Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek van megtakarításotok?...

Nektek van megtakarításotok? Tudom, ez sokmindentől függ, de 30 évesen mindössze 250 000 forint megtakarításom van. Pedig 8 éve dolgozom. Nektek ha pl 1 millió forintot ki kellene fizetni valamire, akkor ki tudnátok?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 11:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem kb 1 millióm van 35 évesen, de folyamatosan újítgatom a kis házikómat, meg állandóan rendelek mindenféle vackot online.

Kb 200-250 ezret keresek, ami sokak szerint semmi, de igazából nem nagyon megy el semmire, így a megtakarításom is közel állandó összeg, még akkor is, ha néha veszek ki belőle.


De ha a kérdésen kezdek el gondolkodni: mi a francra kellhet kifizetni 1 milliót?

Mondjatok példákat, mert nekem ez nem életszerű.

Amikor ilyesmire gondolok, hogy "vésztartalék", akkor nekem mindig a temetés jut eszembe. Van egy eltartottam (szülő), de úgy gondolom, egy temetés 150-200 ezer körül lenne, illetve beszéltünk is már arról, hogy nem feltétlenül lenne eltemetve, vagy legalábbis nem több százezres sírhelyre. De ebbe ne menjünk bele jobban.

Még ami vészhelyzet lehet, az egy viharkár, pl. lerepül a tető. De van biztosításom, ami mindössze havi 900 forint, és ezeket tartalmazza. Több dologra igénybe vettem már, 8 éve fizetem, ilyen 700-900 Ft közötti összeggel, de többet vettem ki belőle, mint amit befizettem.


Így tényleg nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amire több százezer kéne hirtelen. Mert gondolom nem egy luxusutazásról szól a kérdés.

2019. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Van másfél millió a bankszámlámon, de ezt nem megtakarításnak nevezném, hanem tartaléknak. (Ami a lakáshitel miatt is kell többek között.) A megtakarításom benne áll a lakásban: önerő, felújítás, berendezés, és hát ugye a folyamatos hiteltörlesztés. 1 milliót ki tudnék fizetni, de utána egy ideig spórolnék aggódva, mert túl kevésnek érezném a félmillió tartalékot ekkora hitelnél.

26

2019. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

#11: Ha pl. leég a házad és nincs hova menni. Ok, fizet a biztosító, ha van biztosítás és nem a te hibádból történt, de nem azonnal. Kell keresni albit, kell 2-3 havi kaució, kell új ruha stb. és ezek elég gyorsan.

Vannak akik kocsival mennek dolgozni, mert máshogy nem tudnának (vidéken). Ha elromlik az autó, az se olcsó. Meg ugye lehet olyan, hogy egyszerre romlik el sok dolog...

Vagy lebetegszel és munkaképtelenné válsz hosszú időre. Valamennyit fizet a TB, de nem sokat.

2019. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Egy temetés simán kerülhet 1 millióba. Biztos meg lehet oldani minimálban is, de én a környezetemben millió körüli összegeket hallottam (mindent összeszámolva, nem puccparádéval).

Jöhet egy betegség, baleset is, ami miatt kiesel munkából egy időre (akár a családtagod, akit ápolnod kell). Szükség lehet drága kezelésre/gyógyszerre is, amit a tb nem támogat. Egy komolyabb fogorvosi beavatkozás is több százezerbe kerül.

Ha van autó, az is bármikor elnyelhet egy valag pénzt (költséges javítás vagy tk-ra törik, ellopják stb).

Ha valami a házzal/lakással történik, akkor is kellhet tartalék, hogy fedezd a költségeket, amíg fizet a biztosító. Ha régi a lakás, tönkremehet benne mondjuk a szintén régi gázkazán, aminek cseréjéhez kell új gázterv is, ez is simán milliós kiadás lehet.

A nyugdíjas évekről nem is beszélve. Jó, ha a mostani fizud 60%-át megkapod majd nyugdíjként, ami közben szépen elinflálódik és majd lesheted a tescós újságban mikor lesz akciós a farhát :)

Bevételből és megtakarításból nincs olyan, hogy túl sok...

2019. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, 11-esnek szántam, csak elkéstem a küldéssel.
2019. dec. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen van félretett pénzem most 800 ezer forint. Tulajdnonképp most volt egy nagyobb kiadásom TV-re, de mivel a havi fizetésemből havonta simán félreteszek 320 ezret így elég jól élek és sok jut majd megtakarításra az elkövetkező pár évben.
2019. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%

Hirtelen kiadás:

Egy éve csőtörésünk volt... 620e Ft...( A biztosító csak a cső javítást állta a vizet nem)

Simán lehet hogy beesik valami extra kiadás...

2019. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha leég a házam, akkor úgy gondolom, nem a félretett pénzem lesz a megoldás. Ez igen ritka eset, ilyenkor jellemzően az önkormányzat biztosít szállást.

De ugye ha tényleg leég a házam, 1 millával nem sokra megyek.


Az egy milliós temetés szerintem luxus kategória. Tudom, hogy vannak ilyen összegek, de az koporsós temetésre vonatkozik. A mi családunkban sosem volt divat, nálunk mindenki hamvasztva van. Ez továbbra sem gondolom, hogy 200-nál több lenne. Nem akartam erről részletesebben, de pl. elszórhatod a temetőben is, vagy egy erre létrehozott falba is lehet temetkezni, én ezt preferálom. Ez néhány tízezer. Olyanoknak jó, akik nem járnak gyakran, így nem kell gondozni a sírt, és a falon a kis rekeszekhez may egy kis koszorú fér el.

Tehát nem kötelező senkinek egy milliót erre költeni.


Van olyan ismerősöm, aki segélyen van évek óta, mert lerobbant, és ha hiszitek, ha nem, abból a havi 30 ezerből él. Semmi egyéb bevétele nincs. Egy ideig kérdezgettem, hogyan fűt, meg ilyenek, de nem szívesen kérdezem. Nos, neki halt meg az anyukája tavaly, és hazavitte, azt mondja, majd eltemeti, ha lesz rá pénz.

Szerintem sokan hazaviszik az urnát, ilyen megfontolásból is, meg az idősek is kérik, hogy kedvenc helyükön "nyugodhassanak". Úgy tudom, nem feltétlenül legális, pl. egy ideje nem lehet a Tiszába, Dunába, ilyesmi helyre szórni a hamvakat, de ha hivatalosan hazaviszed, akkor szűk családi körben utána oda szórod, ahová az elhunyt kérte.


Nos, az orvosi kezelés. Tudtommal a gyógyszer nem lesz milliós összeg, amit nekem kéne kifizetni. Ez sem életszerű, hogy gyógyszerre tartalékoljak.

Fogorvosi téma az egyetlen, ami reális volt a felsorolásban.

Ráadásul nekem épp aktuális is. Folyamatban van, eddig 100-at fizettem ki, jövőre folytatás, még kb 300 lesz. Szóval ez valóban nem kis összeg, de a komplett fogsor meglesz 400-ból, ami azért nem egymillió, és ugye nem is muszáj egyben kifizetni, lehet gyűjtögetni. Ez sem az a dolog, amire hirtelen, azonnal, egyben kéne ennyit kifizetni.


A tartalékolást megértem természetesen. Jó az, ha van félretett pénzed, és biztonságban érzed magad.

Csak ugye itt nem az volt a kérdés, hogy tartalékod van-e, ha munkanélküli leszel, (vagy beteg), és hónapokig abból kell élned.

Hanem egyszeri, hirtelen, egyösszegű! nagy kifizetés volt a téma.

Ilyen meg nem nagyon van, és ti sem tudtatok írni. Vagyis amit írtál, azt megcáfoltam, mert nem életszerű, vagy nem akkora összeg.


De mondom mégegyszer: jó az, ha van.

2019. dec. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 3 millió forintom van 29 évesen. Minden forintért megdolgoztam. Azért tudtam félretenni, mert nem költök fölösleges dolgokra pl. iphone 3-400 ezer Ft-ért és hasonló dolgok.
2019. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

"Elégge fájó tud lenni az általánosításod."


Fáj vagy sem, sajnos a nagy többségre igaz. 100-bol is nyomorgas az élet de 90-bol se sokkal rosszabb akkor már. Máris ott van 10e,azaz fizu 10% tartaléknak. De bármilyen más összeg esetén igaz lesz ez.

2019. dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!