Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1,5%-os béremelés a vicc...

1,5%-os béremelés a vicc kategória?

Figyelt kérdés

ennyit irányoztak elő 2020-ra. ennek még át kell mennie a fenntartói érdekegyeztető tanácson aki megnyesheti, így akár 1% vagy akár 0% is lehet a vége. De felmenni biztos nem fog, így max 1,5% lehet.


Ez vicc? 1,5% emelés?


2019. dec. 15. 19:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

vagyis, ha veszünk egy 200-as bruttót mint átlagos bért ( a többség br 190 és br 220 közt kap) akkor 2-3000 ft bruttó emelés?

És az mennyi nettóban?

1300 ft?

2019. dec. 15. 19:44
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen korrekt emeles, gondolj csak arra aki minden nap irja itt kerdrsben hogy 6 eve nrm kapott semmit, te meg most is kapsz
2019. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a minimálbér felett vagy, akkor gyakorlatilag nem köteles adni.

Ha ad, az csak jófejség.

Kérdés, milyen munkakör, hol, mennyi a tényleges bér, és ha tömegesen felmondanának az emberek, találna-e utánpótlást.

Amíg ezek nem tisztázottak, addig nem lehet kijelenteni, hogy vicc kategória.


Nálunk is volt 2-3%-os év (nagy német multi), nem örültünk, de ez van.

Volt utána 8-9%-os év is.


Sok a kérdés. Ha pl. nálatok tavaly 15% volt, akkor azzal le lett tudva a következő év is.

2019. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"és ha tömegesen felmondanának az emberek, “



Te is tudod hogy ez a mese kategória. Erről álmodik csak a trógerproli de ilyen soha nem volt és soha nem lesz. Ha tömegesen felmondanának bedőlne az egész, csak épp ez soha nem fog megtörténni ezt a cég is tudja.


" Ha pl. nálatok tavaly 15% volt, „


3-4 éve semmi se volt, mondjuk én csak 1 éve vagyok itt, de régebbiektől tudom, hogy évek óta semmi sincs. Ígérgették ígérgették és most megszülték a nagy döntést : emelnek! Hogy akadna a torkukon a döntésük.

2019. dec. 15. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor már emelést is kapsz, Balázska? Ennyire felment a dolgod?

Ám ha komoly a kérdés, akkor szerintem kevés.

2019. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ám ha komoly a kérdés, akkor szerintem kevés.“



Kíváncsi leszek mi lesz februárban mert sokan nem hiszik el hogy csak ennyi lesz az emelés azt hiszik mégis többet adnak majd. De feb 10-én megjön majd a jan emelt bér és mindenki meglátja a kemény nettó 1200 ft körüli „emelést“ . Azt hiszem lesznek itt felmondások.

Mondjuk eddig is voltak az se nagyon érdekelt senkit

2019. dec. 15. 20:07
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy komoly kérdés, a munkaügyi troll...
2019. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél százalék az elírás nem emelés, nálunk idén 25%-ot emeltek, ha jövőre ennél kevesebb lesz sok ember fog felállni.
2019. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én életemben kétszer kaptam béremelést, mindkétszer fél éven belül, hogy elkezdtem dolgozni az adott cégnél. Utána mindenhol tettek rá, arra alapoztak, hogy egy ideig úgyis maradnak az emberek. Én ennek megfelelően 2-3 évente váltok, így közben bőven emelkedett a fizetésem, az ágazati fluktuációs átlag viszont inkább csak 1.5 év. De a munkáltatóknak úgy tűnik nem éri meg megtartani az alkalmazottakat, pedig olyan munka ez, hogy 1 év beletanulás simán van az adott rendszerbe, addig nem annyira produktívak az emberek.
2019. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ellentmondasz magadnak:


"Te is tudod hogy ez a mese kategória. Erről álmodik csak a trógerproli de ilyen soha nem volt és soha nem lesz. Ha tömegesen felmondanának bedőlne az egész, csak épp ez soha nem fog megtörténni ezt a cég is tudja."


aztán


"Azt hiszem lesznek itt felmondások. Mondjuk eddig is voltak az se nagyon érdekelt senkit"


Most akkor mese kategória vagy megtörtént? :-))

2019. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!