Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Ti görcsöltök az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, és az utóbbi hónapokban eléggé sokat stresszelek, ami kezd kihatni az egészségemre is, pl. irtó gyomorfájásom van minden nap.

Nagyon frusztrál, hogy nem tudok félretenni pénzt, havonta max. 20-25 ezer forintot, és így elég lassan gyarapszik ugye. :/ Jelenleg 600.000 forint félretett pénzem van.

Ti izgulnátok emiatt vagy hogy álltok a megtakarítás kérdéshez?

Talán annyi a mázlim, hogy saját lakással viszont rendelkezem, tehát olyan óriási dolog nincs, amire milliók kellenének, csak szeretném ha nagyobb ütemben gyűlne. :/


2020. jan. 3. 09:03
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
28%

#18: keress többet, ilyen egyszerű a megoldás.

Nem az a kérdés hogy jövök ki 80-100 ezerből.

De magamat ismerve ha 80-bol kéne kijönni akkor 70-bol oldanam meg, hogy legyen tartalékom. Mindig lehet rosszabb ugyanis!

2020. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

# 21


Megvan az oka, hogy miért vállaltam el 4 órában és havi 90 ezerért ezt a munkát.

Áruházba most nem megyek vissza dolgozni, a tanulmányaimnak megfelelő munka megtalálása pedig hónapok, ha egyáltalán sikerül.

Illetve ez a 4órás munkaszerűség is olyasmi akar lenni.

Átmenetileg önmagával nem ezzel a munkával lenne gond, hanem hogy az egész egész élet nem olyan, mint amilyennek ti lefestitek.


De tényleg szívesen olvasok arról, hogyan élnél meg havi 30 ezer forintból. Remélem jól számolok, vizsgaidőszakban sok máe z nekem.

Lehet, hogy ha konkrét listát adsz, be is tartom és azt fogom vásárolni.

Sportcipőt muszáj vennem, mert csak egy csizmám van utcai. Remélem, az kihúzza a telet.


Ha nem adsz tételes listát, hiteltelen vagy. Bár a gyakorikérdések világára totál jellemző, hogy itt mindenki hipererős szent, de amikor konkrét kérdés merül fel, eltűntök. Gondolom te se írsz már ehhez a kérdéshez és nekem. :D

2020. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
19%

#22: nem az a kérdés hogy jönnék ki én ennyi vagy annyi pénzből. Van X összeg amiből most is megél valaki. Én állítom, hogy a nagyon nagy többség az adott összeg 90%-bol is megélne és lenne tartalék de NEM AKAR. Teljesen mindegy, hogy a kezdeti összeg 100 vagy 500 vagy 1 millió. Van aki milliós fizetését is ugyanúgy mind elkölti. Van aki 100 ezres minimálbéres fizubol is elrak.


Ez kizárólag hozzáállás kérdése, semmi más.

2020. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!