Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik ilyen havi 200-300...

Akik ilyen havi 200-300 max.400 ezreket keresnek azoknak miből lesz saját ingatlana, kocsija, megtakarítása?

Figyelt kérdés
Szerintem ennyiből vegetálni lehet, vagyont felhalmozni és komolyabb célokat elérni semmiképp.

2020. jan. 18. 18:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

# 9


Ezeket nekem írtad?


Én itt a gyakorin sokszor nem saját példát hozok ilyen esetekben, de ezek most azok.


Engem picikoromban a saját anyám bántalmazott, most vagy azért, vagy amúgy is nem normálisan nőtt elől a fogam, máshol zománchibám volt. Kaptam hidat tizenéve, akkor is már asszem 300 ezerért. De lehet, hogy csak 200.

Nem volt tökéletes, meg amúgy is, ezek nem örök életre szólnak. Cserélni kellett a hidat, de több tagú kellett, mint amit eredetileg kaptam, és megcsinálták a zománchibát is. Azt hiszem, csak ez a 2 dolog volt vagy 800 ezer - a híd maga, előtte ideiglenes híd és a zománchiba javítása. Ja, meg a foghúzás, mert alatta sajnos ment tönkre - szerintem híd esetén más is jár így.


De eü lehet pl, ha valaki eltöri valamijét és többhónapra kiesik vagy ha súlyos autoimmun beteg lesz.


Nálam most rossz a vécétartály, a mosógép, mikró, porszívó pedig ezerévesek (anno egyszerre kaptuk/lettek beszerezve). Rossz az erkélyajtó is. A 2,5 szezont végigdolgozó klíma is rossz, motorcserés lesz, szerencsére garanciás. A kanapénak rossz talán a rugója, asszem az áll ki belőle.

Nem értem, már miért ne mehetne tönkre pl 1 éven belül több dolog is...

Amióta háztartást "vezetek", pár éven belül ezer dolgot láttam.

2020. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha hitel nélkül akarunk lakáshoz jutni bár ha hitelt veszünk fel akkor meg azt kell fizetni. Egy mai fiatal akinek van saját lakása vagy háza biztosan nem a saját fizetéséből érte el. Aki nem örököl semmit és a 0-ról kell indulnia hiába tanul olyan szakmát amivel meggkeres akár nettó 500 ezret hogyha ennyiből sem telik egy 100 nm normális élhető házra. Bárki bármit mond sehogyan sem lehet elérni. Elérni a 0-ról úgy lehet hogyha valaki megtalálja a kiskapukat hogy hogyan leehet úgy jövedelemhez jutni hogy nem kell annyi adót befizetni mint egy tisztességes vállalkozónak. Egy tisztességes vállalkozónak annyi adót kell már befizetni hogy a végén szinte nem marad semmi vagy csak annyi amennyi egy alkalmazottnak. Magyarországon támogatás vagy öröklés képtelenség egy önálló élethez a 0-ról indulva ha mégis van egy olyan ember akinek ez sikerült tehát úgy hogy tisztességesen szerezte a pénzt és tudod venni egy 100-150 nm házat Budapesten hitel és öröklés és szülői segítség nélkül illetve autót annak fejet hajtok mivel ilyen szerintem nincs.
2020. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Azért 3-400 ezerből már bőven lehet lakása, autója az embernek, főleg ha van párja is, aki hasonlóan keres. Egész fiatal, középkategóriás autók is kijönnek 3 millióból, arra meg egy 3-400 ezret kereső pár egész hamar összerakja a pénzt nyomorgás nélkül is, de egy lakás önerő se több pár évnél. Nyilván hitelt azt fel kell venni, ha csak nem akar az ember 45 éves koráig a szüleivel élni, de inkább az mint albérletbe fizetni 140-150 ezret. A hiteles lakás is saját lakás.
2020. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%
Kereshetsz havi 2 000 000 ft-ot is, ha olyan színvonalon élsz ami felemészti. Nem az a lényeg mennyit keresel hanem hogyan osztod be a pénzt. Mire költöd, mennyire tudatosan tervezel. Meg.. kinek mi a "komolyabb cél"???? Ha neked ennyi nem elég, keress többet. Másnak lehet a fele is elég a komolyabb célhoz, mert jól osztja be, jó ötletekbe fekteti.
2020. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az előttem hozzászólóval.


Mi ketten keresünk kb. 400 ezret. Előtte sem kerestünk átlagon felül, mégsem vegetálunk, házunk van, és kocsink is. Nincsenek extra igényeink, jól gazdálkodom a bevétellel. Ennyi.


A komolyabb célra is megvan már a fedezet: Elmegy a család repülővel külföldre nyaralni. Életünkben először.


A következő komolyabb cél, lecserélni a 23 éves autót. A kalkulált ár egy része már megvan.


De lehet, hogy a két komolyabb célt időben felcseréljük... :)


A többi felhalmozott vagyon, a gyerekem taníttatására gyűlik.

2020. jan. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, ha 2 nettó 400as ember összeházasodik és nem egyedül spórolnak, Nagyon nagy luxus az egyedüli háztartás.

Amúgy lehet örökölni, mert elvenni egy gazdag családból származó lányt, vagy a lánynak hozzámenni egy gazdag fiúhoz.

2020. jan. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

A lakást örökségből szereztem, a megváltozott munkaképességem miatt esélyem sem lenne fizetésből önerőre összekaparni, és mellette még megélni, és a lakásvásárlás után a hitelt fizetni.

Így is szegényesen élek.

Autóm nincs.

F

2020. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Kb. mindenkinek van nagypapája, nagymamája, szülők...öröklés több helyről. Ennyi.
2020. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos, mindenféle plusz juttatás nélküli hónapban a fizetésem nettó 420 ezer forint. A páromé még ugyanennyi. Amikor összejöttünk, ketten kerestünk kb. összesen 450 ezret 4 éve és volt egy kevéske félretett pénzünk. A minimális önerőt összekuporgattuk albérletben és vettünk hitelre egy lakást, plusz mellé kötöttünk annyi lakástakarékot, amennyit tudtunk. Ennyi családi segítséget kaptunk. Mivel egyikünk fizetését gyakorlatilag egy az egyben megtudjuk takarítani, a hitelünket lassan letudjuk és abszolút kényelmesen élünk. Nem forog kacsalábon, de a miénk lesz.

Minden kiadásunk úgy van megtervezve, hogy egy fizetésből is megtudjunk élni. Megjegyzem én már-már betegesen tervezem a pénzügyeinket lakástakarékkal, egészségpénztárral, hitel előtörlesztésekkel, havi rendszeres kiadásokkal vezetett excel táblázatokban. :D Megtehetnénk, hogy ne így legyen és nagyobb lábon éljünk, de nem lenne értelme. A "jusson is, maradjon is" elvet követjük, vagyis mindent úgy ütemezünk, hogy kényelmesen éljünk, de azért legyen fejlődési lehetőség anyagilag az életünkben különböző megtakarításokkal.

400 ezer forintból azért már lehet tervezni. Ha a mi példánkat tekintem, jelenleg 65 ezer forint a tölresztő részletünk, amikor minden számla összejön is max 110 ezer forint megy a lakásra. Plusz tegyük fel kifizetek két lakástakarékot 40 ezerért, az 150 és még mindig van 250-em megélni. Ebből azért 150-et kényelmesen félre is lehet tenni.

Az ember az életszínvonalát a bevételéhez igazítja, ez a baj. A legtöbben a mának élnek. Ma keresek 850 ezret, ez ma mind elverhető. Nekünk alapszabályunk, hogyha ma keresünk ketten együtt 850 ezret, akkor úgy élünk, mintha fele ennyit keresnénk. A megtakarításainkat pedig időről időre átbeszéljük, átgondoljuk és megtaláljuk a legjobb helyét. Ha az éppen egy nagyobb hangvételű utazás, akkor az, ha előtörlesztés, akkor az, ha lagzi, akkor az, stb.

2020. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!