Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzba beleírjátok a...

Az önéletrajzba beleírjátok a születési helyeteket és a lakcímeteket?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Az csak rontja az álláskeresési esélyed, ha a lakcímedből már látják, hogy messze laksz, és ebből következően lehet, hogy majd fizetniük kell neked a bejárást... Ilyenek elég, ha akkor szóba jönnek, ha már ott vagy az állásinterjún, és úgy néz ki, hogy téged akarnak felvenni.
2020. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem, én se szoktam beleírni. Nem rontom vele az esélyeimet. Faluban lakom itt nincs munkalehetőség.
2020. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Születési hely mégis minek?


Lakóhely is felesleges, de azt még csak csak előfordul, hogy egy-két ember beleírja.

2020. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lakcímet igen, így megspórolom a "Ja, hát azt hittem, hogy kocsival fog járni, de így... bocsi, busszal tényleg sok a 60km napi 2X." HR dumákat.


Születési helyet csak extra esetekben érdemes, pl., ha külföld.

2020. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Születési helynek nincs nagy jelentősége, lakhelynek igen, azt bele kellene írni, megspórolva egy csomó felesleges kört.
2020. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Jó munkahelyeken semmi jelentősége ezeknek a dolgoknak.
2020. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyiket se. Sőt, születési időt se. Meg fotót se.
2020. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Fotót általában kérnek. Lakcímet ne írd be, be sem hívnak, ha vidéki vagy.

Persze a HR-es egyből írja fent, hogy írd be, mert akkor egyből látja, hogy téged kidob a pakliból, de akkor meg esélyed sem lesz.

2020. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Lakcímet igen, így megspórolom a "Ja, hát azt hittem, hogy kocsival fog járni, de így... bocsi, busszal tényleg sok a 60km napi 2X." HR dumákat."



Ha valaki nem tudja megoldani a bejárást akkor egyáltalán minek jelentkezik az adott helyre?

2020. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem írok bele se születési időt, se lakcímet. Főleg mikor olyan időszakot éltem, hogy tudtam, hogy az ország másik végébe fogok költözni. Ha meglátták volna a címem egyből kukázták volna a cv-m, mert 500 kmre van.
2020. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!