Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy korhatár függő...

Az igaz, hogy korhatár függő Aldiba, Lidl-be a felvétel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam 40 éves korig lehet csak jelentkezni. Ez igaz? De miért van ez, ha igaz?

2020. jan. 5. 07:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
:) Köszi a válaszokat! Egyébként nem vagyok munkanélküli, csak nagyon szeretnék váltani. Az igaz, hogy sok munkahely van, de a nagy részük alul fizetett és nagyon magas az óraszám ahhoz képest. Azért vannak betöltetlen állások ezeken a helyeken, mert onnan mindenki menekül, mert kevés a bér, sok az óraszám, elvárás. Én is szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol ha fizikai munkát is kell, de fizessék is meg. Mert amit a 2 cégen kívüli cégek fizetnek az vicc kategória, a mellett túlórázzál is, meg ellenőrizgetnek is. Nem mindegy az mit, hány órában mennyiért csinálsz! Igen, pontosan a bér és az óraszám miatt szeretni mindenki a lidl, aldiba bejutni, hogy legyen több időd a családodra és önmagadra. Mert a 10-12 órázásoktól össze fonnyadsz, ezért néznek így ki a 40+osok, mert ki vannak teljesen csavarva már, nem jut ideje önmagára, nem tud az egészségére odafigyelni, nem tud sportolni, hobbit űzni, mert se ideje, se pénze nincs rá. Kinek kell ez? Most őszintén. Én is mindig kerestem és keresem azokat a lehetőségeket amik egészségileg nem cse.sznek tönkre, fontos számomra pl. hogy tudjak bicajozni menni és edzhessem magam, mert ez feltölt lelkileg, ez fontos szerintem, mindenki számára fontos kéne hogy legyen az életében a kikapcsolódás, a feltöltődés, a testmozgás, a friss levegő, a madár csicsergés, mert a neon fényben, a beton között ha tetszik, ha nem idővel tönkre megyünk és megbetegszünk. Ezért is szeretnék váltani.
2020. jan. 5. 17:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Aldiba nem járok, Lidl-be is kb. negyedévente 1x, de eddig minden alkalommal hallottam - nem halkan, de nem is üvöltve - egyik-másik dolgozót káromkodni és nem azért, mert elkezdett esni az eső. A munkától, hogy még ez is, az is, a zöldségnél, a húsnál, a raklapnál, stb.
2020. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Jó hát most, aki nem szereti a munkáját az teljesen mindegy hol fog dolgozni, káromkodni fog, az keressen más munkát. De ez hogy kötődik a kérdésemhez ide?
2020. jan. 5. 19:38
 14/18 anonim ***** válasza:

Gondolom azt akarta mondani, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, és túl vannak hajtva.

Végül is én is céloztam erre, hogy lehet több szabadidőd marad, csak mondjuk 6 órában pakolsz meg hajlongsz annyit, mint más 12 órában.

Pénz szempontjából megéri, szabadidő szempontjából szintén.

De lehet az egészséged még hamarabb megy tönkre, mint a COOP-os néniknek, mert ők nem gebednek meg a munkában.

Ez egyébként egy igencsak újkeletű jelenség, még nem öregedett meg az a generáció, amelyik az Aldiban részmunkaidőben keresett jól.

Csak pár éve van ez a dolog itthon, hogy ezen a 2 helyen ilyen jól lehet keresni pár órás munkával.

Szóval lehet, hogy 10-20 év múlva az orvosi rendelők csak ex-Aldis dolgozókkal lesznek tele, és majd minden arról fog szólni, hogy mennyire nem érte meg, fiatalon tönkrement a derekuk, térdük, most meg 50 évesek sincsenek, de már menni sem tudnak.


Ez csak egy vízió, de gondolom, ilyesmire utalt az előző kommentelő.

2020. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel akkor ne dolgozzon az ember sehol, mert a tescora is, a cba-ra is, a pennyre is meg a sparra is ezt mondják, hogy júúj tönkre fogsz ott menni a sok pakolászástól. Igen, a sok súly emeléstől tönkre lehet menni, de eddig senki nem tudta, hogy a kereskedelemben pakolászás van? A többi helyen ugyan azt a munkát csinálod, dolgoztam tescoban is pennyben is, egész nap pakoltan és nem 6 órában, hanem 8 órában és fosabb bért fizetnek. Akkor mégis hol kéne dolgozni? gyár jobb 3 műszakban? Az nem tesz tönkre? Ti szerintem sosem pakolásztatok és nem is fogtok ilyen helyen dolgozni, mert ti csak a kifogásokat keresitek miért nem jó a kereskedelem, de ha nem volna sok választásotok, biztos nem írkálnátok ennyi gya.gyaságot össze. Ti azt sem értitek meg hogy nincs különbség a cégek közti munka között, csak a coopal jössz, de nem csak az a cég van, ahol idősebbek is dolgoznak, a többiben is vannak idősebbek akik robotként rakodják a 10-15 kg-os sza.rokat és nem kapják meg a jobb bért, mint egy aldis, lidl-ös, ez amit nem értek, hogy ők mitől rosszabbak? Mert nem 20 évesek? Coop kit érdekel? Hogy ott meglassultak vannak, a többi cégnél nem nénik dolgoznak mégis kevesebb a bérük 8 órás munkára. És csodálkoznak, hogy elhagyják sokan a kereskedelmet, naná. Se hétvégéd, se normális béred nincs. Ahol lenne, oda meg nem vesznek fel a kor miatt. Tiszta röhej, mert amikor meg húszon éves voltam, akkor meg azért nem vettek fel, mert hogy nincs több éves gyakorlatom, aztán meg azért nem, mert elmúltam 30 éves. Nah menjetek a pi.csába! Nem tudtam hol gyakorlatot szerezni, mert amíg nappalin tanultam, hogyan dolgozzak mellette 8 órában is? Őket ez nem érdekelte, nincs min. 3 éves gyakorlatom, nem kellek, hiába voltam fitt, erős, fiatal, egészséges, le voltam sza.rva. A másik vicc meg, hogy elvárják, hogy legyél egészséges, fitt, mosolygós, de nem adnak meg ahhoz semmi feltételt, hogy ezt az állapotot fenn tudd tartani, mert elfelejtik ahhoz idő is kéne ám meg némi pénz :)
2020. jan. 6. 08:48
 16/18 anonim ***** válasza:

12. vagyok,

14#: igen, a lényeget lefelejtettem, hogy ok, hogy nem kérnek - végül is, nem tudjuk pontosan - a 40+ dolgozókból, a fiatalabbak milyen gyorsak, stb., viszont kimerülnek.

2020. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Nem igaz, Aldiban dolgozok, van több 40 feletti kollegám.

Nem lesz probléma, max ha nem bírod a pakolást, jövés-menést akkor ülhetsz egész nap kasszában.

2020. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy bírd a munkát és megfelelj a többi feltételnek. Szerintem jelentkezz hozzájuk, mert nem veszítesz vele semmit és többet fogsz tudni :)
2020. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!