Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvényes az, ha a munkáltató...

Törvényes az, ha a munkáltató jutalomlként tünteti fel a túlórát a bérpapíron?

Figyelt kérdés
Nincs annyi se feltüntetve hogy hány órám lett elszámolva. Abszolút semmi, csak annyi hogy jutalom. És minden hónapban ez van. Jó lenne azért tudni, hogy hány óra van elszámolva, mert többször volt már hogy többre számítottam volna, mint amennyi jött.
2019. márc. 4. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, ha ezzel a pótlék fizetés alól akar kibújni. Nekem egyszer volt ilyen, még "nagyon régen" kb 15 éve, amikor karácsonykor is dolgoztunk, és kb már máshogy nem lehetett elszámolni, csak jutalomként. Az összeg egyébként stimmelt, úgyhogy nem reklamált senki.
2019. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hova lehet ilyen esetben fordulni? Már többször jeleztem nekik hogy ez így nem igazán tetszik, de nem foglalkoznak vele
2019. márc. 4. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz, perelhetsz, talán meg is nyered, megkapod a hiányzó pár ezer Forintot, de a munkádat biztos elveszíted.
2019. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kormányhivatalokban találhatóak a munkaügyi hatóságok. A munkaügyi bíróság meglátogatása előtt inkább ott tegyél panaszt. Ők az illetékes hatóság.
2019. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3#, nem voltam még ilyen helyzetben, de az nem megoldás, hogy csöndben marad a munkavállaló, nehogy elveszítse a munkáját. Függ attól, hogy hol, mint dolgozik, de éves szinten elég sok pénz marad a munkaadónál. Bezzeg, ha a dolgozó hazavinne egy tollat a munkahelyéről, akkor lehet, ki is rúgnák...
2019. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!