Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális, hogy biológus...

Normális, hogy biológus diplomával maximum 250 ezer nettót tudnék csak keresni havonta?

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 13:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Abból már mehet Dominikára nyaralni.
2019. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"Ha adnál magánórákat, meglenne a duplája is."


7:30 és 14:30 közt általában at iskolában vagyok, és minimum 3 órám elmegy még délutánonként azzal, hogy a másnapi óráimra készülök. Nem fér bele több munka, már így is folyamatosan kimerült vagyok.

2019. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Nekem ez fura.

Ne vedd támadásnak, de magyarázd meg nyugodtan, ha van időd.

Azt írod, napi 7 órát az iskolában vagy.

De gondolom ez nem jelenti azt, hogy van is 7 órád.

Mit tud csinálni egy tanár? Főleg egy egyszakos.

Én is majdnem az lettem, de otthagytam az egyetemet.

Szóval tanítasz biológiát, de szerintem napi 3-4 óránál több nincs. A többi időben? Esetleg helyettesítés, dolgozatjavítás?

Ott van egy csomó üresjárat, amikor tudnál készülődni a következő óráidra.

A dolgozatjavítást sem nagyon tudom elfogadni egyébként, mert

1. nem kell minden nap, csak több hetente

2. Amíg az egyik osztály dogát ír, vagy órai munka van, feldolgoznak valamit, felafdatot oldanak meg, addig pont ki lehet javítani a másik osztály dolgozatát.


És délután 3 órát készülni???

Minden nap???

Ne haragudj, de akkor vagy ez az első éved, vagy alkalmatlan vagy tanárnak.

Nem sértésnek szánom, hidd el.

Ha tényleg pályakezdő vagy, akkor ez itt nem neked szól. Készülj másnapra.

De ha több éve tanítasz, akkor a tanítanivaló kvázi ugyanaz. Neked megtanulni már nem kell, hisz 5-6 (vagy akár 8-10) éven át tanultad, ha álmodból felvernek, akkor is tudnod kell.

Illetve több éven át leoktattad már ugyanazt.

Ez nem informatika, vagy társadalomismeret, hogy minden évben új legyen a tananyag.

Az emberi test felépítése, az állatok, a növények... ugyanazt kell tanítani minden évben.

Szóval akinek minden nap 3 óra kell, hogy felkészüljön a másnapra, az nincs rendben.


Ha most az jönne, hogy érdekes feladatokat kell kitalálni, hogy fenntartsd a diákok érdeklődését, blabla... csa mert másik kérdésnél egyszer ezzel jött valaki.

Nos, azt sem kell minden nap, mert ha kitaláltál egy jó feladatot a hetedikeseknek, azt jövőre újra el tudod sütni az új hetedikeseknek.


Aztán ha erre azt mondanád, hogy oké, nem feltétlenül megy el minden nap a délutánod a készülődésre, akkor meg ott tartunk, hogy olyankor pont tudnál magánórát is adni, ami egy vagyon. Bár nem én írtam, de egyet értek vele.

Akár általánosban tanítasz, akár középiskolában, a felvételik miatt mindenhol lenne rá igény.

Ha nem konkrétan a diákjaid körében, hanem neten hirdetnél, akkor is lenne jelentkező.


Szóval nekem itt valami nem kerek.

2019. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát nekem eszembe nem jutna, illetve nem venném a bőrt a képemre ilyen szinten belevájkálni egy vadidegen ember időbeosztásába. Aztarohadt, ez az egyik legpszichóbb hozzászólás, amit egy jó ideje olvastam, nem csak ezen az oldalon, de úgy általában is. Gondolkozz el ezen egy kicsit.
2019. dec. 28. 13:55
 35/45 anonim ***** válasza:

Ezen most pislogok... az emberek írnak ki ide kérdéseket a fizetésükről, magánéletükről, leírják, hogy mi okból nincs idejük. Igazából semmi olyan új témát nem hoztam fel, amit ő ne említett volna.

Szerintem igazán nem volt ebben semmi rossz, és én most inkább azon forgatom a szemem, hogy te ezen miért akadtál ki ennyire.

Pont ugyanez a téma (tanár időbeosztása) nem először téma a gyakorin, és nem egyszer vitatták már meg vadidegenek ugyanezt.

Szerintem semmi vájkálás nincs abban, ha egy tanártól megkérdezed, hogy a suliban töltött idejében miért nem készül a másnapra, és mit tud minden nap 3 órát készülni otthon.

Szóval ezt most nem veszem magamra, mert tök normális stílusban írtam, ha akar, válaszol. Még az is lehet, hogy olyasmit tud mondani, amire nem gondoltam. Mivel végül nem lettem tanár, ezért nem látok bele, hagyom magam meggyőzni, de csakis észérvekkel.

Ezt most rendesen túldramatizáltad, lásd be.

2019. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Szerintem sem volt semmi sértő, vagy vájkáló a 65%-os válaszában. Msx. ugyanannyi, amennyi a kérdésben, ott is más penztracajaban turkálsz. Ne menj erre a szakra, ha nem akarsz, bár Pesten kívül mindenhol máshol a.netto 250ezer egy jó fizetésnek számít
2019. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fáj az igazság, és olyankor az ember érvek helyett elkezd személyeskedni.
2019. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Nem vagyok tanár, biológus vagyok, de nem használom a végzettségem, mert ennél sokkal többet keresek más területen. Milyen igazság fájjon? Továbbra is megdöbbentőnek tartom a választ, és hogy ez senkinek nem szúr szemet.
2019. dec. 28. 15:10
 39/45 anonim ***** válasza:

Igazából mindenki felfogta, hogy semmi szenzitív adatra nem kérdeztem rá.

1. Napközbeni 2-3 óra szabadidőben mit csinál?

2. Miért kell minden délután készülni, akár éveken át, ugyanarra?


Szerintem a fizetésed sokkal személyesebb adat, mint a szabadidős tevékenységed.

Ha egy volt csoporttársaddal összefutnál az utcán, és megkérdezné, miket csinálsz délután, valószínüleg gond nélkül elmondanád neki, hogy hazamész, főzöl, készülsz a másnapra, este tévézel. Mert nincs ebben semmi kompromittáló.

Viszont ha azt kérdezné meg, hogy mennyit keresel - lévén ugyanarra a szakra jártatok - azt már nem biztos, sőt jó eséllyel nem mondanád meg nyíltan. Vagy lehet te most azt mondod, hogy megmondanád, de az emberek 90%-a nem. Miért? Mert ez magánügy. Mert a pénztárcád már valóban csak rád tartozik, és azt már tényleg nevezhetjük turkálásnak.

Te egy ilyen bizalmas adatot gond nélkül megosztasz, a kérdésedben. Ezzel szemben kiakadsz, ha a napi munkaidőre valaki rákérdez.


Köszönöm a többieknek, én is azt érzem, hogy betaláltam nála, azért kezdett személyeskedni.

2019. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Én biológusként sokkal többet keresek, szóval te is kereshetnél vele tobbet ha érné annyit s tudásod. De ha megcsináltad az 5 évet,.akkor tudhatnád, hogy a biológus szakma alapvetően egy kutató szakma. Nem fognak olyan munkáért sokat fizetni, amit egy technikus is meg tud pl. csinalni.
2019. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!