Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikus/programozó...

Az informatikus/programozó pár éve még álomszakma volt, most meg már munkanélküli szakma lett?

Figyelt kérdés

Túl sokat képeztek belőlük vagy nem tudom, akár az egyetemeken akár ilyen magán képzéseken, de már Budapest sem tudja befogadni ezt a sok munkaerőt. Nagyon sokat ismerek akik diplomával vagy egyéb képesítéssel sem tudnak elhelyezkedni. A kezdők már ingyen is mennének dolgozni, csak szakmai tapasztalatért. Tele van ilyen hirdetésekkel a különféle álláskeresési portálok, hogy pályakezdő Java-s ingyen is menne. Azért ha úgy nézzük, még egy takarító sem dolgozik ingyen, de egy álomszakmabeli meg igen.

Akkor most végül is már közel sem álomszakma az IT, hanem kezd munkanélküli, szopó szakma lenni, mint pl. a jogász?


2019. dec. 13. 09:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem igaza amit irsz egy értelmesebb kezdő is hetek alatt el tud helyezkedni
2019. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Itt egy epp ma publikalt felmeres eredmenye, parancsolj:

[link]


Nyilvan sok palyakezdo Java-s menne ingyen dolgozni a brutto 400-600k helyett, az emberek marcsak ilyenek. :D


Amugy az egyetlen valos kerdes, hogy miert akar valaki ennyire erosen hazudni egy szakmarol, mi oka van ra vajon?

2019. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyetemen rendszeresen jönnek be cégek küldöttei... Random szólítgatnak le hallgatókat, hogy nem-e ismernek xy területhez értő embert.

Nem csak fejlesztőket keresnek, hanem hálózati üzemeltetőket is. Pl ha valaki ért linux / windows szerverek üzemeltetéséhez és a virtualizációhoz valamilyen szinten, akkor már mehet is dolgozni.

2019. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%

A tapasztalt, komoly szakemberekből van hiány. Nem véletlenül menekülnek ki külföldre, vagy váltanak inkább

pályát. Nem csak az alacsony fizetés, inkább az itteni felfogás miatt. A programozás egy sresszes robotmunka lett, nem kell elhinni mindent amit írnak a neten.

2-3 éve vagyok Bp-en java fejlesztőként, és ugyanott tartok anyagilag ahol kezdtem.(sehol)

Saját lakásom sosem lesz, nem hogy egy szép családi házam, otthonom. A mostani fiataloknak, ha a szüleik bármilyen okból nem tudják őket segíteni, akkor le kell tenniük a szép jövőről.


Betegre dolgoztam magam, magyar bankoknak fejlesztettünk és nagyon sokat fejlődtem, miközben egy 10 négyzetméteres lyukból(bérelt szoba) jártam dolgozni, ez azóta sem változott. Annyit nem engedhetek meg magamnak, hogy nyugodtan kipihenjem magam, miközben nehéz szellemi munkát végzek, sok stresszel. Ez nem olyan munka, mint sokan hiszik, hogy csak üldögélünk és nevetgélünk, nem egy leányálom ez a szakma. Vért kell izzadni nap mint nap, és rengeteget tanulni,

akár magánélet nélkül, otthon is. Cserébe megengedheted idővel magadnak azt a luxust, hogy kivegyél egy egyszobás lakást, hogy legalább nyugodtan tudj pihenni, miután szarrá voltál terhelve a munkahelyeden.(lakótársak csak hozzák a stresszt, és képtelenek normális ember módjára viselkedni) Több, mint 2 éve ezért gürcölök, és még mindig nehezen megy, mert ha már tönkreteszem magam, legalább jó kajákat egyek, legyen valami értelme is "élni".


A magyar cégvezetőknek, menedzsereknek óráról órára el kell tudni számolni, hogy épp mit miért csinálsz. Egy nyugodt perced nem lesz egész életeben, ha programozó leszel. Mert vagy azon kell stresszelned, hogy fogod megoldani az aktuális problémát (otthon is), vagy 8 felé kell figyelni, mert minden szart neked kell megcsinálni.

Eddig szinte mindegyik senior fejlesztő meggyötört volt akivel találkoztam, és 2 percenként csörög a telefonjuk. Vagy ügyfél baszogatja, vagy a főnöke. Nyugodt életük nincs, az biztos, nekem már juniorként sem volt.. egyáltalán nem egy álomszakma, sokszor bánom, hogy ezzel foglalkozom, pedig van érzékem hozzá. (anno gimiben és egyetem is pl. matekból én voltam a legjobb)

2019. dec. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
14-es, te csak szar fejlesztőnek tűnsz, illetve ha valóban ezeket tapasztalod, akkor még szar helyen is dolgozol. Melyik cégnél vagy? Kíváncsi vagyok kamuzol-e.
2019. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%

Lehet nem kamu a 14, csak tényleg valami utolsó balfsz a srác. Arra a cégre amúgy én is kíváncsi lennék, amelyikre igazak a leírtak.

Hol dolgozol 14-es?

2019. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%
KATA havi 50 ezer Ft, cserébe dolgozhatsz szabadúszóként, havi egymilliós bevételig.
2019. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!