Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, és az utóbbi hónapokban eléggé sokat stresszelek, ami kezd kihatni az egészségemre is, pl. irtó gyomorfájásom van minden nap.

Nagyon frusztrál, hogy nem tudok félretenni pénzt, havonta max. 20-25 ezer forintot, és így elég lassan gyarapszik ugye. :/ Jelenleg 600.000 forint félretett pénzem van.

Ti izgulnátok emiatt vagy hogy álltok a megtakarítás kérdéshez?

Talán annyi a mázlim, hogy saját lakással viszont rendelkezem, tehát olyan óriási dolog nincs, amire milliók kellenének, csak szeretném ha nagyobb ütemben gyűlne. :/


2020. jan. 3. 09:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

#10: tehát csak kitaláltad.


Szerencsére ma Magyarországon nincs olyan szegénység mint hiszed. Havi 20-25 ezret a többség félre tud(na) tenni. Aki nem teszi az se azért mert nem tudja, hanem csak nem akarja.

2020. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Mióta 7 éve elkezdtem pénzt keresni, 3 időszak volt: először keveset kerestem, nem görcsöltem és nem gyűlt. Aztán elkezdtem sokat keresni (mai szemmel nem is akkora összegek) és gyűlt. Aztán párhuzamosan elkezdtem görcsölni és össze-vissza keresni. Remélem megoldódik, a fizum jól alakul, de a görcsölés egy ideig biztosan marad :)
2020. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

# 11


Igen közeli rokonom élt szállón 2 gyerekkel, pár évig havi kb 100 ezer forintból. Budapesten.

Jelenleg asszem jobban megy nekik.


Másik rokonom évekig volt munkanélküli / keresett havi 100 ezret, szülőhöz költözött 1 évre, ahol saját szobája se volt. Középkorú férfiként.


De ha úgy kap el a válság, akkor velem se tudom, mi lesz, most a héten utalok át magamnak a vész-vész tartalékomból, mert a bankszámlámról elfogyott. Illetve a hitelkeret van még ott.

Amúgy már eleve az említett ágy és háztartási gépek cseréje akár 500 ezer Ft lehet. Szerencsére az ágy nem olyan fontos és mosok kézzel, ha olyankor romlik majd el....


Én igenis úgy látom, nagy mélyszegénység van (elsőként említett rokonhoz visszakanyarodva) ma Hazánkban.

2020. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem görcsölök, beszélek nyelveket, bármikor fogom a sátorfámat és megyek nyugatabbra, akár mosogatni is (azt pl. ingyen szállással és ellátással).
2020. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 75%-a semmit se rak félre és nincs félretett pénze.
2020. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
#13: abba a hibába esel, hogy a kis mikro környezeted általánosítod. De igazából még arra se igaz. Ismersz egy két ilyet, ez feltűnő, de közben ismersz ezer másik embert aki fel se tűnik és többsége simán elrak havi 25 ezret (ha akar), de akár többet is.
2020. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#15: nem akar a többség. Inkább ez a jellemző.
2020. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Havi 25 ezer pont annyi, amennyi azonnal elmegy.

Egy mosógép romoljon el, egy egészségügyi gond jöjjön.


Továbbra is állítom, hogy Magyarországon szegények az emberek, úgy zömmel.

Már alapból nagyobb városokon kívül mindenki, de Budapesten is csak nyitott szemmel kell járni.


Egyébként ha megmondod, hogy alig 100-ból hogyan lehet félretenni, nagyon sokat fogsz segíteni. Igazából sokat nem, mert amikor többszázezer forintnyi kiadásra lenne szükségem...



Egyébként igazából Te általánosítasz, mert amikor egyetem alatt dőlt a lóvé, félretettem (igazából most ezért nek vagyok utcán: mert akkor dőlt meg mert félretettem), amikor az első munkahelyemen karácsonyi bónuszt kaptam, szakadt farmer cseréjén kívül félretettem

És most jössz Te, és közlöd, hogy igazából mi mind saját magunknak köszönhetjük a sorsunkat és téged nem érdekel.


Azért várom még, miként élnél meg MOST havi 70-80 ezer forintból. A rezsim kb 40 ezer. Indulhat.

2020. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerencsére olyan rosszul nem keresek (bár ez az alsó határ) mégis rágörcsölök, hogy fognak-e emelni most 2020-tól vagy sem.
2020. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem stresszelek, pedig saját lakásom sincs.
2020. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!