Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a fizetésemelések nem érnek semmit?

Figyelt kérdés
Hiába emelnek fizetést minden évben (most tekintsünk el attól, hogy minimálbér vagy magasabb összeg) az infláció mindent elvisz. Hiába keresünk többet x összeggel jövőre, nem érzünk belőle semmit... Miért nem csökkentik az adókat, vagy miért nem szabályozzák az albérleteket? Olyan alapvető szükségleteket nem lehet lassan kielégíteni mint az evés vagy a lakhatás... Miért nem csinálunk semmit? Egyedül vagyok ezzel a gondolattal? :(
2019. dec. 8. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
55%

Már ha emelnek... Merthogy sok helyen ezt sem teszik meg.


Egyébként nálunk pont azok a dolgok kerülnek sokba amik alapvető szükségletnek számítanak. Tehát kaja (köszönjük 27%osáfa, tisztelet a kivételnek), lakás, benzin.

Persze egy okostelefon vagy tablet szinte pont ugyanannyi mint nyugaton.

Kivan ez találva, így tuti sok pénzt szed be az állam. Normális helyeken fordítva van, ott az élvezeti cikkek kerülnek sokba és nem az alapvető megélhetéshez szükséges dolgok.

2019. dec. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 VPJ108 ***** válasza:
100%
Ezért szokták a reálbér emelkedést is nézni, ami azt jelenti, hogy az emelésből levonják az inflációt. Ugyanakkor ez sem feltétlen segít, mert az infláció egy képzelt kosár átlag áremelkedését mutatja, ami nem feltétlenül az amire neked van szükséged...
2019. dec. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak te
2021. jún. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!