Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeknek az informatikai...

Ezeknek az informatikai tanfolyamoknak van értelmük a tapasztalat szempontjából?

Figyelt kérdés
Most szereztem BSc diplomámat informatikai területen, azonban nincs semmi szakmai tapasztalatom és a CV-m elég gyér, emiatt arra gondoltam, hogy elvégzek 1-1 ilyen tanfolyamot... [link] ...amit beleírhatok a CV-mbe és nagyobb esélyem lehet egy-egy junior állásnál. Van-e ezeknek értelmük vagy hagyjam a fenébe? A legfontosabb az lenne, hogy most pályakezdőként tapasztalatra tegyek szert, mert minden infós álláshirdetésben az szerepel, hogy 1-3 év tapasztalat (a diploma mellett), de sajnos nekem a pár hónapos kötelező gyakorlaton kívül semmi nincs a CV-mben.

2020. jan. 17. 16:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
39%
:DDDDD Fokozd még! :D Sőt, csak Google-nél töltött külföldi gyakorlattal és dicséretes MIT kiegészítővel van esélye! :DDDD
2020. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%

Nem ezt mondtam.

De ha nem szerzett gyakornoki tapasztalatot a magyar egyetemi szak alatt, legyen az ELTE proginfó vagy BME mérnökinfó, akkor nem nagyon fogják alkalmazni, mert tudvalevő hogy ezek a képzések semmit sem érnek, annak ellenére hogy nehezen teljesíthetők...

Esetleg, -ebben az esetben is- el tud helyezkedni gyakornokként valahol külföldön, ahol annyira nem ismerik ezeket az egyetemeket.

Főleg a BME esetében... Ott ez a mérnökökre is igaz.

Németországban, ha nincs releváns tapasztalatod, és a BMEről jöttél, akkor nem adnak esélyt sem, mert nagyon rossz hírű intézmény.

2020. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Menj aludni! Hátha a roham elmúlik holnapra! Nagyon kínos amit csinálsz.
2020. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Jaj, gyerekek nem kell vitázni. :D

Elég annyit mondani, hogy ilyen szituációban mi a legcélszerűbb lépés most nekem. De annyit én is elismerek, hogy tényleg nehéz tapasztalat nélkül és azt is tudom, hogy minél hamarabb dobbantani kellene Mo.-ról. Lényegében ez is számomra egy középtávú cél, de addig még fejleszteni kellene a nyelvtudásomat. De ebben az esetben viszont kár is volt az egyetemre fordítanom az időt és jóval hamarabb már elmehettem volna egy sima szakmunkával.

2020. jan. 17. 21:35
 15/21 anonim ***** válasza:
40%
SSC-kbe lassan már érettségivel is felvesznek technikai pozíciókba, aztán ott lehet fejlődni cégen belül.
2020. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

#10: én nem fejeztem be a sulit, így tulajdonképpen semmilyen papírom nincs informatikából (még csak info érettségi sem) mégis IT fejlesztési osztályon dolgozom.

Nekem úgy sikerült elkezdeni, hogy dolgoztam egy évet IT gyakornokként. Minimálbérért ugyan de elég jó nevű helyen. Innen már könnyű volt többször is váltani.

2020. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

"SSC-kbe lassan már érettségivel is felvesznek technikai pozíciókba, aztán ott lehet fejlődni cégen belül."


Ha SSC-ben dolgozol, onnan az életben nem kerülsz ki, legyél informatikus vagy könyvelő, könyvvizsgáló... Mivel ott keményen kell dolgozni, de csak részfeladatokat osztanak rád, amit egy normális helyen megcsinál egy ember, itt 20 felé van osztva, 20 részfeladatra.

Éppen ezért ahhoz képest, hogy óraszámban mennyit kell dolgozni siralmas a fizetés kezdőként.

Ténylegesen feljebb jutni pedig csak kitartó nyelvcsapásokkal lehet...

Viszont ha mennél egy normális munkahelyre, normális megbecsülésért, SSC után, oda nem nagyon fogsz kelleni, mivel évekig a komplex szakmád csupán apró részleteivel foglalkoztál.

2020. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
Pontosabban egy adott részlettel.
2020. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
24%
Helyfüggő, de lehet tanulni, nálunk a heti 40 órát se lépjük át. Sok kollégám megy át más helyre vagy külföldre.
2020. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

A tanulás sosem árt. Ráadásul Te amúgy is olyan szakmát/hivatást választottál, ahol a tudásod versenyképes szinten tartásához elengedhetetlen a folyamatos önfejlesztés. Szóval a minőségi tanfolyamok biztosan nem felesleges befektetések számodra. De ezekkel még nem oldod meg a munkahely/állás problémádat.


Én is arra biztatnálak, hogy minél több helyre add be az önéletrajzodat. Mindenképpen szerepeltesd benne, hogy az informatikán belül mi érdekel, hogy számodra ideális esetben milyen irányban szeretnél a jövőben orientálódni. Akár leírva azt is, hogy jelenleg milyen témában képzed magad tanfolyami keretek között, stb.


Ami meg az álláskeresést illeti:

- Keress rá olyan cégekre, akik gyakornoki programokat/állásokat hirdetnek;

- Nézd meg a diákmunka közvetítők ilyen jellegű ajánlatait is;

... és küldd el nekik egy rövid kísérőlevéllel a CV-det.

Ne aggódj az miatt, hogy ha nem felelsz meg 100%-ban minden paraméternek, amit a hirdetésben leírtak! A lényeg, hogy legyen ott minél több helyen az anyagod.


- Regisztrálj és tedd fel a CV-d a LinkedIn-re. A HR-esek itt is rád találhatnak.


- S közben keress magadnak olyan kisebb projekt ötleteket, amelyek megvalósításával elmélyedhetsz a szakmád bizonyos területeiben. Könnyebb úgy tanulni, ha a tudásra egy-egy konkrét feladat megoldása kapcsán van szükség. Ehhez a szakmai fórumokról is tudsz segítséget kérni ...


A lényeg, hogy proaktív legyél és türelmes.

Sok sikert kívánok Neked!

2020. jan. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!