Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 4500 ft karácsonyi pulykapé...

Ha 4500 ft karácsonyi pulykapénzre felháborító (an alacsony) akkor 0 ft az mimek minősül?

Figyelt kérdés

Az OMSZ-nél áll a balhé mert a mentősök megkapták a karácsonyi jutalmat (pulykapénzt ) és sokan pár ezer ft-ot kaptak volt pl aki 4500 ft-ot. És írják a lapok portálok hogy ez FELHÁBORÍTÓ. Mármint hogy ennyit ilyen keveset kapnak.


Kérdésem: ha 4500 ft felháborító(an) alacsony akkor amit én kaptam, az a NULLA forint az minek minősül?

Mi (az én munkahelyem) sok éve konstans nullát kapunk.

Akkor ez mi? Felbáborító a köbön? (és akkor mi van? semmi. Lehet ezekkel a maszlagokkal dobálózni hogy felháborító hogy képzelik bezzeg ez meg az... és akkor mi van? Semmi!)


2019. dec. 24. 12:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
61%

Én vállalkozó vagyok, nekem sem lett extra napidíjam erre az időszakra, de ez nem is erről szól.


Én egy hónapban megkeresem azt a pénzt, amit ezek a szerencsétlenek egy év alatt. Ha pedig nem lesz, aki kórházba vigyen, vagy ellásson, az nekem is kellemetlen lesz.

2019. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező adni semmit, gyanítom, a szerződésedben sincs benne a prémium.


A mentősöknél más a helyzet, mert őket az állam foglalkoztatja, gyalázatosan kevés pénzért (miközben a saját, semmirekellő haverjaikat kitömik pénzzel ez illetékesek) és átmenni sem tudnak a konkurenciához.

2019. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

" gyalázatosan kevés pénzért ("


Én is hasonló összeget kapok mint egy mentős és én se tudok átmenni sehova mert tanár vagyok és ugyan ezer iskolába mehetek na de a bér midnewnütt ugyanannyi. Bértábla.

Hát akkor?

2019. dec. 24. 13:04
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Te mehetsz magániskolába vagy vállalhatsz különórákat.
2019. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Tesód még mindig nem tud benyomni a munkahelyére, ahol havonta kétszer emelik a fizetést?
2019. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

" Te mehetsz magániskolába vagy vállalhatsz különórákat.“


A mentős mehet magánkórházba magánrendelőbe melózni vállalhat otthoni betegápolást (200.000/hóért akár) és vállalhat akármilyen különmelót.

Én el szoktam járni takarítani hétvége iroda takarítás osztrákoknál egy hétvégére (hoznak visznek szállás kaja adott) kapok 120-140 EUR-t.


Ez nem érv.

A mentős is elmehet építkezésre segédnek 10-15.000 /napért.

Én hányszor megkaptam hogy miazzz leesik a gyűű az ujjadról? Építkezésen segédmunkás 15-öt kap/nap a kezébe! Hát akkor tessék!!

2019. dec. 24. 13:12
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Itt a probléma azzal van, hogy ígértek nekik szintén nevetséges 35ezret és abból csak 4500 ért oda. Tök igazuk van. Inkább ne adjanak semmit.
2019. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%

Azt azért ne felejtsük már el, hogy a mentősök életeket mentenek, sokszor kerülhetnek ők maguk is veszélybe, és rengeteg megrázó, szörnyű dolgot látnak. És van, hogy 24 órán keresztül folyamatosan szolgálatban vannak.


Az ilyen fajta munka nem vethető össze semmi mással. A tanároknak is magasabb fizetés kellene ez tény, de az egészségügyi dolgozókon mérföldekkel nagyobb a felelősség. A 4500 forint “jutalom” megalázó.

2019. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Azért egy dolgot sokan elfelejtenek.

"kollektív szerződésben rögzített 37 240 forintnyi év végi juttatás helyett néhányan csak pár ezer forintot kaptak, valakinek pedig csak 4500 forintot utaltak az Országos Mentőszolgálatnál."


Teljesen más a helyzet, ha szerződésbe rögzített. Kérdező, neked mennyi van a szerződésedben?

2019. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Én se kaptam, ezért már meg is indult egy másik munkahely keresése. Mi a kérdés? Akinek nem tetszik, keres másik munkahelyet, ez ilyen egyszerű számomra.
2019. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!