Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon tényleg ennyire...

Magyarországon tényleg ennyire baromi nehéz elhelyezkedni piacképes diploma nélkül, mint ahogy itt annyira sokan írják? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Piacképes diploma alatt ezeket értem: orvos, mérnök (programozó, vegyész, gépész-/villamos-/bio-), gyógyszerész meg talán a (nyelveket beszélő) pénzügy.

Gyakorlatilag bármilyen nemdiplomás kérdésről olvasok itt (mennyire lehet vele elhelyezkedni, mennyi a fizetés), mindenhol olyan kommenteket látok, hogy "gyakorlat nélkül nulla, de anélkül meg nem vesznek fel", "semmitérő szakma", "kihalásos alapon lehet max bekerülni", "éhbért fizet, de így is folyamatosan teperni kell" meg ehhez hasonlók.

Imént olvastam egy targoncással kapcsolatos kérdést és ott mindenki vészmadárkodott, hogy "nulla esély", miközben számos ilyen álláshirdetést olvasok (olyanok is vannak, ahol betanítanak csak jelentkezz). Csak tudnám, hogy akkor ki hazudik: a kormány, hogy szakmunkás/munkaerő hiány van vagy az itteni kommentelők, akik szerint ha nem vagy orvos, top mérnök akkor sz**t sem érsz. A legdurvább, hogy néha még néhány diplomás jellegű kérdésnél is lehúzzák az illetőt. Például "jogászként csak akkor van esélyed, ha durva protekciód van és a csúcsig képzed magad" meg hasonlók. De még azokra is negatív válaszokat adnak, akik pályaválasztás előtt állnak: "kösd fel a gatyát, biosz és kémia emelt szint alap", "minimum 2 nyelv perfekt ismerete és akkor talán van esélyed" stb.


Kérdezem én: ma Magyarországon - aki nem elég okos egy diplomához - milyen OKJ-s szakmát tanuljon, amivel fél éven belül (éhenhalás/hajléktalanná válás átfutási ideje) munkába tud állni és annyi fizetése van, hogy az alap dolgokra (ne adj Isten minimál albérletre) is van pénze? Mert akárhányszor itt olvasom a kérdésekre adott válaszokat, mindig jól le tuják húzni az optimizmusomat/pozitív felfogásomat.



2019. dec. 4. 19:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Villányban, konkrétan a Bock keres nagyon régóta felszolgálót, recepcióst, a Csányinál van irodistákból hiány. Eladót sok helyen keresnek, szakácsot szintén, bár nem egyszerre, de folyton látok álláshirdetéseket. Bár nyilván nem 0 tudású embereket keresnek, recepciós álláshoz pl. kell a nyelvismeret, de diploma nem kell, ahogy a többihez se.
2019. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem is van egy rokonom, akik egy szállodát üzemeltetnek Villányban, recepcióst találni pl mission impossible, mindenki akinek több esze van a tyúknál már elhúzott külföldre.
2019. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
"Munkaerőhiány" = alacsony fizetések. Ha rendesen megfizetnék, lenne rendes jelentkező, addig meg lehet a nullából válogatni. Ennyit jelent a munkaerőhiány. A valódi kérdéshez meg: bármi, ami építőiparral kapcsolatos (lehet az szobafestő is). Most, ha eleget és jól dolgozol, meg tudod magad szedni belőle + ha válság lesz téged hívnak és nem a link alkesz stb többséget. Mondjuk ehhez is kellenek alap vállalkozói készségek, ha arra vágysz hogy becsücsülj egy gyárba évekre akkor passz.
2019. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha olyan szakmád van amire nincs kereslet akkor nehéz.

Nem feltétlenül csak piacképes diplomával lehet könnyen elhelyezkedni. Vannak jó szakmák is.

2019. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
98%

Akkor pontosítsunk mert mindenkinek igaza van részben.


Valóban, szakemberekből hiány van, így érdemes gázszerelőnek, ácsnak stb menni. Még a kétkezi rakodó munkás is lényegesen jobban keres mint pár éve.


Valóban, amiket itt szajkóznak diplomás területeket, már lassan csak azok érik meg a vesződést mert rengeteg fölösleges ember van irodai munkákra vagy más mezei munkákra.


Mondanám hogy jól jársz mindenképp ha tájékozódsz hogy mit érdemes tanulni de ebben az országban szinte felesleges utánanézni. A piacképes szakmák 5-8 évente változnak, semmi sem biztos. Van ismerősöm aki a többszörösét keresi mint amit 10 éve és van ismerősöm aki még annyit sem mint 10 éve.


Lényeg hogy szeresd amit csinálsz és mindig legyen egy B terved!

2019. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
Sosem értettem ezt a "munkaerőhiány" dolgot. Lehet, hogy van, de munkakeresésnél nagy hatását nem érezni. Könnyű munkát szerezni? Nagyon nem. Baj, ha pályakezdő vagy, ha fiatal vagy, ha idős vagy, ha tapasztalatlan vagy, ha szülés előtt/után hölgy vagy, baj ha nem tudsz 10 nyelven beszélni, baj ha nem akarsz minimálbérért megdögleni... stb. Tehát még nincs elég nagy munkaerőhiány.
2019. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Én még az érettségi bizonyítványomat sem szereztem meg, de egész nyáron kaptam adminisztrációs állást egy vegyi gyárba illetve utána felajánlotta a gyár, hogy kiképeznek gyógyszer alapanyag gyártónak, csak annyi volt a feltétel, hogy esti tagozatra kellett volna váltanom. Nagyon sokat gondolkodtam rajta, mert a 3 hónap alatt 600 ezret kerestem a gyárban, illetve ez még tovább emelkedett volna ekkorra, de anyám arra ösztönzött, hogy előbb legyen egy normális érettségim. Viszont utólag megbántam és ha idén nyáron is indul valami ilyesmi biztos, hogy lépni fogok.
2020. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%
piacképessel is nehéz elhelyezkedni
2020. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!