Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kamionosok mért híznak...

A kamionosok mért híznak nagyrészt el?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam még ilyen statisztikát, de ha tényleg így van, akkor nyilvánvalóan azért, mert az idejük nagy részében ülnek, és nem mozognak. Sajnos az ülőmunkára jellemző, hogy oda kell figyelni. Nemcsak a kamionosoknak, hanem mindenkinek.
2020. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Az egész ország kövér, nem csak a kamionosok. Magyarországon a férfiaknak mindössze negyede "normális" testtömeg-indexű. A fele túlsúlyos, a maradék negyede pedig elhízott. Ráadásul egyre kövérebbek vagyunk, 1975-ben még a férfak több, mint fele esett a normális kategóriába, azóta töretlenül hízunk.
2020. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert több kalóriát visznek be mint amennyit elégetnek, ehhez nem kell diploma. Egész nap ül a székben és vezet, benyom egy hamburgert és semmi mozgás. Most komolyan milyen válaszra számítottál? Ugyan az a dns-ük mint a nem kamionosoknak lol.
2020. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 TappancsMancs ***** válasza:
57%
Hát igen... ülnek és szervokormányt tekergetnek, közben egy, vagy inkább két hambi kólával, hopp ez hopp az. És még beszélgetniük sincs annyira kivel, tehát például esznek. Régen, amikor még nem volt szervokormány, akkor még izomból kellett a kormánykereket is tekerni, mert közvetlenül ránehezedett az kamion, na ez ma nincs, mert ugye szervo van amit egy kislány is könnyen elfordít.
2020. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

ha csak pár hambit kapna be meg pár kólát inna nem hízna el. Ha egy nap csak ül és mást nem csinál az is legalább 1500 kalóriát eléget, a szervek működése is energiát emészt fel. Itt inkább az a baj hogy a hambi mellé még megy jó pár sör is, kis édesség, és ráadásul elég sokszor egy nap így az inzulin szintet örökké fellövik és jobban raktározódik a zsír.


Én voltam már 110 kiló is kamionosként, de simán lefogytam 90 re 0 mozgással is. Csak rendes kaját ettem, nem reggeliztem és naponta csak 2x ettem.


Csak az a baj, hogy ha nem eszel pl reggelit, iszonyat levert hangulatú leszel amíg át nem áll a szervezet a saját zsír felhasználására, és olyankor nagyon szar dolog vezetni, mert rohadtul unatkozol... és ilyenkor szoktak bekapni egy kis csokikát ami épp kéznél van például.


De mint mondták ez nem csak a kamionosoknál van így, az irodában dolgozók nagyon nagy része is elhízott, mert szarul esznek, nem mozognak , és egész nap ülnek.

2020. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Azért mert csak vezet, esetleg rakodik, nem megfelelően alszik, nem mozog eleget (még a nagyobb pihenő időkben sem), ehhez mérten sokat eszik, vagy "szemét" kajákat eszik.

Nézd meg st22lacika videóit (YT-n), ő elmondja, plusz megmutatja, hogy szinte mindenkinek csak akarnia kéne és nem lenne kövér.

2020. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nagyfater ***** válasza:
52%
Az csak egy urban legend, hogy a kamionosok elhízottak. Egy 2018-as felmérés szerint kb. 60 százalékuk túlsúlyos, ami nagyjából megfelel a magyar átlagnak. Az pedig óriási tévedés, hogy a kamion vezetés azonos az irodai ülőmunkával. Egy megpakolt kamiont vezetni kemény fizikai munka, amiben a kar- és lábizmok állandó terhelésnek vannak kitéve, és ehhez hozzájárul a kamion előkészítése, a rakomány rögzítése, a rakodótér kitakarítása, és nem egyszer a fel- és lepakolásban való közreműködés. Ami a normálistól eltérő táplálkozásukat illeti, az nem annyira elhízást, mint inkább emésztőszervi és egyéb betegségeket okoz náluk.
2020. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van akik nem mozognak sokat, el lustulnak.
2020. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mar nem azert, de a vezetes abazolut nem igenyel fizikai munkat, sokkal inkabb szellemit. Egy par ora bundeszezes utan szo szerint erzem hogy elfaradok mentalisan, mig 10 ora autopalyazas utan sem faradok el fejben. Es az irodai melos is kijar wc re, kajaszunetek, ide oda munkaba haza stb...


Lacika mar nem kompetens ebben a temaban, amiota maszekozik cigany eletet el, ejjel nappal melozik es alig mozog, el is van (vagy volt nem reg) hizva.


Es az ilyen 1500 km es azon feluli munkaknal amugy lehetne atlagot vonni mennyit vezet es rakodik egy sofor... Hat meg ha hutozik vagy dobozos vagy konteneres, akkor aztan kb semmi rakodas nincs meg maszokazas.


De ahogy latom ez regionkent is elter, az angol soforoknel akiket latok 10 bol 9 dagadt, mig az europaiak akik meloznak is (keletiek inkabb) ugy ahogy formaban vannak.

2020. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mert nem mozognak....az a bizonyos nagy részük.
2020. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!