Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Brókervizsga egyetem alatt?

Brókervizsga egyetem alatt?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok egy gazdasági szakon ,mellette gyakornok egy cég pénzügyi osztályán.

Nagyon szeretem a közgazdaságtant,sokszor órákig el tudok lenni grafikon elemzéssel.

Nagyon tetszik a tőzsde világa,bár még semmi tapasztalatom,de önszorgalomból vettem már könyveket és legalább próbálom megérteni,beletanulni.

Arra gondoltam,hogy leteszek egyetem alatt egy brókertanfolyamot/vizsgát.

Szeretnék a későbbiekben tőzsdézni is.

Szerintetek megéri?

Annyit magamról,hkgy magyon nehéz gyerekkorom volt,nagyon sokat kellett nélkülöznöm, és bevallom amellett,hogy nagyon szeretem és tetszik a szakma, a pénz is nagyon fontos,szeretném,hogy a gyermekemnek ne kelljen úgy nélkülöznie mint anno nekem és hogy mindent meg tudjak neki adni. Ez a szakma ilyen,illetve kemény minkával és tanulással el lehet érni egy nagyonjónak számító amyagi színvonalat akár sajátcélú tőzsdézéssel és mellette egy cégnél elhelyezkedve?

Köszi a válaszokat:)

21L



2019. dec. 29. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A mesterképzés a legtöbb ilyen végzettséghez kötő vizsgát alapból kiváltja, szerintem a brókervizsgát is. Ezek általában azoknak szólnak, akik középfokú végzettséggel kerülnek olyan helyre a munkahelyükön, hogy szükség lenne a papírra.
2019. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam,egyetemistáknak is ajánlják,egy “mini diplomát” ad.

Nem egy okvsó mulatság amúgy....

2019. dec. 30. 07:54
 3/9 A kérdező kommentje:
*olcsó
2019. dec. 30. 07:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a diplomával ezt (is) megkapod, akkor szerintem felesleges egy csomó pénzt költeni rá.
2019. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De diplomával nem lesz brókervizsgám.
2019. dec. 30. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit az első írt az, nem igaz?

Egy gazdasági diplomát kevesebbe néznek, mint egy fizetős tanfolyamot?

2019. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. De azért is szeretném ezt a tabfolyamot,mert így byugodtabb szívvel vágnék bele a tőzsdézésbe,hogy van valami fogalmam a dologról.
2019. dec. 30. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:
MNB "Tőkepiaci üzletkötőkvégzettségére vonatkozó feltételek" c. irományát olvasd el.
2019. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most lehet bunkónak gondolni, de ha már úgyis eldöntötted, hogy kell neked az a tanfolyam, akkor minek kérdezed ezt meg?

Bár ha adhatok még egy tanácsot, én is utánanéznék a helyedben, hogy a diploma nem vàlt-e ki egy ilyen vizsgát. Ha sok pénzről van szó, nem adnàm ki, de persze te tudod.

2019. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!