Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelezős egyetemistaként munka?

Levelezős egyetemistaként munka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves levelező tagozatos hallgató vagyok, és az a nagy problémám, hogy egyszerűen nem találok munkalehetőséget. Olyan munkahelyet keresek, amit mondjuk heti 3-4 napban kell végezni, és emellett a fizetés elengendő a tandíjra és a lakhatási költségekre. Ez tényleg egy lehetetlen elképzelés? Sajnos nem támogat a családom, így mindent egyedül kell megoldanom. Rengeteg vendéglátóhelyre leadtam a jelentkezésem Budapesten, de talán én keresek rossz fele. Milyen munkalehetőség van levelezős egyetemistáknak? Valaki tudna ajánlani weboldalt vagy bármit, ahol keresgélhetek? Köszönöm előre is a válaszokat!

2019. dec. 25. 14:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Az okoskodóknak: én évekig szenvedtem ezzel, rész- és rugalmas munkaidős állást, ami normálisan is fizet, nem találtam. Normális alatt az arányaiban is normális is megfelelő lett volna, nettó 240 helyett simán vállaltam volna kétharmad annyi munkáért nettó 180-at de nem volt. Nagy nehezen találtam egy multinál olyan irodai munkát ahol lehetett legalább heti 2x otthonról dolgozni, ezzel nyertem 1-1 óra utazást, és mivel közel a suli, néha "szünetet" tartottam és bementem vizsgázni. Emellett alkalmi munkák és egy csírázó saját vállalkozás ami inkább az időt vitte mint a pénzt hozta. Nem volt egy vidám időszak. Az a nagy helyzet hogy levelezősöknek gyakorlatilag nincsenek munkalehetőségek, vagy ha van, az nem csak a szabadidődből hanem a tanulásra fordítandó idődből is elvesz tehát olyan mintha 2x-esen dolgoznál. A "heti 1-2 nap" meg marha jól hangzik csak valamikor tanulni, beszámolót írni stb is kéne. Olyan napok után is amikor zsong az ember feje az irodai zörejtől...

Nem sírok mert végigcsináltam, de megértem a kérdezőt amiért olyan munkát keres ami legalább arányaiban (!) kifizetődő és tanulni is tud mellette.

2019. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Pontosabban: 3/4 annyi munkáért 3/4 annyi pénzt.
2019. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem okoskodtam, én is végigcsináltam a levelező MSc-t munka mellett. Valahogy sikerült beosztani az időmet. Ráadásul szakmai munka volt, már közben léptettek elő, utaztam munka ügyben külföldre stb stb.

Nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy a munkában töltött időt nem kényelmesre és minimumra kell belőni, hanem az elvárható maximumra. Persze, hogy nem akarnak felvenni olyat, aki egy délután elfoglaltság miatt eleve 3 napot akar csak dolgozni. Szakmai vonalon keresgélve, nem diákot keresnek a cégek, aki vagy jön, vagy nem, majd bepótolja, ha lemaradt a munkával, hanem olyat, aki szinte mindig ott van és lehet terhelni. Itt már agyban kell átváltani, hogy nem túlélni kell a munkát, hanem ezzel alapozni a szakmai karriert. Minden gyakornokomnak elmondom ezeket. Érdekes módon akik megfogadják ők járnak jobban később.

2019. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy érdekes nézőpont... De csak azt húztad alá vele, hogy részmunka, rugalmas munka, gyakorlatilag nem létezik.Az 'okoskodókat' nekik címeztem. Nem dolgozhatsz arányaiban kevesebbet arányaiban kevesebb pénzért sem, mert mindenhol 100%-os készültségű, a nap 24 órájában bevethető droidokra van szükség. Sz*rul hangzik de nagyjából igaz, tehát megalapozottabb álláspont, de hidd el, van az az élethelyzet amikor a munka egy szükséges rossz.

Mai eszemmel én is máshogy intéztem volna és vagy megteremtem a tanulásom anyagi feltételeit, vagy a saját üzletemet fejlesztem olyan szintre, hogy kimenőt adhassak magamnak heti 1-2 nap, de a kérdezőnél valószínűleg egyik sem opció. Ezért kérdez ő :)

2019. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Az is több mint valószínű, hogy olyat tanul (BSc-n!) ami nem, vagy még nem összehangolható a 'karrierépítéssel'.
2019. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!