Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 40. 000-es béremelés a...

Nettó 40. 000-es béremelés a „semmire“ nem durva kérés egy kicsit?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám (hamarosan vszínű ex-kollega) aki azzal sokkolta a főnökséget hogy most kap 150 nettót, és oldják meg hogy 190 nettót kapjon. Nem érdekli a hogyan oldják meg vagy megy. 1 hónapot adott, dec 1-el meg akarja kapni az új bérről szóló szerződést.

Persze semmi egyéb dologban nem változtat se munkaidő se feladatkör se semmi, így a „semmire“ kéri a nettó 40-et.

Vagy elmegy -mondja ő.


Nem durva kicsit egy ilyen kérés?

A sztori vége egyébként az lesz hogy nem lesz ideje felmondani mert még azelőtt rúgják ki.


2019. nov. 12. 08:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
Ha a konkurenciánál, ugyan abban a munkakörben 190e nettó az átlagfizetés, akkor nem az.
2019. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az hogy nagyon nem ez a helyzet. Erre a munkakörre máshol se kapna 150nál többet sőt örülhet még ennek is mert bőven vannak helyek ahol meg a sima gar bérmint adják erre a munkakörre ami meg nettó 130.


Így ő a nettó 150nel nem átlagos hanem átlag felett keres már most.


Azt persze nem tudni hova akar innen menni de ha munkakörben marad akkor nem 190-et de még 150-et se nagyon kap majd. Ő tudja.

2019. nov. 12. 09:02
 3/75 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem teljesen igaza van.

Egy albérlet 120 ezer. Rezsi 30. Kaja 40, buszberletet 10.

Hogy oldja meg az ember a kiadásait olyan munkabérből, amiből sehogy nem telik ki az alapvető szükséglet sem?

Persze 1 lépésben valóban soknak tűnik, de jogos a kérése.

Egész évben minden drágul folyamatosan, évi 1x pár százalékos emeléssel nincs kisegítve.

Mondjon fel, menjen más helyre ha nem fizetik ki. Jól teszi. Az a hülye, aki elfogadja a keveset és nem változtat.

2019. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok, ha ebben a munkakörben nincs ennyi fizu, akkor elmegy más munkakorbe.
2019. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

"Mondjon fel, menjen más helyre ha nem fizetik ki. Jól teszi“


Hát ha van hova akkor semmi gond.

Mondjuk a lassan 50-es életkorával és a 25 évvel ezelőtt egyszakos bölcsész papírjával „kapkodni“ fognak utána a versenyszérában. Az tuti.

Állami szférába nem válthat mert ott bértábla van és ott nem 150-et hanem még annyit se kapna.

De ő tudja.

Fogjuk őt még látni. Vagy el se megy.

Ez ilyen kapuzárás előtti hőzöngés csak. Most „befenyítette „ a főnökséget de nem kap majd emelést de egy fillért se és akkor is itt marad. Én ezt jósolom.



" évi 1x pár százalékos emeléssel nincs kisegítve.“



Miből gondolod hogy itt van évi pár százalékos emelés? Nincs.

2019. nov. 12. 09:09
 6/75 A kérdező kommentje:

"de jogos a kérése.“



Érdekes legutóbb épp itt ezen a fórumon oktattak ki mikor megkérdeztem hogy az inflációkövető emelés nem egy JOGOS kérés-e szóval kioktattak hogy nincs olyan hogy jogos / nem jogos. Csak az van hogy megadják / nem adják meg.


Mert ha kijelentem hogy JOGOS és nem adják meg mégse akkor mire mentem a nagy kijelentésemmel?

2019. nov. 12. 09:15
 7/75 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nekem inkább az a furcsa, hogy van aki marad olyan munkahelyen ahol nettó 150-et fizetnek és sosincs béremelés. Nem kapuzárási pánikja van a kollégádnak, hanem esze és nem tűri, hogy szarért alkalmazzák.. Közszférában is sok helyen nem bértábla szerint fizetnek, én sem aszerint keresek..
2019. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes legutóbb épp itt ezen a fórumon oktattak ki mikor megkérdeztem..."


Gondolom az egész szituációt csak te találtad ki, de csak hogy tisztán lássunk. Mikor valaki csak rinyál itt a gyakorin a több pénzért, de lépni nem hajlandó semmit az tré. Viszont ha valaki kiadja az ultimátumot és ha nem akarják megfizetni akkor egyszerűen tovább lép, az rendben van.

2019. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

"Viszont ha valaki kiadja az ultimátumot és ha nem akarják megfizetni akkor egyszerűen tovább lép, az rendben van."



Ja értem. És ha valaki ulitmátumot ad és nem kap semmit és utána fülét farkát behúzva mégis marad akkort az mi? Mert ez lesz! Ide nekem a lottó ötöst.


"hanem esze és nem tűri, hogy szarért alkalmazzák.."


Hát némi fáziskésésben van mert vagy 4-5 éve ennyit keres. Kicsit lassan esik le a tantusz.

De mondom én a helyében örülnék még ennek is ismerve az illető korát és adottságait. Lassna 50-es csóka aki 20 éve ül a semmiben egy nem verseny munkahelyen a semmire se jó bölcsész papírjával. Én a helyében örülnék hogy állásom van egyáltalán.

2019. nov. 12. 09:23
 10/75 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a "kollégád" gondolom a te belső éned, akit nem mert felszínre hozni, mert félsz, és jobb neked a langyos fosban ülni, meg a gyakori kérdéseken keseregni, mint kezdeni valamit magaddal.
2019. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!