Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek már most vagy még várjak?

Menjek már most vagy még várjak?

Figyelt kérdés
Jelenleg dolgozom, már lassan három éve ugyanazon a helyen (első munkahelyem). A fizetés rossz (közalkalmazotti bér), feljebb lépési lehetőség nincs, így összességében motiváció se, csak a közösség jó. Tavasz óta, tehát több mint fél éve rendszeresen küldök be jelentkezéseket más helyekre. Szeretnék Budapestre költözni, most a fővárostól elég messze, 150 km-re dolgozom egy kisvárosban. Viszont mióta jelentkezgetek máshova, kétszer voltam összesen interjún. Majdnem 80 helyre adtam be a jelentkezésem, csak olyan helyekre, ahol minden elvárásnak megfeleltem, mégsem hívnak be még csak interjúra sem (a 2 esetet leszámítva). Az lehet a gond, hogy látják, a "messzeségből" jelentkezem úgy, hogy van munkahelyem? Mert másra nem tudok gondolni. Nagyon közel állok ahhoz, hogy felmondjak most, hátha így majd több lehetőséget kapok máshol. Nyilván nem akarok két szék között a padlóra esni, és az se optimális, hogy úgy mondjak fel, hogy nincs még másik munkahely, de őszintén szólva nem akarok már ezen a helyen dolgozni, tényleg semmi jövőképem nincs ott. Ti mit tennétek? Tudom, hogy nekem kell tudnom és nekem kell döntést hoznom, de kíváncsi vagyok, volt-e már valaki hasonló helyzetben, vagy hogy ti mit csinálnátok.

2020. jan. 1. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Minek írod le nekik a címed?
2020. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem írom le a címem, de az előző munkahelyeknél ott van ugye a jelenlegi munkahelyem is, ami meg elárulja, merre dolgozom.
2020. jan. 1. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Akkor nem a lakcím a probléma... vagy az önélezrajzod szar vagy nem olyan helyre jelentkezel, ahová megfelelsz
2020. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyes jót ír, a címed felesleges infó.

Másrészt pedig, keresnél Budapesten annyival többet, amennyivel a lakhatás drágább? Én is vidékről költöztem fel, de csak évekkel később, mint eredetileg akartam, mert hiába kaptam volna 100 nettóval többet, az elment volna a lakásra.

2020. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy felesleges infó a cím, mint írtam, nem is írom bele az önéletrajzba. De nemcsak karrier szempontból mennék Budapestre, hanem mert egyáltalán szeretném kipróbálni magam ott, plusz ott él két legjobb barátom, stb.
2020. jan. 1. 17:01
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Én is arra gyanakszom, amit #3 írt, akárhogy is 80-ból 2 nagyon nem jó arány. Nézesd meg mindenképp olyannal a cv-d és a motivációs leveled, aki ért hozzá.
2020. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Print screeneld le az önéletrajzod, töröld ki a személyes adatokat, fényképedet, jelenlegi munkahelyed nevét, hogy teljesen anonim legyél és én mondok róla véleményt.
2020. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 Köszi!


Köszönöm a válaszokat! Azzal kapcsolatban bármi tanács, ami a fő kérdés? Mert ha maradok, és mondjuk egy CV-javítással bejönne pár interjú, nagyon-nagyon nehezen tudnék eljárni rájuk.

2020. jan. 1. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sem a lakóhely a gond. Én már több várost bejáratam, mindig aktív munkahellyel. Behívtak, megkérdezték, hogy mikor tudnék költözni, segíthetnek-e benne valamiben, átdumáltuk és ennyi. Gyakorlatilag olyanok voltak, hogy állandó lakcím Nyíregyháza, jelenlegi munkahely Budapest, pályázott állás Miskolc. Senkit nem zavart, max telefonon megkérdezték, hogy biztos jó helyre jelentkeztem-e :)


Értékeld át az önéletrajzodat és a megpályázott helyeket és szerintem semmiképp ne mondj fel.

2020. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdő munkanélküliként Budapestre "költöztem" (értsd ketten kivettünk egy mikroméretű albit, akkor még fillérekért és innen jártam interjúkra) és éreztem a budapesti lét előnyeit, onnantól kezdve nem voltak hülye kérdések, akár már másnap el tudtam menni máshová stb. Mai ésszel és meglévő nem-budapesti munkahellyel nem biztos, hogy így tennék, de létezik ilyen hatás.

Most egyébként másik városban fogok majd dolgozni és ott is érezhetően elejét vettem a kekeckedésnek, kérdezősködésnek azzal hogy egyértelműen kijelentettem, abban a városban és Budapesten élek megosztva és le akarom építeni a Budapestit. És segített, hogy jelenleg nincs Budapesti munkahelyem.

Összességében nyilván CSAK ezek miatt nem éri meg fölmondani és akár hetekig nem dolgozni, de tény hogy mindig könnyebb "helyiként" a húsosfazék közelébe kerülni.

2020. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!