Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetek légiutaskisérő?

Hogyan lehetek légiutaskisérő?

Figyelt kérdés

2019. dec. 16. 21:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezel egy adott légitársaság (ha nincsen hajós, reptéri, vendéglátói, egyéb customer service tapasztalatod, akkor a fapadosokhoz érdemes, pl Wizz, Ryanair) nyílt napjára. Ott sok-sok feladatot, interjút kell végigcsinálnod. Ha megfeleltél, kiválasztanak, és el kell végezned egy 5-8 hetes tanfolyamot, aminek a végén vizsgázol. Ha sikerült, akkor cabin crew lettél :)

Dióhéjban ennyi.

2019. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én is nézegettem, de nekem környeztem is úgy tett, mintha prostitulátnak állnak. 2e vagyok, már nem elszek az... Emirates és hasonló cégek 21 év felett vesznek fel embereket. Pedig amúgy tisztességes munka, nem kis áldozat, jó oénz, ingyen utazás, repjegyek. De előbb utóbb a szervezetet is megviseli, ezt nem szokták 5 évnél tovább csinálni.


Amúgy jó angol kell hozzá, vagy ha nem arab légitársaság, plusz az adott ország nyelve... 160 cm felett, kell tudnod úszni, nem lehet tekód, jól kell látnod, szép mosoly, aszem a rossz fogak is kizáró ok



Amúgy az adott légitársasághoz kell jelentkezni és nekik a tanfolyamát elvégezni. EZEKNEK AZ OKJ-S ÉS EGYÉB STEWARDESS TANFOLYAMOKNAJ SEMMI ÉRTELME, CSAK LEHÚZÁS ÉS EL SEM FOGADJÁK. Illetve középiskolai végzettség (érettségi) és jó angol, meg a többi kritérium, életkor stb. El kell menni egy orientációs, nyiltnapra, aszem regisztráció sem kell és ott több körös kiválasztás van... Minden évben vannak, de előtte kb. egy héttel hirdetik meg.


Amúgy az ázsiai meg ukrán stb. légitársaságnál nem ilyen szigorúak... Ott egy barátnőm angolul sem tud, komolyan...


Egyébként ugye nláuk zuhant le a gép, de ez engem nem igazán rettent el... Nyilván ők sem jókedvükből repültek oda sajnos...


Egyedül a Qatart nem javaslom, itt nagyon durva, mint az ország, mint a légitársaság, brutális...


Meg vannak instagrammon is fent lányok, velük is beszélhetsz, plusz könyvek is vannak, né anni egy felkészítőt el is olvastam... Meg eléggé beleástam magamat a témába, aztán nem engedték... Meg ugye nem végeztem el nekik az egyetemet, mert nem megy... Még mindig nem fogták fel.


Ha érrekel, írhatsz privátban, anno kb. mindemt elolvastam a témában, stewardessekkel beszélgettem, akik valóban ott dolgoznak, könyvet olvastam stb. Egyébként nem adtam fel, de nem tudom, hogyan tovább, egyedül azért elég nagy elhatározás nekivágni ilyennek... Meg engem nem is a lezuhanás,attól nem félek, hanem a a sok mindenféle ember, meg betegségek ijesztettek el, plusz mindenki egy tevehajcsár k...rvának titulálna... Mondjuk most azon pletykálnak, hogy nem lesz diploma...


Viszont ezt mindenképpen nem hosszútávra kell tervezni, vannak, akik ott maradnak utána, más földi pozícióban. De a stewardesek mind fiatal, szép lányok. Sokan kiégnek 5 év után, meg szerintem ezt tovább nem is lehet, illetve utána nehéz visszarázódni a normális életbe. Illetve ne a gyakoris hülyékre hallgass, anno nekem is összehordtak mindent... Valamint azért wc-t is pucolsz, meg mindenféle emver van, nem csak utazgatás és luxushotelek az egész.


Mindenesetre nem érdemes várni, meg nemt tudom, szerintem ez csak itt az elmaradott falun gáz... Itt még ha bartáod lenne is kicsinálnak... Leragadtak 100 évvel ezelőtt... Hogy hogyan engedik meg nekik... Illetve lehet vannak, akik űzik az ipart is mellette, de... Továbbá szerintem semmivel sen gázabb, mint tolni a három műszakot egy gyárban, rászokni a Xanaxra, lerobbansz, elmegy a fiatalságod, egészséged... Ez vár rám...


Szóval, ha ez az álmod, próbáld meg, nehagyd, hogy lebeszéljenek!

2020. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!