Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a szakmák, amelyek...

Melyek azok a szakmák, amelyekben akkora most a munkaerőhiány, hogy akkor se rúgják ki az embert, ha sz**ul végzi a munkáját?

Figyelt kérdés
Mert kommentek között szoktam olvasni - amikor a sofőr összevitatkozik az utassal - hogy lehet szidni őket, de előbb találnak utast, mint sofőrt. És máshol is olvasni szoktam, hogy ilyen-olyan munkakörbe végzettséget se várnak el, majd betanítják. Tényleg léteznek ilyen munkahelyek? Azért kérdezem, mert én 1,5 éve vagyok munkanélküli (egy piacképtelen IT-hálózattelepítő okj papírral) és egy aranybánya lenne egy olyan hely, ahova felvennének végzettség és bármi követelmény nélkül és betanítanának.

2019. dec. 15. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az egész közszféra ilyen.
2019. dec. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1: És olyan munkakörökhöz milyen végzettség kell? Gondolom min. diploma közigazgatási/gazdasági területen.

Én nem ilyen diplomás aktatologató szakmákra gondoltam.

2019. dec. 15. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi is elég, csak protekció kell.
2019. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Közszféra!

De ahogy írják protekció kell

2019. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
ssc
2019. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ne mondjatok már hülyeséget! Ahova protekció kell ott nincs igazi munkaerőhiány, mert protekció nélkül is csábítanának. Fuck logic!

Szóval még mindig várok válaszokat.

Múltkor például szórólapon hirdettek (debreceni vagyok) gyártósori állásokat Dunántúlra, Esztergomba. Na ott biztos munkaerőhiány lehet, bár gondolom nem véletlenül...

2019. dec. 15. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, pl. a postai munka, az eladói munka, a bkk-s sorőr (busz, villamos, metró) munka, vagyonőr, ezek mind ilyen, az egészség ügyben is szintén, betegszállító, stb. De a fizetés is pont olyan, mint amekkora a munkaerő hiány csak fordítvan, nem sok, hanem kevés abban a százalékban.
2019. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ami diplomás munkaerő hiány van az még az oktatásban van, tanár hiány, abba viszont nem tanítanak be, viszont hallotam, hogy egyes tantárgyakat már a pedagógus aszisztensekkel adnak le egyes iskolákban, mert nincs szaktanár, de annyi pénzért ne csodálkozzunk, hogy nincsenek tanárok, meg az egészségügyben a főnővérek, az is diplomához kötött. Bocsi hogy csak női szakmákkal példálózom, de mivel nő vagyok ezeket a területeket jobban figyelem, a férfi szakmákkal nem tudom mi a helyzet, az építőipar ami betanított nem fizet elvileg rosszul, a többit nem tudom, a szakmákhoz kötött dolgok (cnc,festő, villanyszerelő, stb.) jól fizetnek.
2019. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat, a gyártósori munka betanított munka, nem szakmához kötött, oda 8 ált.-al felvesznek, akár operátornak is!
2019. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az IT pontosan ilyen, csak multihoz kell menni.


Ezt a hálòzatépìtést már többször hallottam, valòszínűleg nem kell belőle túl sok, mert csak gyakorin találkoztam vele, és ott is csak munkanélkülivel...

2019. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!