Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5 év egyetem vagy 5 év munkata...

5 év egyetem vagy 5 év munkatapasztalat, melyik érhet többet általánosságban?

Figyelt kérdés
Persze azokat a munkaköröket kivéve, ahova csak a papír kell, hogy itt és itt végeztél.
2020. jan. 4. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Egyetem.
2020. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Az én szakmámban a munkatapasztalat.
2020. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván pályafüggő. Orvosnak a papír is nagyon fontos, az IT-snak a tudás, hogy szélsőséges legyek.
2020. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

IT-ban a munkatapasztalat. Persze, itt is ertelmes szinvonalu munkatapasztalatot ertve ez alatt.

Egyetem az egy jo alap, de ket ev utan mar tobbet fogsz a munkatapasztalatod alapjan tanulni a hasznalt technologiakrol, mint egyetem alatt. Amire viszont ilyenkor is jo az egyetem, hogy egy szeles, stabil alapot ad, igy ha mas terulere tevedsz, vagy feljebblepsz (akar menedzsment, akar architekt iranyba), akkor is lesz nemi alapod meg az egyetemi tanulmanyokbol. Amiket persze szinten az elso 1-2 eved alatt tul is nősz, de attol meg nem haszontalan.

2020. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Egyetem.

El is magyarázom miért.


A családban volt olyan, aki középfokú végzettséggel jutott el menedzseri szintre.

Aztán, a cégnek nem ment olyan jól,változott a piac.Majd elkezdték átszervezni, összevontak vezetői pozíciókat is, ő meg mehetett a levesbe.


Viszont, utána nem tudott már ugyanolyan vezetői munkakörbe bekerülni más cégnél, pedig pályázott rendesen.



Szóval, igen, a diploma nagyon fontos a magyar munkaerőpiacon.Egy komolyabb pozíciónál, ha nincs diplomád az önéletrajz megy a kukába, be sem hívnak.

2020. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Akik leszólják az egyetemet, azok egy dolgot felejtenek el: hogy a munkatapasztalat egy szellemi munkánál a megfelelő előismeretek és gondolkodásmód nélkül nem sokat ér. Tudjátok, hogy miért tapasztalja azt sok "informatikus", hogy dacára annak, hogy munkaerőhiány van, mégsem találnak állást? Mert nincs meg az az alap, amire lehet a munkatapasztalatot építeni. Azt azért egy értelmes ember sem gondolhatja, hogy egy jobb nevű egyetemen 5 éven át csupa felesleges, nettó haszontalan, hátráltató anyagot tanítanak. Persze, van olyan is, ez kétségtelen. De nagyrészt olyasmiket tanulnak, amik így vagy úgy, de kapcsolódnak az informatikusi pályához. Lehet, hogy több olyan lesz, amit közvetlenül NEM fogsz alkalmazni. De aki egy kicsit is képben van az emberi gondolkodás működésével, az tudja, hogy minél jobban rálátunk egy területre, annál hatékonyabban tudunk fókuszálni annak egy részterületére. Hiszen birtokában leszünk olyan látásmódnak, és olyan képességeknek, amiket azzal, hogy mechanikusan beletanulsz egy szűk szakterületbe, nem fogsz elsajátítani. És ha nem akarod életed végéig ugyanazon munkahelyen, ugyanabban a munkakörben, ugyanazokat a betanult feladatokat csinálni, akkor ez azért baromira előnyös dolog tud lenni. Ráadásul a kettő nem zárja ki egymást. 5 év egyetem után mégm lehet 5 év munkatapasztalatot szerezni. ;)
2020. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nincs általános igazság. Szakma és pozíciófüggő.
2020. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Bonyolult kérdés. A magyar munkáltatók, mint az egész ország, sajnos papíralapú, nem helyeslem, de sajnos ez van.


Ha van papírod, de nincs munkatapasztalatod, akkor az a baj, mert a papír kevés, de, ha felvesznek valahova és tapasztalatot szerzel, akkor már nyerő vagy.


Ha nincs papírod, de van tapasztalatod, akkor lehet felvesznek, de bizony kevesebb pénzért, mert nincs szakirányú végzettséged.


Egy szónak is száz a vége, ha van sapkád az a baj, ha nincs akkor meg az. Amúgy csak simán nem akarnak eleget fizetni.

2020. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
46%
Ez tényleg nem ilyen egyszerű kérdés. Az én szakmámban például gyakori az olyan álláshírdetés hogy követelmény bsc+5év tapasztalat vagy msc+3év tapasztalat vagy phd (tapasztalat nélkül). Ezek közül nagyrészt az msc+3 év tapasztalattal rendelkezőket részesítik előnyben.
2020. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írd le pontosan melyik szakra vagy munkakörre gondolsz, mert szerintem ebben a témában nem lehet általánosítani.
2020. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!