Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaerőpiacon mennyit ér...

A munkaerőpiacon mennyit ér egy Szoftverfejlesztő OKJ?

Figyelt kérdés
Most nem tudom, hogy mit csináljak, kezdjek el egy OKJ-t, vagy tanuljam meg a szakmát online kurzusokkal.
2019. okt. 11. 20:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
nulla?
2019. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem 3-ból 3 helyről utasítottak el úgy hogy egyetemen járok infóra és csak szakmai gyakorlatot akartam nem is rendes munkát, úgyhogy szerintem jobban jársz ha más szakmát keresel, beugratták a sok embert hogy milyen informatikus hiány van közben felvenni nem akarják az embert, vagy ha fel is veszik akkor fizetni nem akarnak, akit ismerek az is 1000 Ft-os órabérben van... Ennyit egy büfés is megkap. 20 év tapasztalattal lehet bármikor felvesznek bárhova és fizetnek 700 ezret, de addig sok sikert
2019. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
info != programozás
2019. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én ezt csinálom, tanfolyami jellegű szoftverfejlesztő OKJ-t, egy nagy 0. Autodidakta is nyomtam a tanulást kőkeményen, az OKJ 2/3-ánál vagyunk, de szerintem ma le tudbék vizsgázni plusz pár dologban többet is tudok.


Az a baj, hogy nagyon megszerettem ezt a területet, elkezdtem az egyetemet is estin.



Van, aki meglepődik, hogy miért könnyű fizikai munkát keresek mellé részmunkaidőben. Vajon miért.



Nekem is az a benyomásom, mint a 2. válaszolónak.


Egyáltalán nem könnyű ezzel elhelyezkedni.


Ismerősöm is sokat tanukt autodidakta is és Java bootcampet végzett. Nem tudott elhelyezkedni vele.



Én végigcsinálom az OKJ-t és az egyetemből az első félévet, utána szerintem feladom.

2019. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem programozókra van szükség, hanem szakmai tapasztalatra.


Programozni tudó emberből milliónyi van, szakemberből viszont már nagyon kevés.


Specializálódni kell, és valahogy tapasztalatot szerezni. Na meg nem árt bizonyítani, hogy értelmes vagy.


Programozni ma már mindenki tud kb.

2019. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Jó, csak jön az ördögi kör, hogy hogyan szerezzünk tapasztalatot, ha nem vesznek fel?

Még nincs meg az OKJ-m, átlagosan 1,5-2 havonta áll szóba velem cég, állásinterjú a feléből lesz (azokból, akik szóbaálltak velem).

Gyanítom, a papír megszerzése után se lesz másképp.


Akkor hogyan?

2019. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés... én már egyetemen kiépítettem a kapcsolatrendszert és elég sok gyakorlati helyet is biztosítottak. Na meg nálunk erős akadémiai matek és extra természettudományos tárgyak is voltak. Emiatt sok speciális helyre is volt belépésünk. BSc és MSc alatt is dolgoztam már, és utána fel is vettek egyből. Szerintem nagyon sokaknak egyből lett munkája. Ha más nem a Nokiánál 800-1200 Ft/h Python code junkieskodás. Oda mindenkit felvettek.
2019. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, válassz más pályát.

Ha csak a pénzért tanulnád ezt, nem fog menni, de ha érdeklődsz iránta, akkor se éri meg. Könyvelés, valami kétkezi szakma vagy egyéb.

2019. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ja azt amúgy kifejeljtettem, hogy egyetem alatt az elején nyáron ingyen voltam ott szakmia gyakorlaton a cégnél. Nem érdekelt a pénz csak tanulni akartam. Elég nagy volt a verseny de így felvettek. Pár hétre rá kaptam már ösztöndíjat, kb 800-1000 Ft/ órabér volt. Fél év kellett mire diákként rendesen alkalmaztak egyetem mellett. Elsősorban nem a pénz érdekelt, hanem a munka... és mivel volt hardver is, ezért szerettem az egészet. Nem csak irodai kóderkedés volt, hanem kreatív fejlesztés is. Most 3 évre rá meg válogathatnék a munkahelyekből. A kapcsolati tőkém már akkora, hogy kaptam ajánlatot egy barátom főnökétől, de egyelőre maradok a helyemen. Plusz USA-ban nézelődünk, de ide már komoly specializáció szükséges. Szimpla programozás nagyon kevés.


Na nekem így lett tapasztalatom... ezt nem tudom OKJ mellett/alatt/után hogyan lehet megszerezni.

2019. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki tanul valamit, és abban (vagy épp nem abban, hanem pl adatrögzítőként és azért IS váltana) dolgozik teszem azt 5 évet, annak mindez esélytelen, amit leírtál, 71%-os. :(


Jó, mondják a hobbiprojekteket és az open source fejlesztésbe való becsatlakozást.

Csakhogy valaki vagy zseni (de akkor 25-30 éves korára ígyis-úgyis elér valamit); vagy baromi nehéz összeszedni az ehhez szükséges tudást.

Valószínűleg egy jó egyetem megfelelő az alapokhoz (én például nem is várnék többet az egyetemtől, mintsem az ALAPOKAT), nekem már az első 1 hónapban tanultak is tetszenek.

Csak dolgozz 8 órában, készülj az órákra, járj be az órákra és mellette még mondjuk a 3. félévtől hobbiprojektezz. Egészen biztosan. Reális is, hogy belefér, ugye?

2019. okt. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!