Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt betegszabadság?

Próbaidő alatt betegszabadság?

Figyelt kérdés

Pár napja álltam munkába, viszont egy hónap múlva ki vagyok írva egy műtétre, ami kb. 2 hét pihenést igényel. Meg kell ezt mondanom a munkahelyemen?

Ha megmondom, azonnal felmondanak, mert nem ismernek, új vagyok még. Ha nem mondom meg, az hogy néz már ki?

Mit csináljak?

Nehezen találtam ezt a munkát, szeretem is, hosszabb távon maradnék.


2019. dec. 5. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a főnökkel, mindenképpen. Ha kellesz hosszútávon is, akkor megértik. Ha nem, akkor is az egészséged az első.
2019. dec. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmit én még a kezdés előtt megmondtam, és korrektül fogadták.
2019. dec. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Ha tudtad előre akkor nyilván már így vettek fel, csak megbeszéltétek.
2019. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem beszéltük meg. Meg kellett volna mondanom állásinterjún? Akkor hogy lett volna esélyem hogy felvesznek?

Valamiből meg élni kell, nem?

2019. dec. 5. 08:48
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy még kellett volna, ez természetes. Én is megbeszéltem, hogy próbaidő alatt lesz lefoglalt nyári szabadság. Nincs ebből gond. Nem kell erre ennyire ráfeszülni, nem ezen múlik a felvétele valakinek.
2019. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképp el kellett volna mondani, de ha már ez a helyzet, akkor most mondd el minél előbb. A jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben azért a legtöbb munkáltató lenyeli, hogy nincs ott valaki mondjuk 10 munkanapig, mert a toborzás is drága és időigényes.
2019. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5#

Kedves vagy hogy segíteni akarsz, de tudod nem mindegy hogy lefoglalt nyaralásra megyek, vagy egy műtétre, aminek nem tudjuk a kimenetelét, szövődményeit, lábadozási idejét, meg eleve, egy beteg ember nem túl jó belépő, úgy értem hogy túl fel is nagyíthatják hogy akkor egy ilyen beteges embert nem vesznek fel.

Emiatt jutott eszembe, hogy mivel nincs kötelezettségem feléjük, meg nekik sincs felém, akkor meg minek mondjam el, felmondhatnak betegszabi alatt is ha akarnak.

2019. dec. 5. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha meghálálja a korrektséged, hogy nem szóltál előre akkor lapátra tesz.
2019. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!