Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak a nyilatkozatba ha...

Mit írjak a nyilatkozatba ha a munkáltató nyilatkozatot kér hogy vállalom a 6 hónapos próbaidőt? Nagyon gáz a hely ha ilyet kérnek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
6 honap probaido? Szemberohognem...
2019. nov. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt írja hogy nyilatkozat hogy vállalom-e a 6 hónapos próbaidő kikötését. Bár nyilván ha nem vállalom akkor be se adjam.
2019. nov. 27. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz. Ez kétoldalú, te is akármikor leléphetsz.

Persze úgy ne vállald el, hogy kevesebb fizu és majd 6 hónap után ha megfelelsz megemelik, mert egy fenét emelik, kitesznek.

2019. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gáz a 6 hónap próbaidő, hiszen kétoldalú dolog. Nyugat-Európa legtöbb országában alapnak számít egyébként, 3 hónap elég kevés szerintem a pontos értékeléshez. Tényleg csak ezeket az átveréseket kerüld el, mint amiről az előző is írt.
2019. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 6 hónapos próbaidő a gáz, hanem hogy nyilatkozatot kérnek. Miért? Nem elég aláírni a szerződést, amiben ez benne van? Én sem kérek nyilatkozatot a munkáltatótól, hogy x lesz a munkabér.
2019. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk most néztem a hirdetéseket ez az állás májusban már megvolt hirdetve egyszer. Szóval 6 hónapnál többet az aki ott volt sem lehetett ott.
2019. nov. 27. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A próbaidő maximális időtartama főszabály szerint 3 hónap lehet, kollektív szerződés maximum 6 hónapos próbaidőt is meghatározhat, a munkaszerződésbe ekkor is bele kell foglalni a próbaidő pontos időtartamát, nem elegendő csak a kollektív szerződésre hivatkozni.

Aza ha nincs kollektív szerződés és úgy írják bele a szerződésbe a 6 hónapot, akkor az törvénysértő.

Ha aláírod, akkor sem történik semmi, ugyanis egy szerződés nem ír felül egy törvényt. Ha aláírod, akkor szerintem 3 hónap után nem küldhetnek el azonnali hatállyal próbaidőre hivatkozva. Ha ezt tennék, akkor hivatkozhatsz a munka törvénykönyvére és a felmondási idődet és az azzal járó fizetést kötelesek lennének megadni.

2019. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem gáz a 6 hónap próbaidő, én nem vállalnám.
2019. nov. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt is nézd meg, hogy mennyi a felmondási idő. Az ilyen tetü cégek képesek 3 hónap felmondási időt kikötni aztán amikor szabadulni akarsz senki sem fog rád várni 3 hónapot.


Én a legutolsó esetben sem biztos hogy mennék ilyen céghez.

2019. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!