Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel dolgozni?

Miért nem vesznek fel dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyszerű pakolós munkára is már elutasítást kapok mert annyi a jelentkező. Egy szakmám van az ilyen érettségi utáni 2 éves képzés de nem találok vele munkát a szakmám vámügyintéző. Nincs sajnos időm tanulni már pláne egyetemen mert a szüleimnek sincs pénze de egyszerűen egy állásinterjúig nem jutok el. Cégek meg alig hírdetnek neten tehát eléggé nehéz így álláshoz jutni más fiatal is otthon ül vagy ki hogyan oldotta meg a munkát?

25/F


2020. jan. 6. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is volt egy ilyen lyukas időszakom hogy nem nagyon találtam munkát, de aztán 2 évet lehúztam egy helyen, ahova mindig vesznek fel embert, mert nem túl nyerők a munkakörülmények. Onnan eljöttem, kicsit több mint 1 hónapot voltam munkanélkülin, azalatt 2 interjún voltam, az első nekem nem volt megfelelő, a második helyen elhelyezkedtem, ott vagyok lassan másfél éve.
2020. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
56%

Szia!

Sajnos nem vagy ezzel egyedül. Nekem diplomám van, a nyáron végeztem, és nem találok vele munkát... Most már egy másik szakra járok, idén kezdtem, csak levelezőn. Sok helyre jelentkeztem már, egyetlen egy interjún voltam.

Vidéki vagyok, sajnos nálunk nagyon kevés a lehetőség. Egy eladói állásra is 30-an állnak sorba...

Én most szerintem elkezdek valamilyen keresett szakmát tanulni, ha már nem jön össze a munka.

Esetleg levelezőn menj el egyetemre, töredéke az összeg, mint nappali tagozaton. Kb csak az útiköltség.És időd is lesz.

Sok sikert!

2020. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen sokan nem értik hogy azzal van itt a baj hogy nagyon kevesek ebben az országban a munkalehetőségek pláne hogy egyre több mindent gépesítenek vagyis nem kelle emberi munkaerő csakhogy az ember pénzből él és ha már nem lesz támogatás akár szülői akár bármilyen más akkor muszály valahonnan pénzt szerezni hiszen pénzből élünk és az hogy pénzből élünk nincs az hogy várni kell 3 hónapot mire visszajeleznek vagy elutasítanak és azalatt az idő alatt éhem is halhat az ember a munkáltatók szíve szerint.
2020. jan. 6. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:

2:

Bocs, de szerintem rossz irányba mész, egy ilyen helyzetben inkább költöznöd kellene. Saját tapasztalatom legalábbis ez volt, én évekig húztam a költözést, én is elvégeztem valami mást levelezőn, de az felesleges volt, jelenleg viszont máshol az eredeti, amúgy keresett szakomra építve jól keresek.

2020. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ember 0ft bol hogy koltozzon? Gondolkozzatok már ezen eloszor jol fizeto munka kell amibol kilehet fizetni egy draga alberletet ami Pesten vagy 150 ezertol kezdodik. Kulfoldre is rengetek penz kell hogy valaki kimenni tudjon.
2020. jan. 6. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Vamugyintezo szakmad van.


Ertesz hozza? Van nyelvtudasod?


Én pl most keresek ebbe a pozicioba embereket, csaladi fuvar vállalat, nem napocska galya.

De az allashoz Ausztriába kell koltozni.


Ha gondolod irj privatot

2020. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hiányszakmát kell tanulni pl eü
2020. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!