerül ne éld meg kudarcnak.

2019. nov. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem vettem sehonnan, nálunk vannak a mérnök hallgatók, az én munkahelyemen.

Ja, hát ha ilyen szigorúan vesszük, akkor a gyakornokok nálunk is egy külön osztály, oktatókkal, vezetővel, szóval ezt bárhol el lehet mondani, hogy a közvetlen kollégák között nincs olyan korosztály.

De egy multi ettől multi, hogy sok-sok kis osztály van, sok emberrel. Egy gyakornoknak ez is kihívás, mondhatni feladat, hogy kapcsolatokat építsen ki, hiszen így tud a jövőben továbblépni a cégen belül. Lassan majd meg lehet pályázni egy teljes munkaidős állást, jó lenne, ha ismernék a neved, és a munkád is.

Gondolom néha fel kell venni velük a kapcsolatot. Mármint a többi osztállyal. Olyankor lehet ismerkedni, beszélgetni. Vagy az étkezőben. Nem muszáj egyedül megenned az ebédedet a ssaját irodádban, ahol senki nem lát.

Ha nincs ebédlő, akkor is van konyha, kb mindenki kávézik.


Amúgy nem a cégnek köszönheted a nulla önbizalmad, hanem a főnöködnek, őt ne azonosítsd a céggel. A cég lehetőséget adott neked, amiért hálás lehetsz, főleg ha nagy nevű, komoly cég. Jól fog mutatni az önéletrajzodban.

Tudj különbséget tenni, hogy minek mi az oka.

Esetleg a menedzser feletti szinten érdeklődj, hogy átkerülhetnél-e másik osztályra, szintén gyakornokként. Természetesen pusztán szakmai alapon: minél több osztály munkáját szeretnéd megismerni, új kihívásokra vágysz, stb.

2019. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A menedzser is csak hozza a tipikus sztereotípiáját. Én vagyok a jampi, a többiek meg hát ja ők csak vannak... de tisztelet a kivételnek!!


Amúgy cég és gyakornoki program függő. Az eonnál nem hallottam ilyenről.


De bele kell szokni, végig kell mászni a ranglétrát. Megkérdezheted esetleg a kollégáid, hogy mindig ilyen volt a menedzser vagy csak veled/mostanában lett ilyen a viselkedése.

Az is nyilván megoldás, hogy felmondasz és keresel egy másik helyet, de én azt csak akkor tenném, ha tényleg már nagyon kilátástalannak látod a helyzetet.

2019. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem minden fajta gyakornoki helyből van ilyen is és olyan is.

Ha nem érzed jól magad, keress másik helyet, ne készítsd ki magad.

2019. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Az első válaszoló értetlenkedését osztom, valami nem kerek a történetben.

Egyébként nekem még az tűnt fel, hogy lehet, hogy te szíved-lelked beleadod, de a munkád minősége gyenge. Minél nagyobb a cég, annál inkább csak egy porszem egy gyakornok és a menedzsereknek egyszerűen nincs ideje, energiája vegzálni az utolsó senkit a hatalmi láncban.

Nem tudom mennyire segít, de az én gyakornokaimat igyekszem még akkor sem nagyon leb/szni, ha nagyon elkefélnek valamit, mert tapasztalatlanok. 2 dolgot várok el, a lelkiismeretes, becsületes munkavégzést, és a proaktivitást, ha már felvettem.

Beszélned kellene valaki olyannal akinek van kellő rálátása a munkádra és hajlandó is megmondani, hogy mit csinálsz rosszul, amiből tanulhatnál.

2019. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!