Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 20-30 év közötti, átlagosa...

Egy 20-30 év közötti, átlagosan kereső fiatal felnőttnek mennyi esélye van ma reálisan az önállósodásra, saját lakás vásárlására, egy pénzügyileg stabil életkezdésre?

Figyelt kérdés
Én ez ügyben teljesen el vagyok keseredve. 28 éves leszek idén, de még a szüleimmel élek. Diplomám van, művelt, értelmes, intelligens nőnek tartom magam, szeretem a munkámat, a fizetésem sem rossz, nem panaszkodom az anyagi helyzetemre, minden hónapban tudok félretenni kisebb-nagyobb összeget, mióta dolgozom, amiből így már összegyűlt némi megtakarításom is (kb. 4 millió forint). Viszont még így is teljesen kilátástalannak tűnik számomra, hogy valamikor külön költözzek, és önálló életet kezdjek. Ebben persze az is szerepet játszik, hogy jelenleg egyedülálló vagyok, tehát a valakivel való összeköltözés nem jön most szóba, egyedül pedig a fizetésem ellenére sem tudnék egy albérletet kifizetni, plusz megélni, meg azt valahogy nem is tartom hosszú távú megoldásnak. Saját lakást szeretnék... de hogy? Ti mit gondoltok erről, tudtok valami tanácsot adni? nektek mennyi a megtakarításotok, hogy spóroltok? Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 6. 08:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha a szülők nem tolnak alád egy lakást, akkor lehetetlen, vagy legjobb esetben is kínkeserves és rámegy az életed, hogy legyen fedél a fejed felett.

Ez egy katasztrófa, hogy ilyen kilátástalan ma egy fiatal jövője.

2020. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
30 éves férfi vagyok 6 millio ft megtakaritás, nem hiszem hogy lesz saját lakásom mert kB évente 1.5 millio körül tudok csak hozzátenni
2020. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudok tuti megoldást, de 2 dolgot tapasztaltam magam körül:

- egy társsal sokkal könnyebb szülőktől függetlennek lenni, főleg hogy a férfiak jobban keresnek mint a nők (most azt ne firtassuk miért)

- rengeteg hülyeségre szórják el emberek a pénzüket, mert azt hiszik megtehetik, a kocsi egy tipikus példa, amit nem áraznak be rendesen, erre simán elmehet 500 ezer évente, de több ismerősöm havonta ad ki minimum 100 ezret elektronikai cuccokra, mert azt gondolják magas a fizetésük, megtehetik - nem, nem tehetik meg: gondolj bele, ez évente 1 millió 200 ezer a hülyeségre, az 4 év alatt már majdnem 5 millió. Ezen már simán múlhat tud-e lakást venni.

2020. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem lehetetlen.

Ha a szülői támogatás nulla, akkor nyilván tovább tart. De bolondság azt gondolni, hogy 3-4 évet eltöltve a munkaerő piacon már megkeresi valaki egy lakás árát.

Nyilván vannak karriercéljaid, az átlagosnál többet tervezel keresni a jövőben, így a megtakarításod sem lineárisan fog növekedni. Valamint ha nagyon durván számolva évi 1 milliót félre tudsz tenni, akkor a helyzeted nem olyan rossz.

2020. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a szüleim fizikai munkások, az én keresetem a legmagasabb a családban, testvérem nincs, de még így sem tudnak alám tenni egy lakást, amit én amúgy el sem várnék tőlük semmi pénzért sem! Amiben tudnak, persze még most is támogatnak, én én is őket, így anyagilag viszonylag jól állunk, a házunk rendben, hitelünk nincs, de az, hogy külön költözzek, számomra egyenlőnek tűnik egy lehetetlen küldetéssel. :( Persze, szeretem őket, nem is erről van szó, ti is tudjátok... csak minden ember önállóságra vágyik az életének egy bizonyos pontján, és én erre semmi esélyt nem látok. Autót tudtam magamnak venni, és úgy érzem, nem szórom hülyeségekre a pénzt, gyűlik is, de még ez is semmi, mintha nem is lenne, ha egy lakásvásárlás a cél...
2020. jan. 6. 08:45
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Még nem olvastam el a kommemteket, csak a második kommentig, de én is egy közel 30, 28 éves férfi vagyok és én sem gondolom, hogy lesz valaha saját lakásom.

Pedig nekem annyival könnyebb, hogy én még a szüleimmel élek és nem nagyon kérnek semmit... A fizetésem 80-90%-át minden hónapban elteszem.

8 éve dolgozom, ebből 5 évet csak részmunkaidőben, 3 év főállásban havi 200 órát.

280 nettót keresek, diplomával, 2 nyelvvizsgával (több éves tapasztalattal)...

Budapesten.

8.5 millió a megtakarításom, de ebből budapesten egy putrit, vagy egy 10m2-es garzont SEM lehet venni.

A munkám miatt pedig nem megyek vidékre...

10-11 millióért vehetnék majd egy szoba-fűrdőszobát, nagyon rossz környéken, de akár mennyire is szeretnék függetlenedni, ennyit nem ér.

És nem arról van szó, hogy annyira jól érzem magam a gyerekszobámba, ahol 28 éve élek, de azért ez mégis csak egy kertesház, jobbak a körülmények, mint amennyit magamnak megengedhetnék egyedül.

Ha 8 év spórolását kidibnám egy mickro lakásért, vagy egy putriért, s még hitelt is kéne felvennem hozzá, az annyira rosszul esne, hogy valószínűleg kihatna a pszichés állapotomra...


A másik, hogy párom már több mint 3 éve nincs.

2 barátnőm volt, de még nálam is sokkal kevesebbet kerestek (amúgy szintén diplomásként), mindketten a közszférában dolgoztak... Viszont már bele estem abba az ördögi kőrbe, hogy egyedűl nem tudok elköltözni, de éppen azért mert ennyi idősen nem vagyok önálló, párt sem találok.

2020. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Társbérlet. Tudom-tudom, akkor nem a tiéd, meg jaj, borzasztó pazarlás, de nagyjából végtelenszer jobb, mint 28 évesen a szülőkkel lakni. Utoljára 18 évesen csináltam ilyet, már akkor is kezdett sok lenni, pedig bírom a szüleimet.
2020. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
6-os, én ugyanezt érzem, a pártalálás terén is, meg amiatt is, hogy akármennyire is bánt, cikinek érzem már, hogy otthon lakom, a szüleimmel élek, még akkor is, ha egyébként önálló életem van, saját keresettel és pénzügyekkel. Amiatt meg nem fogok ráakaszkodni egy férfira sem, hogy ő tartson el, és legyen egy saját lakásunk...
2020. jan. 6. 09:28
 9/20 anonim ***** válasza:
72%
Albérlet, majd ha növekszik a fizetésed/lesz párod, lehet gondolkodni a közös lakásvásárláson. Manapság huszonévesen mindenki egyedül akar lakni egy többszobás tehermentes saját ingatlanban, lehetőleg Budapest belvárosában, de az átlag számára nem ez a realitás (még külföldön sem).
2020. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Ha minden héten kiírod/kiírjátok ugyanezt, akkor se lesz több esélyetek. De kevesebb se.

Ha nagyon nem megy, más életcélt kell keresni, mint a saját ingatlan* megvétele. Ez segíthet az elégedettség elérésében is.


*Itt általában nem 10 millió alatti falusi házakban gondolkozik a kérdező... de miért is nem? Ha tényleg a saját ingatlan a fő életcél, miért nem rendel ennek alá mindent? Miért nem keres olyan tevékenységet amiből pl. Borsodban is meg tud élni, ahol van olyan ingatlan, amit megengedhet magának?

2020. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!