Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nulla szakmai tapasztalattal...

Nulla szakmai tapasztalattal rendelkező szakváltással lediplomázott pályakezdő informatikusként tényleg semmi esélyem nem lesz? Ha igen, akkor mit tudnátok nekem tanácsolni?

Figyelt kérdés
26 vagyok és most államvizsgáztam gazdinfó szakon. Ez önmagában még nem is igazán lenne szokatlan csak sajnos 6 évet tanultam egyetemen, mert szakot váltottam. Ráadásul a gyengébb angol nyelvtudásom miatt hallgatóként nem igazán mertem gyakornoki pozíciókra jelentkezni, mert a gyér nyelvtudásom miatt úgyse vettek volna fel (amit fejleszteni nem tudtam, mert nincs nyelvérzékem), a szoftverfejlesztés - amit sok helyen keresnek - pedig nem állt közel sose hozzám (pont emiatt váltottam szakot, mert a programozás nem ment). Így most pályakezdő diplomás vagyok, szakmai tapasztalat nélkül úgy, hogy fel kellene durván húzni egy C1 szintre a tudásomat (ami már 10 éve nem megy) és ilyen kondíciókkal kellene valamilyen pozíciót megpályáznom, amire van esélyem. Mit tudnátok nekem tanácsolni? Van-e értelme IT területen maradnom és ha igen milyen területen kezdjem el, ahol van is esélyem? Van még egy OKJ hálózattelepítő végzettségem is, de az egyetem miatt abban se dolgoztam. Ha nincs esélyem, akkor milyen pályát javasoltok, ami nem a másik véglet (szalagmunka, árufeltöltő), de azért informatikai előképzettséggel van esélyem az adott ágazatban?

2020. jan. 15. 17:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Kifogás van dögivel. Most már a feltételezések helyett csinálni is kellene valamit: mondjuk beadni 30 helyre a jelentkezést és elmenni heti 10 interjúra.
2020. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%

Azt tanácsolom, hogy hagyd abba a kifogáskeresést, mert senkit nem fog érdekelni (nem csak itt, a munkaerőpiacon se).


Network SSC pl jó lehet, az angolod fejlődne, az infot meg tudnád használni. Esetleg ilyen cégek pénzügyi részlege. Cash collection meg ilyenek? (Ezeket nem ismerem, én ITs vagyok.)

2020. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
De mihez értesz? Ezen kéne elgondolkodni, most ugyanis csak azt soroltad fel, mihez nem.
2020. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#3: Igazából mindenből értek egy kicsit, amit egyetemen tanultam (programozás, adatbázis, hálózat (OKJ miatt talán ebből a legjobban), basic pénzügyi ismeretek). Ha választani kellene, akkor elmennék egy cég belsős szoftverfejlesztő tréningjére, de már gyakornokként erre nincs lehetőségem mivel pályakezdő vagyok (max ilyen full junior munkalehetőség). És talán meg is szeretném a szoftverfejlesztést vagy fejlődne cégen belül a tudásom.
2020. jan. 15. 18:19
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Evosoftnak van ilyen full junior programja.
2020. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
33%

Ilyen hozzaallassal mindegy is hol probalkozol.

Amig a szakmai fejlodesre, ami az abszolut 0 munkatapasztalatrol valo elmozdulast, azaz az elindulast jelentene, azt mondod, hogy nem megyek, “mert nehez lenne”, addig szerintem nincs ertelme barmilyen tanacsot adni.

Igen, az elindulas nehez, de ha meg sem probalja valaki, akkor meg lehetetlen is. Marad a kifogaskereses.

2020. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az ssc-k híve de neked javasolnám, valamelyik nagy telco multi ssc-jét. Network helpdesk és hasonlók, ha van fogalmad a hálózatokról akár 2nd levelen is kezdhetsz, c1 angol szükségtelen. Mellette egy ccna és lehet is tovább menni.
2020. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#6: Sehol nem írtam, hogy "nem megyek, mert nehéz lenne". Pont az ellenkezője igaz, megpróbálnám megragadni a lehetőséget, de tapasztalat nélkül (főleg normális nyelvtudás hiányában) nagyon komoly hátrányom van és szeretném legalább tudni mik azok a területek, ahol akár még esélyem is lehetne a jelenlegi kondíciókkal, ha interjú előtt az adott szakterületre rátanulnék pályakezdőként.
2020. jan. 15. 18:50
 9/27 anonim ***** válasza:
18%
Nem vagy informatikus, csak egy nyafogós kisgyerek. Ilyen hozzáállással ha be is kerülsz valahova a próbaidőn ki leszel hajítva.
2020. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem, szerintem te kimaxoltad a lúzerséget, konkrétan bekezdéseket át taglaltad, hogy mihez nem értesz.
2020. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!