Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érdemes lekomkunikalni,...

Hogy érdemes lekomkunikalni, hogy jobb ajánlatot kaptam?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyem mellett elkezdtem körülnézni a piacon mennyit érek. Voltam állásinterjún és kaptam is egy jobb ajánlatot a jelenlegi beremnel. Szívesen maradnék a jelenlegi munkahelyemen is, ha tudnak közelíteni az ajánlott berhez. Egy multirol van szó, mérnöki pozíció. Szerencsére a viszonyom a főnökseggel jó és jó munkaerőnek is tartanak. Hogyan érdemes kommunikálni hogy én munka mellett állásinterjúra jártam és ajánlatot kaptam, hogy ebből jól jöhessek ki?

2019. dec. 31. 14:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én így tálalnék:


Szia főni, képzeld kaptam egy húszassal jobb ajánlatot, mennyivel spékeled meg, hogy maradjak? Ha taktikázik, mert fog, hogy nem érzed ott jól magad? Kell rá mondani, hogy érzésekből nem lesz se lakás, se Audi.


Arra, hogy mit gondol, nem kell foglalkozni vele.


Az árak csak felfelé mennek, erre kell gondolnod.

2019. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem éri meg tárgyalgatni, hogy mennyivel éri meg nekik többért a maradás. Ha meg is adják, már ott lesz bennük a tüske, hogy ez már el akart menni. Aztán ezzel el is búcsúzhatsz a további előrelépéstől, inkább azon fognak gondolkodni, hogy hogyan tudnak szerezni egy új, motivált munkaerőt, a régit meg kirúgni. Aztán akkor már nincs meg a másik ajánlat se.

Azt kell meggondolni, hogy jobban megéri-e összességében az új ajánlat, a váltás kockázata stb. Ha igen, akkor felcuccolni és menni. Ha meg nem, akkor maradni ahol vagy, mondjuk addig fejlődni még és várni jobb ajánlatra. Pláne 20-30 ezer forintokért nem éri meg ugrálni, legalábbis nekem.

2020. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!