Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalkozók, cégvezetők,...

Vállalkozók, cégvezetők, HR-esek, ti mi a alapján győződtök meg arról, hogy az állásra jelentkező megfelelő munkatárs lesz-e? Felhívjátok-e az előző munkahelyét?

Figyelt kérdés
Személyes sztorim: az előző munkahelyemről sajnos rossz szájízzel távoztam (önszántamból), egy bizonyos kolléga kavarásának köszönhetően én vittem el a balhét egy olyan dologban, amihez éppen csak közöm volt (adatkiszivárogtatás). Persze bizonyítani nem tudom az ártatlanságomat, és azt hiszem, inkább nem kockáztatnának velem, ha esetleg felhívják őket és rosszt hallanak róluk tőlük. Rosszul érzem magam ettől, hogy nem tudom megvédeni magam. Mennyire gyakori ez ma itthon?
2020. jan. 26. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és társaitok, ezt a mondatot nem értem:

"egy hozzád hasonló fogyatékosnak"


Azt gondolom, ég és föld a különbség a fogyatékosok és tőletek között... Ne használjátok már a fogyatékos szót az érthetetlen, buta, ostoba, stb. helyett! Nincs fogyatékos családtagom, nem is ismerem őket, nincs kapcsolatom velük - nyilván eddig, hogy a jövőben mi lesz, azt nem tudhatom, de akinek van velük kapcsolata, q.va sz.ul érezheti ilyenkor magát...

2020. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Legális keretek között nem hivogathat senkit. Az már kérdés, hogy vannak belterjesebb szakmák, ahol mindenki ismer mindenkit.


A maximum amit kérhetnek: működési bizonyítvány vagy ajánlólevél. Utóbbit csak egy helyen láttam, és nem is értem hogy gondolták (ráadásul kettő kellett), nyilván a volt munkáltatóval gyakran nem jó a kapcsolat.

2020. jan. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a fogyatékos mert nem érted meg, hogy mindkét fél benne van nyakig abban, hogy így válnak el?

Akkor kellett volna gondolkozni amikor így jöttél el. De a stílusodból ítélve nem olyan meglepő ez.

Szerencsére aki ekkora s/ggfej, az már az interjún is az lesz jó eséllyel, így nem kell a korábbi munkahelyet hívogatni.

2020. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nyilván ott voltál és minden részletét ismered a történetnek, hogy ennyire vágod, hogy ki van benne nyakig. Agyhalott.
2020. jan. 26. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!