Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van-e egyáltalán...

Szerintetek van-e egyáltalán olyan alkalmazott az országban aki ne támogatná a négynapos munkahetet?

Figyelt kérdés

Amikor egy vállalkozóval beszéltem erről ő azt mondta, hogy (neki ez nyilván rosszul jönne, de) szerinte az emberek nagyobbik része nem lusta és szeret dolgozni, és van aki a szabit se veszi ki, tehát ha el is indulna egy ilyen kezdeményezés, a dolgozók nem állnának mellé.

Én mondjuk nem hiszek neki de aztán végiggondoltam, és semmi értelme de lehet mégis vannak ilyen "fura" emberek.


2020. jan. 8. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Van.


A sztahanovista élmunkások, akik a szocializmusban nőttek fel.

2020. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha nekem azt mondanák, hogy elég csak 4 napot dolgoznom, de bruttóban ugyanazt a munkamennyiséget várnák el, mint most, akkor nekem sem lenne egyértelmű a döntés, mert így is orrba-szájba túlóráznom kell egy-egy rosszabb időszakban.
2020. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Van, főleg olyan helyeken, és főleg amíg léteznek olyan helyek, ahol elvárás addig benn lenni amíg el nem fogy a munka, nem ismerik a csúsztatás fogalmát, és a részmunkaidő is csak papíron létezik, mert a valóságban fél-háromnegyed fizetést jelent teljes munkáért. Jellemző, hogy volt egy kollégám 5 éve, akinek a home office, korábbi tapasztalatai alapján, azt jelentette, hogy "hazavinni a melót"... őszintén meglepődött hogy pénzért is lehet otthonról dolgozni!


Én egyébként kötelezően választhatóvá tenném, az 5x8 órás munkahelyek esetén a 4x10 órát. Van akinek ez az emberibb, a cégek és a munkakörök többségében meg olyan mindegy lenne...

2020. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha a fizetésem nem változna, a munkanapok megmaradnának 8 órásak és nem ugyan azt a munkamennyiséget kell megcsinálnom 4 nap alatt mint most 5 alatt. Nyilván így nem jön ki a matek a 40 órára, de napi 10 óra + 2 x 1 óra beutazás mellett már semmi másra nem marad időm. Persze felszabadul egy nap, de a másik 4 napon pedig még a családra sem marad idő.


De vehetjük példának a diákokat. Mert ugye ha 4 napos munkahét akkor az jár a tanároknak is. Középiskolában nekem átlagosan 6-7 órám volt egy nap és akkor még nem volt heti 5 testnevelés. Akkor tegyünk be akkor még mellé napi + 2 órát a gyereknek (7 az 5. napról és 3 testnevelés különbség mert amikor nekem ennyi órám volt 2 testnevelés volt). Egyetemen semmi akadálya annak, hogy 8-9 órád van, de egy középiskolás gyerek nem tud feldolgozni ennyi tananyagot szerintem és akkor mellette járjon el sportolni, zene oktatás vagy amire szeretne.


Lehet, hogy a 'fura' ember vagyok de én nem támogatnám. Ha nincs kedvem bemenni akkor home office és otthonról dolgozok, ráadásul az utazást is megspórolom.

2020. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Finnországban most lesz 4 munkanapos hét. Így többet lehetnek a családjukkal. Az a baj itthon, hogy ezen a környéken ahol én élek, ÉK Magyarorsazágon, a szülők dugnák be a gyereküket az óviba suliba még nyári szünetben is. Tehát ha 4 munkanap lenne, ezek megőrülnének és szidnák az óvodát, iskolát, hogy ott miért nincs 5 vagy inkább 6 munkanap.
2020. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A Finneknél nem lesz semmi ilyesmi.

Ismerek olyat aki 4 napot dolgozik (pl H-Cs), aztán 2 pihenőnap (P-Sz), és aztán újabb 4 nap ami a vasárnappal kezdődik. Szerintem csak így reális nálunk a 4 napos munka.

2020. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Magyarországon először azt kellene megtanulni, hogy a 8 órás munkaidő 8 óra munkát jelent. Nem hatot, vagy öt és felet. Reggeli szünet ebéd szünet kávé szünet, cigi szünet. Hétfőn kicsit több szünet mert még csak hétfő van, pénteken meg azért mert már majdnem hétvége.

Nem csoda, hogy ötven osztrák teremt annyi értéket mint száz magyar.

2020. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7es te max. az irodistákról beszélsz, a többi aki munkás az 8 óra helyett 10et dolgozik max. 2* fél órás szünettel. Néz meg egy gyárat 12 óra max. 2 szünet, nézik hányszor mész ki mivel minden kártyalehúzásnál látható ép hova mész vagy egy őr aki szintén 1, 2 szünettel érje be azt ku.ssoljon. Az irodisták csinálhatják csak meg hogy fél óránként fél órás cigi szünetet tartanak, ezt én is látom recepción ülök... És ha már itt tartunk, a 8 órás bejelenés mellett 8 óra legyen a munkaidő és ne 10 vagy 12! Ha 6 órában jelentnek be akkor ne 8, 10 órát kelljen dolgozni! Mindezt sok esetben pusziért.
2020. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

8 órás munkaidő egyáltalán nem jelent 8 óra munkát! Óránként 10 perc szünet képernyős munka esetén kell és egész nap max 6 órát ülhetek monitor előtt, ez munkavédelmi szabály.


Persze a maradék időben lehet megbeszélést tartani de az nem mindig van.

2020. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

4-es: ez tök jó, hogy 8 óra munka + órás utazások mellett még másra is jut időd. És hogy mindent el lehet intézni home office mellett. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem jut, és nem lehet.

Egy 8 órás munkanap előtt-után soha, semmi érdemit nem tudtam csinálni. HO-ban pedig olyan szinten voltam rátapadva a monitorra reggeltől estig - mivel végre nem a kolegák őrjöngését és susmutolását hallgattam, tehát ez volt az a heti 1-2 nap mikor igazán dolgoztam... hogy megint csak nem tudtam volna másra figyelni.

Heti 1 plusz szabadnap aranyat ér. Időnként, műszakos beosztás miatt, megtapasztalhattam hogy milyen, mikor még szabit se kell kivenni emiatt.

Nem kell külön megszervezni, hogy valaki beengedje a kéményseprőt. Nyugodtan tudsz utalásokat indítani, számlákat befizetni. Rendelhetsz otthonra dolgokat, nem csak a munkahelyedre, ahonnan neked kell hazacipelni. Nyugodt, hosszú főzések, bevásárlás csúcsidőn kívül... mindenki meg kellene, hogy tapasztalhassa ezt az érzést, akkor is, ha adott helyzetben lehet hogy pl. én se venném igénybe. 10-ből 9 esetben biztos, hogy igen.

2020. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!