Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért utálom magam, miért van...

Miért utálom magam, miért van lelkiismeret furdalásom, amiért felmondok a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl régóta itt, elég hamar kikészítettek. Maga a munka unalmas, meg nem túlzottan érdekel, de nem is ez a baj, mert ezt még elviselném. A csoportvezető teljesen rám szállt, folyton elégedetlenkedik, minden nap attól kell rettegnem, hogy ma mibe köt bele. Meg pár közvetlen munkatárs meg felettes is bunkó, vagy csak szimplán nem lehet velük beszélni, ha kérdésem van a feladatokkal kapcsolatban nagyon lekezelően "segítenek". Nem egyszer sírtam a wc-ben, gyomorgörccsel megyek be, többször voltam beteg az elmúlt hónapokban, mint szoktam lenni és általában már annyitól meggyógyultam, hogy nem kellett bemennem.


Nekem nem ér annyit ez a munka, járok interjúkra de nem hívnak vissza, meg amúgy is általában ilyen lehetetlen időpontok jók csak a munkáltatóknak, így szabit kell kivennem és már nincs egy sem... Van megtakarításom és segélyre is el tudok menni (még nem voltam és van is annyi ledolgozott napom, hogy igényelhetek).


Ami miatt mégis rosszul érzem magam, az a környezetem. A szüleimnek mondom már hónapok óta, hogy mennyire rosszul vagyok, nem tudják beleképzelni magukat a helyzetbe, nem értik, hogy én ezt tényleg nagyon rosszul élem meg. Ők még az a generáció, akik örülnek, hogy egyáltalán van munkájuk. A felmondás is rohadt kínos lesz bent, jönnek a sok kérdéssel, nekem pedig még nincs új munkám, szerintem bekamuzom, hogy kaptam újat, hogy legyen egy számukra elfogadható magyarázat. A többi külső szemlélő (haveri társaság, más rokonok, stb.) úgy látja, hogy örülnöm kéne, hogy van egy viszonylag jól fizető állásom egy multinál. Ja, de ha egyszerűen belerokkanok?


Plusz a társkeresésnél se hiszem, hogy van olyan férfi, akinél ne lenne hátrány, hogy épp munkanélküli vagyok (nem tervezek örökre az lenni meg lehúzni senkit).


Mit kéne tennem, hogy ne féljek ennyire mások véleményétől meg ne ostorozzam magam?


2019. dec. 8. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

"Ők még az a generáció, akik örülnek, hogy egyáltalán van munkájuk"


De hát te is ilyen vagy, nem? Azt írod, hogy nem hívnak vissza sehonnan.

2019. dec. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne tenned? Nem foglalkozol velük és nem adsz mindenkinek magyarázatot, nem kell hogy minden áron mindenki értsen, mert úgy sem fognak és sokan csak kárörvebdeskednek meg rossz indulatúskodnak. Saz.rd le őket, te nem érzed jól maga és nem szeretnél gyomorfekélyt kapni, se magas vérnyomásúvá válni, se cukorbeteggé se egyéb beteggé ezért váltasz és pont. Felnőtt vagy, te döntesz a jövődről és nem tartozol senkinek magyarázattal. A munkaadódnak meg azt mondod kilépsz mert van másik hely hova átmész és ennyi, szívják tovább egymás vérét.
2019. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem bántásként de a jó megoldás az lenne, ha felnőnél és nem foglalkoznál ennyire azzal, h ki mit gondol.
2019. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
Jo megoldas: szuleid kiraknak alberletbe es majd a segelybol fizeted akkor mrgbecsulod a munkahelyed valtank nem szokas csak, ha van masik.
2019. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Persze megbecsülni a munkahelyet, de fo.s társaság mellett mit becsülsz rajta? Hogy gyomorideget okoznak? Le kell lépni, van elég hely, munka mellett hogyan keresel állást, ha nincs idő elmenni egy állás interjúra sem? Vagy hogyan kezdesz azonnalival, ha azt mondja a munkáltatód, hogy a 30 napos felmondást dolgozd le, mert nincs ember helyedre? Akkor mit csinálsz? Nem léphetsz le mert megbüntetnek érte. Ha meg nem kezdesz az új helyeden elveszik előled az állást és akkor esel 2 pad közé. Ki kell lépni, igényeleni kell a munkanélkülit és mellette van idő munkát keresni. Ha nincs kapcsolat másik helyre akkor ez van. Sokan a szülők mellett ragadnak, mert drága még egy szoba bérlése is nem hogy egy lakásé, normális szülők megértik a gyerekeiket, nem fogják kirakni, ha eddig sem rakták ki, nem mindenki olyan embertelen mint te előző hozzászóló.
2019. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők eltartanak és/vagy van megtakarításod, akkor még most mondj fel és nyugodt körülmények között keress munkát, mint munka mellett.


Vagy menj 1 hónap táppénzre és közben járkálj interjúkra

2019. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!