Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tanuljak, ilyen eredmények...

Mit tanuljak, ilyen eredményekkel? Vam esélyem egyetemre?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Belekostóltam az életbe és (lehet, hogy késő?!..de) szeretnék tovább tanulni akár egyetemen akár máshol.

De mivel az akkori eszemmel, nem tudtam még, hogy hogy s mint lesz, így nem koncentráltam a jó eredményekre.


Eredmények:

11.-ik osztály

Angol: 3

Matek: 2

Magyar nyelv és irodalom: 2

Történelem: 2

12.-ik osztály ugyan ez.


Érettségi:

Matek: 4 (60)

Angol: 3 (56)

Magyar: 3 (42)

Történelem: 3 (41)

Informatika: 4 (70)

Informatika ismeretek: 3 (52)


Ezekkel az eredményekkel milyen egyetemekre van esélyem? Egyáltalán van esély bármelyikre is?

Nagyon sok szakirány érdekel, így nyitott vagyok KB mindenre.


Ti mit kezdenétek? Mit tanácsoltok?



Értelmes/segítőkész válaszokat zöld kézzel jutalmazok.



2020. jan. 6. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

most már minden szakhoz kell egy emelt, szóval idén semmiképp se tudsz jelentkezni


és először azt kellene eldönteni, hogy milyen szak érdekel, mert akkor esetleg célirányosan ujra lehetne érettségizni az adott tárgyból, hogy jó eredményed legyen


egyébként egyáltalán nem vagy lekésve semmiről se :)

2020. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a felvi.hu-n tudsz böngészni a szakok, egyetemek között és ott a követelmények is fel vannak tüntetve
2020. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

De, szerintem még jelentkezhetsz. Emelt szintű érettségit tud tenni májusban, és szerintem arra még csak lehet jelentkezni. Február közepéig kb, ahogy egyetemre is. Legalábbis nekünk így volt, ha jól emlékszem.

Kérdező, szerintem is böngészd a felvi.hu-t. Nem mindenkinek segít, de van egy csomó pályaorientációs teszt az oldalon, ha nem is pontosan fogod tuddni, mi akarsz lenni, azért valami támpontot adhat.

Amit a legkönnyebb szerintem javítani, az a magyar, matek.

Rengeteg szak van, mehetsz természettudományos, informatikai irányba, de van egy csomó egészségügyi szak is. Bölcsesz képzések közül talán a nyelvek érik meg, ha valami keresett nyelvet tanulsz, bár az is igaz, hogy nyelvtudashoz nem kell egyetemet végezni. Pénzügyben is van kereslet, ha érdekel. Ahhoz matek elengedhetetlen. Remélem, sikerül választani és fél év alatt (inkább 3 hónap) simán fel lehet készülni akarattal egy emelt szintre. Persze, nem kemiara/fizikara gondoltam, ebben az esetben tényleg megéri még egy évet készülni rá, tanárral. Ami még eszembe jutott, hogy felső oktatási szakképzést is kezdhetjük, csak oda sajnos nem ismerem a feltételeket, viszont egyetemek indítják, és többletpontot ér, ha utána felvetelizel az adott képzés BSC szintű képzésére. Remélem, tudtam újat mondani. :) Sok sikert, kedves Kérdező, és ne add fel, mert most lehet, hogy úgy tűnik, hirtelen nagyon sok macerával jár, de valójában megtérül, és az egyetemi évek nagyon szépek tudnak lenni, ami szintén nem utolsó szempont, persze az első nyilván a megélhetés a későbbiekben.

2020. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj az elírásokért, valamiért a telefonom még a jó szavakat is kijavítja.. :)
2020. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, jelentkezni még tud a kérdező, de felkészülni egy emeltre úgy, hogy az jó is legyen, haaat....elég húzós
2020. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Jó, igazad van valahol, csak már annyira megszoktam az egyetemi mennyiséget, hogyar szinte nem is emlékszem az érettségis szenvedésekre. :D
2020. jan. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!