Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltás. Ti mit...

Munkahelyváltás. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg pénzügyi területen dolgozom, 15 éve egy cégnél, ez az első munkahelyem. Szeretem nagyon, amit csinálok, gyerekkorom óta erre készültem.

Régen bennem van, hogy szeretnék váltani, de itt vidéken szinte egyáltalán nincs másik munkahely. Eddig ahova pályáztam, minden helyen a garantált bérminimumot akarták ideadni, ami kb 130 ezer forint. Jelenleg ennél 75 ezerrel többet keresek, viszont a fizetésem kb harmada csak zsebbe megy. Épp egy kicsivel többre vagyok bejelentve, mint a bérminimum.

Még az ünnepek előtt kaptam egy fülest, hogy egy másik céghez keresnek embert, és voltam ma interjún is. Kiderült, hogy nem éppen szakmába vág a feladat, viszont kb 45-50 ezerrel több lenne a fizetésem, mint jelenleg és teljesen bejelentve, nem úgy, mint a jelenlegi munkahelyemen. Szeretnének engem felvenni a pozícióra, de kaptam pár nap gondolkodási időt.

Nagyon nagy dilemma ez most, hogy menjek vagy maradjak, hiszen nyilván jobb a fizetés, viszont félek, hogy nem fogom szeretni a munkám, mert nem azt csinálom, amit tanultam és amire vágytam.


2019. dec. 30. 13:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha 15 éve dolgozol, akkor már bőven felnőtt lehetsz, miért nem vagy képes önálló döntéseket hozni?
2019. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nyilván önállóan fogok dönteni, de érdekel, hogy mások mit tennének, ha ebben a helyzetben lennének. Nem mások fogják helyettem eldönteni.
2019. dec. 30. 13:14
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Összevetném a pozitívumokat a negatívumokkal és az igényeimhez mérve mérlegelném, hogy érdemes lenne-e váltanom.

Én ezt tenném, nem kérdést írnék ki ide, hogy mit csináljak.

2019. dec. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

15 év tapasztalattal pénzügyi területen nettó 200-at keresel csak, azt is szürkén?


Ennyit 5 éve kerestem havonta telefonos biztosításközvetítőként sima PSZÁF vizsgával suli mellett havi 100 órával.


Mindenképp válts. Ha nem is erre, amit írtál, de nézz körül mik a lehetőségek, akár költözéssel is.

2019. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez is megtörtént, de nagyjából ugyanannyi a pozitív, mint a negatív.

Ami a legnagyobb kérdőjel bennem, hogy mit ér meg a magasabb fizetés. Szükségem lenne több pénzre, nagyon is, de közben nem azzal foglalkoznék, amit szeretek.

2019. dec. 30. 13:20
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos költözni nem tudok, idén vettünk lakást a városban. Dél-kelet Magyarország. Gondolom ez mindent elmond a fizetésekről.
2019. dec. 30. 13:21
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Pontosan melyik településen laksz? Csak mert én tudok jó munkahelyeket Dél-Kelet Mon, ahol jók a fizuk.


Én amúgy váltanék. Nettó 50 ezerrel nagyobb fizu ráadásul 100%-ig bejelentetten az nagy ugrás lenne a mostanihoz képest.


Az új pozi mennyire vág a szakmádba?

2019. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Békéscsaba.

Az új munkahelyen jelenlétnyilvántartás, aktuális projektek nyomonkövetése, dokumentálása, könyvelés előkészítése, egyéb adminisztráció lenne a feladat.

Jelenleg könyveléssel és pénzügyi elemzéssel foglalkozom.

2019. dec. 30. 13:37
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Engem az érdekelne, h havi 200-bol hogy vettél lakást?

Nekem nem akar osszejonni... :(

2019. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem hagyjátok ott azt a lepratelepet? 15 év tapasztalattal meg remélhetőleg valami nyelvtudással Budapesten 700 bruttó környéke nagyjából garantált bármelyik multinál, ennyivel meg nem drágább a város. Sosem fogom megérteni, hogy élhet valaki vidéken ilyen fizuk mellett.
2019. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!