Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Merjek lépni és váltani?

Merjek lépni és váltani?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, mellette részmunkaidős munkám van. A munka és az egyetem témája tök más, nem kapcsolódik egymáshoz. Szinte biztos vagyok benne, h nem akarok abban dolgozni, amit az egyetemen tanulok. Hónapok óta azon agyalok, hagyom én ezt az egyetemet, és csinálom tovább a munkát illetve amellett minden mást, amit szeretnék. Szerintetek merjem itt hagyni az egyetemet vagy fejezzem be? 2 év lenne még. :( De az olyan sok idő, főleg, h nem akarok majd abban a szakmában dolgozni és most emiatt gurcoljek minden egyes vizsgáért? Most is vizsgaidőszak van, nem tanultam semmit... Nem motivál semmi itt, és úgy baromira nehéz készülni a vizsgákra, hogy ebben nincs tervem.

Szerintetek?


2020. jan. 20. 16:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Inkább csinálnám magamnak a dolgokat, gondolkodtam azon, hogy freelancer leszek. Csak nem tudom merjek-e ekkorát váltani.
2020. jan. 20. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok minden infót osztottál meg velünk :-)

Milyen egyetem, amit nem akarsz csinálni?

Milyen részmunkaidős munkád van?

Szüleidnél laksz vagy nincs aki fedezze a lakhatást, megélhetést.

Milyen nyelvvizsgád/nyelvtudásod van? Mit akarsz csinálni freelancerként - gondolod, meg is tudsz élni belőle?

2020. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor éri meg váltani, ha biztosan tudod, hogy mi az érdekel és amit tanulnál helyette.


Én is így voltam, ahogy te. Már egyetem alatt tudtam, hogy nem ez a szak ami nekem való,de sajnos nem volt más ötletem, hogy miért érné meg abbahagyni, így elvégeztem (4 éves képzés volt).


Azóta, hogy elvégeztem, majdnem eltelt 6 év,és mostanra körvonalazódott,hogy mi az amit szívesebben csinálnék/tanulnék és amivel el is tudnék helyezkedni. El is kezdtem egy idevágó OKJ képzést.


Egyébként mit tanulsz jelenleg az egyetemen?

2020. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Germanisztikán vagyok, de eléggé nehezen megy, nem nekem való ez. Régen tolmács akartam lenni, de nekem ez kemény meló. Nem is érzem magabiztosnak magam, nem tudom elképzelni magam benne.

Egyébként a párommal élek, saját, közös lakásunkban, nem szülők tartanak el, tehát így nézve beleszólása senkinek nincs, hogy mit lépek.

Varrodában dolgozok, imádom, és nagyon szeretnék saját ruhákat, kiegészítőket kiegészítőket csinálni. Kötni, horgolni stb.

2020. jan. 20. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Das universitas muss lassen in ruhe!

Arbeit fertig!

Wenn du liebe varren babaruha schwarzba, denn es mussen machen!

2020. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Figyu! Egy jó asztrológus sokat segíthet neked. KOnkrétan megmondja, hogy jobbra vagy balra. Én tuti otthagynám a germanisztikát és abba fektetnék időt,pénzt energiát amit szeretek.
2020. jan. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként a párommal élek, saját, közös lakásunkban, nem szülők tartanak el, tehát így nézve beleszólása senkinek nincs, hogy mit lépek."


Nem is arra gondoltam, hogy vkinek beleszólása lenne, hanem hogy hogyan tudnál megélni, ha otthagyod az egyetemet?

Mert ugye, amíg Pesten pl. egy diákbérlet 3.450 ft, addig egy dolgozó bérlet 9.500 ft. Szóval, ha abbahagyod a tanulást, lényegesen drágulni fog az életed.


Ha abbahagyod az egyetemet, akkor nem lesz semmilyen képzettséged - hacsak nem szakközepet végeztél - a varrásból viszont nem tudom, mennyire tudnál megélni.

Saját ruhamárka? Igen, van akinek sikerült betörni, pl. Zoób Katinak, de szerintem az sem véletlen, hogy ugyanakkor pl. Náray elhagyta hazánkat.

Kicsit jobban ásd bele magad az álmodba, olvass cikkeket ilyen témáról, aztán vagy kijózanodsz, vagy nem :-)

2020. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!