Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a kilátásaim a munkaerőpia...

Mik a kilátásaim a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy <valamilyen> részmunkaidős diákmelón gondolkodom, szerintem nem kell kifejteni miért, kell a pénz.

Mivel másodéves villamosmérnök hallgató vagyok, ezért elgondolkodtam azon, hogy érdemes lenne keresni valamilyen gyakornoki pozíciót.

Igazából annyit kell rólam tudni, hogy gimnázium után rögtön mentem egyetemre, van két B2 nyelvvizsgám (angol és német, de a németet inkább hagyjuk... Persze mindig vissza lehet zökkenni).

Szakmai tudásom annyi van, amennyit az egyetemen átadtak. (Kandó)

Műszer-automatika szakirányon folytatom tovább az egyetemet a tavaszi félévben.

Fontos még az, hogy budapesti vagyok, tehát elvileg a legtöbb lehetőség a városban van.


Mennyi esélyem van egy normális szakmai állásra? Vagy még keresgéljek a mekis/raktáros/árufeltöltő stb munkák között? (Van velük tapasztalatom)


Illetve hol érdemes keresgélnem? Bármilyen javaslatot szívesen fogadok.


Üdv, 19F



2020. jan. 7. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakornoki pozicióra ráersz a suli vegeztevel is, de vannak munkák amik hallgatóknak is ajánlanak, talán a ,,muisz'' oldalán láttam ilyet, nezelődj itt


De mivel csak 19 eves vagy, meg nyugodtan nezelődhetsz már területeken is, Y-generációnál vannak úszómesteri munkák, de repteres munkák is


Melódiáknál jó egyszeri munkák vannak, A Jobbkezek iskolaszövetkeznel is


EU-diákokat annyira nem ajánlom


a Mads-en szinten nagyon jó ceges munkák vannak, es vannak szakmai gyakorlathoz kapcsolódó lehetősegek is


Mekibe semmikeppen se menj, arufeltöltőnek se, (ehelyett amiket fentebb irtam, az úszómesteri munka sokkal kenyelmesebb, a repteres munka pedig magas vasárnapi bert fizet (nettó 1729)


Lehetőleg olyat válassz, ami 1100 nettót megadja óránkent, kevesert nem szabad dolgozni, es csak akkor jelentkezz munkára ha már vagy 100-at átolvastál es mondjuk az 5-10 legszimpibbre, es nyugodtan legy tagja 10 iskolaszövetkeznek is (En kb 25 helyen dolgoztam, kb 10 iskolaszövetkeznel, az elmúlt 5 evben, jó tapasztalatszerzes volt)


hajrá!!

2020. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Azért gondolkodtam valami "gyakornoki" pozíción, mert sokan írták, hogy pályakezdőként nehezen tudtak elhelyezkedni, mert nem volt tapasztalatuk.

Valahol meg úgyis le kell tölteni a gyakorlati időt.


A válaszodat köszönöm.

(Úszómesternek nem vagyok alkalmas, úszni sem tudok rendesen)

2020. jan. 7. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobb stratégia eddig az volt (szintén gyakornoki pozik) hogy amik eszembe jutottak nagy cégek/márkák megnéztem a honlapjukon a karrier lehetőségeket. A nagyobbaknak mind van kifejezetten gyakornoki programja. Villamosmérnökként pl. Audi, Bosch, Tata,Telekom,Nokia ami csak eszedbe jut. De persze a diákszövetkezeteknél is lehet inspirálódni,vagy a frissdiplomas honlapján. Sok sikert 😄
2020. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!