Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy mindenhova...

Miért van az hogy mindenhova tapasztalatot kérnek?

Figyelt kérdés
Szinte minden cégnél ez van dehát így meg nem tapasztalatot szerezni mert nem vagy tapasztalt és nem tudsz munkába állni.
2019. dec. 2. 19:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A cég nem tapasztalt munkaerőt szeretne kitermelni, hanem hasznot, profitot..

Ehhez nyilván jobb egy tapasztalt ember, nem?..

2019. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen de rövidtávon lehet hogy jó de hosszútávon amikor már nem tudnak rá embert vagyis utánpótlást akkor meg hiába a profit mert megszűnik a cég ha nincs ki dolgozzon benne. Akkor nem egyszerűbb kiképezni 1-2 év alatt egy kezdőt aki jólesz később hosszútávon minthogy megszűnjenek később? Ha a cégek meg csak a profitra mennek akkor a kezdő álláskereső meg haljon meg ha nincs pénze mert nincs munka alapon van. Érdekes világban élünk.
2019. dec. 2. 20:15
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem - ugyanis nonszensz azt gondolni, hogy te majd kiképzed a kezdőt és akkor az a lojális kolléga nyugdíjig nálad doglozik.


A valóság az, hogy 1-2 évente ugrálnak az emberek, kb. senkibe nem fektetnek ma a munkaadók a kötelező minimumnál többet.


Amúgy te elhívod a lakásodba a kezdő burkolót burkolni? Hiszen a logikád szerint ha nem teszed akkor pár év(tized) múlva nem lesz burkoló... Ugye, hogy nem.

2019. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Naiv vagy senkit nem érdekel mi lesz az emberrel,hogyan szerezz tapasztalatot,oldja meg.

Cégeket csak a profit,meg a profit meg a profit érdekli semmi màs.


Ezért kellene már egyetem alatt elmenni dolgozni meg gyakornoknak,azonnal amint lehet.

De ugyanez igaz szakikra is,magadnak kell kitaposd az utat.


Igen kèrdező a cégeket nem érdekli az emberi oldal ezt ha most elfogadod kevesebbet fogsz csalódni csak a profit,pénz.

Ez nem kommunizmus hanem kapitalizmus.

2019. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De valahol kezdeni kell nem? Vagy mindenki az iskolapadban tanulja meg a kevés óraszámú gyakorlaton? Nem hinném az embetek mégis dolgoznak tehát biztos vagyok benne hogy kell hogy alkalmazznak kezdőket is különben az összes fiatal munkanélküli lenne.
2019. dec. 2. 20:20
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

taníttasson? Belefeccöl több 100e-et az adott emberbe, aki 2 év után azt mondja, hogy "adj több fizetést vagy elmegyek a gyakorlatommal a konkurenciádhoz"


jártam már pár munkahelyen, mindenhol vannak frissen végzettek, 0 gyakorlattal rendelkezők.


el kell menni olyan pozícióba, amire felvesznek majd cégen belül lehet lépkedni és gyakorlatot szerezni.

2019. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem kérdező az összes fiatal elmegy suli mellett dolgozni ,meg gyakornoknak.

Ennyi.

De ez logikus minek vesződjön egy full kezdővel a cég ha kap tapasztalt szakembert tárgyalàsi nyelvtudással.

2019. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
De igen, csak 0 gyakorlattal aprópénzért tudsz elmenni dolgozni. Ez a TE befektetésed abba, hogy minimális tapasztalatot szerezz. Aztán kibírsz fél - egy évet és utána vagy alkalmaznak helyben rendes pénzért vagy elmész máshova. Így működik a világ.
2019. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy estem ki az egyetemről, hogy volt 5 év gyakorlatom. Így lehet.
2019. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mentem volna gyakran egyetem alatt, de olyan lehetetlen órarendem volt minden félévben, hogy nem tudtam megoldani.
2019. dec. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!