Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma mindenki ennyire jól keres...

Ma mindenki ennyire jól keres ma Kelet-Magyarországon is (én is ott élek, de nem ezt látom), hogy diploma nélkül viszik haza a 280-300 nettókat (úgy néz ki)?

Figyelt kérdés

,,Szerintem 5 évvel ezelőtti átlagot néztél előző, 230-250 az átlag vidéken. Én is ennyit keresek kisvárosban keleten, párom 350-et. Egyikünknek sincs diplomája és még 30 évesek se vagyunk. Nem nehéz ma az önerőt összegyűjteni."


Szóval nem Pesten, keleten, kisvárosban.


Ismerek persze én is olyat 3 műszakban, aki Kecskeméten a Merciben 300 at visz haza diploma nélkül, de az romma dolgozza magát. De a többség nem keres ennyit diploma nélkül, ha csak nem jó szakmunkás szakember vagy vállalkozó.


2019. dec. 15. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Tehat a kerdesedre valaszoltal! :D
2019. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, csak mondtam azt, amit látok. Más meg mást lát.
2019. dec. 15. 20:30
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
En nem latom azt amit szerinted masok latnak. Szerintem is a keleten elo magyarok szegenyebbek. :D
2019. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Fejezzétek már be ezt a pénz körüli b..romságot. Van, aki ennyit keres, van, aki nem. A többség nem. Az, hogy itt mit hazudoznak a kamu rinyagépek, azokkal nem kéne foglalkozni.

Én diplomával se keresek még nettó 200-at se a szakmámban.

2019. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Azért az milyen tök érdekes hogy a felnőtt párkapcsolatok rovatban mindenki vállalkozó/mérnök/programozó/informatikus és nem 280-300 ezreket hanem milliokat keres, a munkahely, kollégák rovatban (amit szintén szoktam olvasgatni) meg mindenki raktáros/fizikai melós/bolti eladó/ kiszállító és örül ha a 200at megkapja hó végén.. nem hinném hogy ennyire megosztott az ország, egyszerűen csak annyi van hogy utóbbi szakmákkal nem lehet csajozni/ felvágni, így aztán azokat itt nem mondja senki.
2019. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Keletet sem kell egy kalap alá venni. Van nagyobb város, megyeszékhely ahol több a munkalehetőség, de vehetünk pl. egy békés megyei falut, ahol közmunkán kívül nincs is szinte más.
2019. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Ezt én írtam, mert így van. Informatikusok vagyunk. Nem kell hozzá diploma, elég ha autodidakta módon megtanulod. Minket érdekelt, megtanultuk. Nincs ebben semmi ördöngösség. De rögtön jön hogy kamu.. nem is értem.
2019. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lovagoltok ennyit ezen a témán? :O Mit nehéz abban megérteni, hogy aki mérnök, orvos, diplomás programozó, stb komolyabb végzettségű az megkeresi a 300+ ezret, de aki nem diplomás az alig a 200+t, ha csak nem dolgozza rommá magát, ami 3 műszak és plusz túlórázgatás, vagy 300 órákat dolgozik havi szinten. Aki szakmából, betanított munkákból él az 3szór annyit kell hogy dolgozzon óraszámban mint mondjuk egy mérnök. A mérnök havi 160 órával megkeresi a 300-600 ezret, te meg aki szakmunkás dolgozol 300+ ezerért 300-350 órát egy hónapban, ennyi az egész. Takarítók, eladók nettó 140-180 ezer között keresnek itt Pesten, az hogy sokan állom világban élnek az nem azt jelenti az is a valóság, nyitott szemmel kéne járni, emberekkel beszélni, ha mindenki jól keresne nem volnának szegények Mo. meg pont nem a gazdagokról híres.
2019. dec. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nettó 300at keresek, alsó vezetői szinten, de akik alattam dolgoznak többet visznek haza havonta, mert műszakba dolgoznak, rengeteget kell túlórázniuk és hétvégén dolgozni. Nekem inkább megéri fixen ennyit keresni, mint egész hónapban kimerülésig hajtani. Januárba pl. alig kapnak majd fizut, mert leállás van, az alapbér meg elég kevés nekik
2019. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hol élsz, de ha egy kicsit kimozdulsz a közvetlen környezetedből, akkor látni fogod, hogy a többségre nem ez a jellemző. Van egy-két nagyobb munkahely, jellemzően valamilyen külföldi érdekeltségű gyár, ahol tényleg jól lehet keresni. Máshol meg a közmunkáért is úgy kell könyörögni. Jártam én pár éve olyan szabolcsi faluban, ahol az akkori 85 ezres közalkalmazotti bérem miatt félistenként tekintettek rám. Az sem véletlen, hogy óriási az elvándorlás országon belül. És jellemzően nem keletre, hanem keletről jönnek az emebrek.
2019. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!