Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen tapasztalatokat szerezt...

Milyen tapasztalatokat szereztetek, amikor valamilyen állami segélyből éltetek?

Figyelt kérdés
Leginkább az úgynevezett szociális segélyre gondolok. Én még sosem vettem ezt igénybe, nem is nagyon tudok róla semmit. Olyasmit hallottam, hogy kevéssel több, mint 20e Ft. Hogyan igényeltétek, milyen élethelyzet vezetett oda? Mennyi ideig vettétek igénybe, milyen kötelezettségekkel járt, hogyan jutottatok hozzá az összeghez?

2020. jan. 26. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém nem épp aktuális, mert több mint 10 éve volt. Kellett a munkaügyi központ igazolása arról, hogy regisztrált vagyok, és nincs jövedelmem. Akkor még az önkormányzat intézte, és rohadt nehezen adták meg, mintha a saját pénzük lett volna, és mintha a hajukat húztam volna közben. Akkor is már kellett 30 ledolgozott munkanap hozzá. Ezt közmunkán dolgoztam le. A segély összege 28500 ft volt, a közmunkabér pedig nettó 56 ezer ft, az akkori nettó minimálbér. Most ha jól tudom a segély 22800 ft, a közmunkás bér pedig 54 ezer ft körül van.
2020. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, sajnos nehéz ezzel kapcsolatban információhoz jutnom, mert nincs olyan az ismerőseim között, akik ilyesmivel akárcsak kapcsolatba kerültek volna
2020. jan. 26. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nyáron voltam 3 hónap álláskeresési járadékon. A tapasztalatom: ha abból kellett volna megélnem fél hónap után éhenhaltam volna. Na nem azért, mert olyan sokat eszem, hanem miután kifizettem az albérletet+rezsit nem maradt volna kajára, nemhogy másra.
2020. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor normál bejelentett bérért dolgozunk, nagyon tartják a markukat az adónk miatt, de amikor nekünk lenne szükségünk valami támogatásra (vagy akár kórházi ellátásra, táppénzre stb.) akkor már abszolút sérül az igazságosság elve és messze nem egyeznek az arányok, hogy mi mennyit fizettünk be és mennyit kapunk vissza.
2020. febr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!