Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért itt panaszkodnak a...

Miért itt panaszkodnak a tanárok a 134 ezres fizetésük miatt, miért nem sztrájkolnak vagy keresnek másik állást inkább?

Figyelt kérdés
2020. jan. 10. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ami a diákok rovására történik, az, hogy motiválatlan, alulfizetett tanárok tanítják őket, és ez a helyzet a kormány szándéka szerint nem is fog a közeljövőben változni (legalábbis most nincs jel erre). Itt ez a legnagyobb probléma. Egy nagyméretű sztrájkot egyszer kéne csak megejteni, és ezzel a kormányra nyomást gyakorolni, de ezt határozottan és minél szélesebb rétegekre kiterjesztve kéne (lehetőleg minden tanár hagyja abba a munkát). Szerintem ez a sztrájk, mint fogalom lényege. Pont hogy nem panaszkodok, hanem arról írtam, hogy a panaszkodás helyett tenni kéne valamit, mert a pedagógusok a tevékenységek helyett csak panaszkodnak. Hogy írhatod, hogy én panaszkodok, mikor pont hogy ez helyett a tettekre buzdítok? Szövegértés?
2020. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy te panaszkodsz. Te csak igazat adtál abban a 7-es válaszolónak, hogy a tanárok ne itt/Facebookon panaszkodjanak. Én erre írtam, hogy a 7-es is itt panaszkodik... Nincs gond a szövegértésemmel, köszönöm kérdésed. :)
2020. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
34%

7-es vagyok, én nem ide jöttem panaszkodni, hanem válaszoltam a kérdésre. És igenis rosszat tesznek a tanárok azzal, hogy csak panaszkodnak, aztán bemennek tanítani, és a gyerekek életét teszik tönkre azzal, hogy rajtuk töltik ki a bosszúvágyukat. Hülye p.icsának neveztem? Az is. Mert úgy viselkedik. A tiszteletet ki kell érdemelni. Attól, hogy van egy tanítónői diplomája, még nem feltétlenül Isten, mint ahogy sokan hiszik magukról.

Amúgy meg én pályaelhagyó tanár vagyok. 2002-ben 54.000 Ft volt a pályakezdő fizetésem. A takarítónő azt hiszem bruttó 5000 Ft-tal keresett nálam kevesebbet. 4 évig csináltam becsülettel, nem panaszkodtam a gyerekeknek meg a szülőknek, hogy nekem milyen rossz, főleg nem teregettem ki a fizetésemet.

Most meg bemegyek a lányom iskolájába, és a tanár közli velem, hogy mennyi a fizetése, és nem képzelem, hogy ezért ő majd dolgozni is fog?! Ja, bocs, én azt képzeltem, ez áll a munkaszerződésében. Fel lehet állni, el lehet menni. Hogy akkor nem tanítaná senki a gyerekeket? Akkor legalább észbe kapna a Kormány, hogy illene tenni valamit. Tudom, sokan elmennek, mint én is. De még mindig nem elegen.

A munkaerőpiac is egy piac. Amíg ennyi pénzért talál munkaerőt, addig nem fogja emelni a fizetését. Hogy csak ilyen silány minőségűt talált? Hát, az őket nem érdekli, a gyerekek viszont erősen megszívták.

2020. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!